Jump to content

2015 Model Mazda 3, Yenilikler ?

saudek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2015 model mazda 3'lerde gelecek yeni motorları merak ediyorum. Özellikle turbo beslemeli olma ihtimali var mı? Daha güçlü bir motor bu araca çok yakışacak. 

Diğer konu donanımda neler olabilir? Sunroof, deri koltuk, multimedya sisteminde yenilikler vs.. Makyajlanma htimali?

Mesela akustik izolasyon üzerine çalışmış olsalar süper olur. Araç ciddi şekilde yol sesi alıyor içeriye.

Bu konularda bilgisi olan, duyum alan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2015'te Mazda3 için yeni bir motor seçeneği olduğunu sanmıyorum. Sadece yılsonuna doğru dizel motor seçeneği gelecek bizim bildiğimiz kadarı ile. Sizdeki bu bilgi nereden geliyor ?

Ek olarak bir makyaj da olası görmüyorum bu sene içerisinde.

Bu sene makyaj görecek iki araç var onlar da Mazda6 ve Mazda CX-5

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak dostum birşeyi merak ediyorum bilgin varsa aydınlatırsan sevinirim

son kasa mazda 6 ciddi ciddi hayallerimi süsleyen bir araç,abiminde aklına girdim 2.el 10-20bin km arası almayı planlar oldu.

yanılmıyorsam 2014te yollara çıktı 2015te makyaj yemesi kafamda soru işaretleri olusturdu

sonucta skyactiv yeni bir motor yada kullanılan 6ileri şanzuman

acaba bir sorun mı varki bu kadar çabuk makyaj yapılıyor

mazdayla çok ilgili olduğunuz için soruyorum yada yönlendirebileceğiniz biri varmı?

eğer öyleyse bende rezil olurum abiminde başını yakmış olurum 100bin az para değil

benim ısrarımla 100bine araç alıpta servis yoluna düşerse beni asarlar)))

tşkler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak dostum birşeyi merak ediyorum bilgin varsa aydınlatırsan sevinirim

son kasa mazda 6 ciddi ciddi hayallerimi süsleyen bir araç,abiminde aklına girdim 2.el 10-20bin km arası almayı planlar oldu.

yanılmıyorsam 2014te yollara çıktı 2015te makyaj yemesi kafamda soru işaretleri olusturdu

sonucta skyactiv yeni bir motor yada kullanılan 6ileri şanzuman

acaba bir sorun mı varki bu kadar çabuk makyaj yapılıyor

mazdayla çok ilgili olduğunuz için soruyorum yada yönlendirebileceğiniz biri varmı?

eğer öyleyse bende rezil olurum abiminde başını yakmış olurum 100bin az para değil

benim ısrarımla 100bine araç alıpta servis yoluna düşerse beni asarlar)))

tşkler..

Hocam öncelikle doğru yoldasınız hiç endişe etmeyin :D Yeni kasa Mazda6 2013 te ülkemizde yollara çıktı. Ancak Japonlar ve Amerikalılar bu araca 2012'den beri biniyor. Buraya (çoğu zaman olduğu gibi) geç geldi. Bu yıl makyajlanması gayet normal 2012 de piyasaya sürülen bir otomobil için.

'Araçta sorun mu var' tabiriniz için de teessüf ederim. Mazda dünyada en az arıza gösteren markasıdır. Bu kasayı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Tabi kazası yoksa. Ben sıkıcı alman otomobillerine hapsolmak istemiyorum, farklı ve özel hissetmek istiyorum, araba kullanırken haz almak istiyorum gibi düşünceleriniz varsa doğru araca yöneldiniz demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilal gerekli açıklamayı yapmış.

SKYACTIV teknolojileri gerek motor gerekse şanzıman olarak şimdiden dikkatleri üzerine çekti ve oldukça beğeni topladı. BU açıdan hiç aklınızda bir şüphe olmasın.

Mazda6 ve Mazda CX-5 'in makyaj gördüğü kısımların mekanik ile çok alakası yok. Daha çok ilk kasalarda eleştiri alan konsol ile ilgili ciddi değişiklikler var ama bugün bir şansım olsa her ikisinin de ilk versiyonlarını gözüm kapalı alırım. Hele de rengi kırmızı ise :)

Aklınızda bir soru işareti kalmaması açısından söyliyeyim, Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Bey çıktığı günden beri Mazda6 kullanıyor ve bırakmaya da hiç niyeti yok ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada 2014 ve 2015 Mazda 3 arasinda bir fark yok. Burak da belirtmis zaten arac cok yeni satislari da iyi gidiyor. Bir degisiklik yapmalarina pek gerek bence de su anda.

Mazda 6 icin ise Mazda Canada websitesinde 2016 model in resimleri var. dis gorunus olarak on panjur biraz degismis ancak onemli bir degisiklik oldugunu sanmiyorum. Hafta bence su anki hali daha guzel. Yalniz kafam karisti su anda Mazda 6 2015 model olarak satilmiyor mu? Burada 2015 satiliyor ve 2016 makyajli kasa olacak. Orada mevcut model halen 2014 olarak mi satiliyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amerika ile buranın uygulaması biraz farklı . Burada sene devretmeden o yıla ait model satılmıyor

Eskiden Ağustos ayından sonra satılan araçlar bir sonraki senenin modeli sayılırdı ama bit kaç sene önce durum yukarıdaki gibi değişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...