Jump to content

Fake egzos sesi Ford, BMW, Toyota, VW kullanıyor

Revivo73
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

http://www.washingtonpost.com/business/economy/americas-best-selling-cars-and-trucks-are-built-on-lies-the-rise-of-fake-engine-noise/2015/01/21/6db09a10-a0ba-11e4-b146-577832eafcb4_story.html

21.Ocak.2015 tarihli bu linkte Ford, BMW, Toyota, VW ve hatta Porsche'un dahi fabrika çıkış fake egzos sesi uyguladığını anlatıyor.

Mazda 'nın böyle fake yöntemlere hiç başvuracaını sanmıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vay be! Adamlar ne işlerle uğraşıyorlar. Dışarıya ses veremiyorlar anladığım kadarıyla, tamamen sürücüyü tatmin etmek için girişmişler bu uygulamaya.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yadırgamadım doğrusu; bence güzel ne olacakki, sonuçta müşteri memnuniyeti olduktan sonra ha fake olmuş ha gerçek, artık firmalar envayi şekilde maliyeti düşürmeye çalışıyor, buda galiba o yöntemlerden biri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bmw'nin arabalarına içerideki yol ve motor sesini en alt seviyelere indirmek için ters frekansta yayın yapan hoparlörler koyduğunu biliyordum, başka markalarda buna benzer sistemler yaptılar, çok da güzel bir özellik.

Ama arabanın içine yapay performans sesi vermek bence çok rahatsız edici ve doğallığı yok eden bir fonksiyon, bu özellik varsa da kapatılabilmesi gerekli bence, kapanmıyorsada ben olsam gider söktürürdüm.

Otopark.com ekibi Seat İbiza Cupra , Megane sport line ve Golf Gti'da bu tür içeriye yapay egsoz ve motor sesi veren sistemler hakkında baya detaylı yorumlar yapmışlardı.

https://www.youtube.com/watch?v=Dfw-H2U2iQ4                    5.50 dakikadan itibaren yorum başlıyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=bR4FUXd_62s#t=210        3.25 dakikadan itibaren yorum başlıyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yadırgamadım doğrusu; bence güzel ne olacakki, sonuçta müşteri memnuniyeti olduktan sonra ha fake olmuş ha gerçek, artık firmalar envayi şekilde maliyeti düşürmeye çalışıyor, buda galiba o yöntemlerden biri.

Pazarda doğal mandalina yamuk görünür ve içi bol çekirdeklidir.

Hormonlu/GDO'lu mandalina süper sağlam görünür ve hiç çekirdeksizdir.

Pazarcılar büyük coğunluğun 2.sini tercih ettikleri için doldururla hormonlu/GDO'lu mandalinaları.

alan müşteri memnundur, yerken tadında bir tuhaflık sezinlenir ama olsun, alırken süper görünümlü aldı, ağzına çekirdek gelmiyor ya, kâfi.

Hem ayrıca hormonluda maliyet de düşüktür, gelsin kârlar pazarcının birkaç daha daire alması fena olmaz hani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu uygulamaları sanırım BMW "M" serisinde sunmaya başladı. ve tamamen kapatılabilir bir özellik.

kesin ilk onlar başlatmıştır çünkü bu ses hususunda en psikopat olanı BMW. adamlar cam açıp kapama sesini bile ses mühendisleri ile ayarlıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fake make Porche' un dizel motorunun yüksek devir sesi harika :)

Mustafa gel senin arabaya da takalım, iç hoparlörlerden de sesi verdirelim :) Kontağı açtığında besleme çeksin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır, benzinli olanda ama emin olmak için biraz daha araştıracağız. Emin olursak bilgi olarak geçeriz ;)

Benzinlide zaten headers falan yok muydu? Gerek var mıydı?

Dizelde yaparlarsa anlarım, traktör sesinden iyidir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

J7NlJW.jpg

Bu adamların mazda cx5 mazda6 ve mazda5 testleri mevcut fakat son yaptıkları mazda5 testinde arabayla öyle dalga geçtilerki resmen yok taksi gel abla bırakayım falan filan dediler insanın gerçekten canını sıktılar oh olsun mazda türkiyenin yerinde olsam bu densizlere mazdadan asla bir daha araç falan vermezdim . Kendilerini birşey sanmakla beraber dalga geçer gibi konuşmaları cabası geçenki vw amarok testinde arka yedek lastik demirini falan kırdılar kısacası kendilerini bir cacık zannedip dalga geçmekten zevk alıyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...