Jump to content

Trafik Cezası

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet bahsi geçen fiil gerçekten benim de sinir olduğum ve özellikle dikkat ettiğim bir şey ama ispatı olmadan veya kişiye şahsen tebliğ edilmeden kesilebilecek bir ceza değil. Eminim itiraz edilirse geri alınabilir bir ceza ama bu şekilde zorla ödetilmeye çalışılması hoş değil.

Diğer iki olasılık ise bundan daha mide bulandırıcı .

1. Bir harf veya rakamın yanlış yazılması ile cezanın sana gelmesi
  2. Aynı plakadan başka araç olması 

Not : İtiraz edilirse bu cezanın ödenmeyebileceğini düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Burak :

Evet bahsi geçen fiil gerçekten benim de sinir olduğum ve özellikle dikkat ettiğim bir şey ama ispatı olmadan veya kişiye şahsen tebliğ edilmeden kesilebilecek bir ceza değil. Eminim itiraz edilirse geri alınabilir bir ceza ama bu şekilde zorla ödetilmeye çalışılması hoş değil.

Diğer iki olasılık ise bundan daha mide bulandırıcı .

1. Bir harf veya rakamın yanlış yazılması ile cezanın sana gelmesi
  2. Aynı plakadan başka araç olması 

Not : İtiraz edilirse bu cezanın ödenmeyebileceğini düşünüyorum. 

Evet daha nice somut cezalar, görüntülü ispatı olmadığı için iptal edilebiliyor, bence de bu ceza iptal ettirilebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iptal, miptal uğraşamadım. gittim, indirimli yatırdım. yapmadığım ve hiçbir zaman yapmayacağım şey için ceza ödemek zoruma gitse de.. bence bu fahri müfettişlik midir nedir onun tamamen kaldırılması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Açıkçası ben müfettişliğe başvurmayı düşünüyorum, ama yazacağım hiç bir ceza kanıtsız olmayacaktır. Kamera da bu işe yarıyor zaten. Hatta, suçu gördüğüm hâlde plakasını başarılı şekilde kaydedememişsem bile yazmayı düşünmüyorum.

Yaz başında aldığım kamera ile tespit ettiğim 239 adet net hata ve trafik suçu var şimdiden. 34GB görüntü birikti. Konya'da inanılmaz problemli sürücüler var maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...