Jump to content

Siz kaç elle kullanıyorsunuz?

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kadınlar neden tek elle araba kullanamaz?

Erkek otomobilini bir parçası gibi görüyor, kadınlar ise ayrı bir varlık olarak tanımlıyor !

Erkeklerin neden arabayı tek elle kullanırken, kadınların direksiyona iki elle yapıştığını araştıran uzmanlar ilginç sonuçlara ulaştı. Kadın ve erkeklerin otomobil kullanma alışkanlıklarını inceleyen Londra Üniversitesi psikologları, erkeklerin arabalarını kendilerinin bir parçası olarak gördüklerini, bu nedenle araba kullanırken kendilerini çok rahat hissettiklerini belirledi. Bu rahatlık da direksiyonu tek elle tutmalarına sebep oluyor. Erkekler ayrıca otomobilleriyle sohbet de ediyorlar.

Kadının dikkati otomobilde...

Kadınlarda ise durum tamamen farklı. Arabayı kendilerinden bağımsız bir başka varlık olarak görüyor. Bütün dikkatini onu kontrol etmeye odaklandıkları için direksiyonu çift elle tutmalarına sebep oluyor. Kadınların sırf bu yüzden araçlarına isim de verdikleri belirtildi. Araştırmayı yürüten Doktor Peter Marsh , �Erkekler ilişkileri hakkında konuşmaktan nefret ederler. Ancak otomobilleri ile olan ilişkileri çok farklı. Çünkü onu kendisi olarak tanımlıyorlar� diye konuştu.

Vatan Gazetesinden alıntıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 59
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

4

• Selman

5

• 47erdem47

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

Kadınlar neden tek elle araba kullanamaz?

Erkek otomobilini bir parçası gibi görüyor, kadınlar ise ayrı bir varlık olarak tanımlıyor !

Erkeklerin neden arabayı tek elle kullanırken, kadınların direksiyona iki elle yapıştığını araştıran uzmanlar ilginç sonuçlara ulaştı. Kadın ve erkeklerin otomobil kullanma alışkanlıklarını inceleyen Londra Üniversitesi psikologları, erkeklerin arabalarını kendilerinin bir parçası olarak gördüklerini, bu nedenle araba kullanırken kendilerini çok rahat hissettiklerini belirledi. Bu rahatlık da direksiyonu tek elle tutmalarına sebep oluyor. Erkekler ayrıca otomobilleriyle sohbet de ediyorlar.

Kadının dikkati otomobilde...

Kadınlarda ise durum tamamen farklı. Arabayı kendilerinden bağımsız bir başka varlık olarak görüyor. Bütün dikkatini onu kontrol etmeye odaklandıkları için direksiyonu çift elle tutmalarına sebep oluyor. Kadınların sırf bu yüzden araçlarına isim de verdikleri belirtildi. Araştırmayı yürüten Doktor Peter Marsh , �Erkekler ilişkileri hakkında konuşmaktan nefret ederler. Ancak otomobilleri ile olan ilişkileri çok farklı. Çünkü onu kendisi olarak tanımlıyorlar� diye konuştu.

Vatan Gazetesinden alıntıdır...

işte bu yüzden bazı kılıbık arkadaşlar gibi vermiyorum arabamı hatuna :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben tek elle hatta tek parmakla kullanıyorum, (Çok kötü bir alışkanlık olduğunu biliyorum)... İki elimi koyduğum zaman, bir uyumsuzluk sorunu var aralarında herhalde, rahat edemiyorum.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiyedeki erkekler çoğunlukla tek elle kullanıyor çünkü diğeri ile burnunu, kulağını vs. deşiyor :D

Yok böyle bir şey yapmam da, boştaki elimi vitesin ya da el freninin üstünde tutarım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok böyle bir şey yapmam da, boştaki elimi vitesin ya da el freninin üstünde tutarım...

Sana ithafen yazmadım ama köprü yolunda çok karşılaşıyoruz bu tarz yüksek jeoloji mühendisleri ile :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

manuel viteslerde araba yükteyken elin viteste olması sakıncalıymış abi,bilgine  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sol el direksiyonda,sağ el manitanın omuzunda,tabiki manitaya doğru kaykılmış bir oturuş........

:D dün akşam gördüğüm önümdeki Şahinden bahsediyorum  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

sol el direksiyonda,sağ el manitanın omuzunda,tabiki manitaya doğru kaykılmış bir oturuş........

:D dün akşam gördüğüm önümdeki Şahinden bahsediyorum  :2funny:

gözün biri yolda dieri manitada :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim sol el direksiyonun saat 12 konumunda, sağ ise paso vites topuzunda.. 2 elle kullanınca kollar yoruluyo ve bi süre sonra yercekimine karsı koyamıyo.. öle oluncada kollar asaga düsmesin diye sıkı sıkı direksiyonu tutuyosun, kısacası kollarını kasmış oluyosun.. böle oluncada ani manevraların dozunu ayarlayamıyosun.. formula aracı olsa dicem hani direksiyonun dönüş çapının ufak olması sayesinde kollar birbirine dolasmıyor die ama 8:)_kadınlar genelde çift el direksiyonda sürüp kendilerini kastıkları için heryere godoslama kafa üstü dalıyorlar :D.. yani genelden bahsediyom tabi :)_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende tek elle kullanırım ama genelde diyemem iki elimi koyduğum da oluyo.Yalnız bu aralar popüler serseriliğim olan viraja dönülemeyecek hızda girip yanlayarak dönme olayını tek elimle yapıyorum çünkü yüksek hızlı tepki gerekiyo bunu da iki elle yapmak zor oluyo.Daha doğrusu direksiyonu fazla çevirmek gerektiğinde iki el zor oluyo.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...