Jump to content

Mazda CX-3 Yakıt Filtresi Sorunu

mehmete
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim araciminda bulten nedeni ile Izmir Yeni servisinde 20 bin km bakimin da altarnator kayisi ve yakit filitresi degisimi yapildi.Herhangi bir ses sorunum yoktu. Suan 23500 km ve rolentide degil ama gaza basinca 2000 devrin altinda kayis sesine benzer kisa kisa bir ses gelmeye basladi.Yuksek devirlerde ve rölantide ses yok.Guc kaybi hic yasamdim .Araci aldigim kisi ugultu sesinden dolayi yakit pompasi degisti demisti .Yanlis biliyor olablir.Yakit filitresi degistigini dusunuyorum.Servise tekrar goturucem  yolda birakir diye korktum ..Biyandan elletmek de istemiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araciminda bulten nedeni ile Izmir Yeni servisinde 20 bin km bakimin da altarnator kayisi ve yakit filitresi degisimi yapildi.Herhangi bir ses sorunum yoktu. Suan 23500 km ve rolentide degil ama gaza basinca 2000 devrin altinda kayis sesine benzer kisa kisa bir ses gelmeye basladi.Yuksek devirlerde ve rölantide ses yok.Guc kaybi hic yasamdim .Araci aldigim kisi ugultu sesinden dolayi yakit pompasi degisti demisti .Yanlis biliyor olablir.Yakit filitresi degistigini dusunuyorum.Servise tekrar goturucem  yolda birakir diye korktum ..Biyandan elletmek de istemiyorum..

Yapılan her işlemin servis kaydı tutuluyor.
Endişe etmenize gerek yok, gösterin aracı.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kıymetli dostlar, yakıt pompasından gelen sinir bozucu ses eski haline döndü, mütemadiyen ötüyor. Sinirlerim iyice bozuldu. Ben de artık tüketici mahkemesini düşünmeye başladım. Araca 3 kez işlem yapıldı ancak çözüm yok. Bir şeyler yapmak isteyen varsa özelden yazsın harekete geçelim. Daha da Mazda almam, aldırmam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu işin çözümü Muğla gören otomotivde var mi? Bu kadar tartişildiğina göre bir çözüm yolu bulmuş olmalari lazim. Eğer gerçekten bir çözümü Varsa ben olsam götürürdüm. @Mustafa Ulutaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aksam ustu teste ciktim .Motor rölantide 10 sn de bir periyodik olarak bahsi gecen ses 3 sn suruyor .Forumda arkadasin biri motorun ses videosunu cekmis ayni ses bende de var .Zamanla cogalicak gibi.Japon Mazda sitesine girdim ,cx 3 geri cagrilma ,sorunlar, cozumleri ,hangi araclari kapsadigi bilgileri mevcut .Ekran resimlerini yukleyemedim .En son 2 eylul 2016 geri cagrilma sebebi tumunu kapsiyo .Aynen cevrip buraya kopyalyom.

Dizel motorda, motor kontrol bilgisayarının yanlış emme havası miktarı kontrolü, silindir yakıt konsantrasyonu kısmen koyu, çok kurum yanma sırasında ortaya çıkabilir. Bu nedenle, egzoz valfi yatırılır açılır kurum egzoz yan supap kılavuzu yakınında girer, vana taşımak zordur, kötü hızlanma ve araç gövdesi titreşim en kötü durumda, motor sürüş esnasında durdurulur nedeniyle sıkıştırma hatası oluşturulur riski vardır.

Çözum.:

Tüm araçlar ve koruma programında kontrol programı değiştirin. Ayrıca, enjektör etrafında valf ve egzoz tarafında biriken kurum temizleyin.

Kendi aracimdada bosta 2000 devrde titresim hissettim:-

http://www2.mazda.co.jp/service/recall/717/724/729/727/105/99/004665.html  

Geri cagrilmayla ilgili bilgiler bu sitede mevcut arkadaslar. 

3885.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www2.mazda.co.jp/service/recall/86/727/index.html 

Geri cagrilma ile ilgili link .Tum geri cagirma bilgileri mevcut.

Ön amortisor baglantilari gevsemesi sorunu olanlarda var .

Yeni üretilen araclarda istemesek te sorunlar cikabiliyo ne yazik ki, onemli olan bu sorunlarin cözulebilmesi .Mazda Türkiyeden de bekledigimiz bu .Yolda kalip rezil olmadan ,kaza bela yasamadan magduriyetin giderilmesidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim ülkemizde mazda türkiye de geri çağrılma sadece yol yardımı kapsar.

çok derin anlamlar yükledim anlayan anlasın anlamayan da zerre umurum değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, jackjoker :

çok derin anlamlar yükledim anlayan anlasın anlamayan da zerre umurum değil. 

Kaldı ki zaten bizim sizi anlamamız pek bir anlam ifade etmiyor. Sizi asıl anlaması gereken @Mazda Türkiye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

Kaldı ki zaten bizim sizi anlamamız pek bir anlam ifade etmiyor. Sizi asıl anlaması gereken @Mazda Türkiye

ben onu yazmamım sebebi buranın linkini mazda türkiyeye yollamıştım :) ama takip etmediklerini dolaylı yolla gösterdiler ve eğer bir problemimiz varsa mail atmamız gerektiğini belirttiler :) ben yinede okurlarsa belki kızarırlar diye yazmıştım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben onu yazmamım sebebi buranın linkini mazda türkiyeye yollamıştım [emoji4] ama takip etmediklerini dolaylı yolla gösterdiler ve eğer bir problemimiz varsa mail atmamız gerektiğini belirttiler [emoji4] ben yinede okurlarsa belki kızarırlar diye yazmıştım [emoji4]

Hiç bir firmanın forumu takip edip sorun çözeceğini yada takip edeceğini düşünmüyorum. Mail , telefon gibi firmada kaydı takibi mümkün olan yöntemleri tercih ederler. 5 yıl garanti var , 4 sene sonra aracın gecmisini forumdan Nasıl bulsun, Nasıl takip etsin? Ancak arıza kaydı açılır , Oray'a forumdan link atılır falan o da yarın forum olmazsa koca bir boşluğa neden olur. Yanı her anlamda firma ve müşteri icin faydasız bir yol olur. Yine de genel sorunlar icin takip ettiklerine inanıyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni üretilen araclarda istemesek te sorunlar cikabiliyo ne yazik ki, onemli olan bu sorunlarin cözulebilmesi .Mazda Türkiyeden de bekledigimiz bu .Yolda kalip rezil olmadan ,kaza bela yasamadan magduriyetin giderilmesidir.

Bu çağırmadan benim de haberim yoktu. Bakımda yapılmış gerekli işlem. Sanırım mektuplar konusunda sıkıntı var
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, Mustafa Ulutaş :

Kıymetli dostlar, yakıt pompasından gelen sinir bozucu ses eski haline döndü, mütemadiyen ötüyor. Sinirlerim iyice bozuldu. Ben de artık tüketici mahkemesini düşünmeye başladım. Araca 3 kez işlem yapıldı ancak çözüm yok. Bir şeyler yapmak isteyen varsa özelden yazsın harekete geçelim. Daha da Mazda almam, aldırmam.

En son takılan yeni filitre de mi işe yaramıyor şimdi? Ben de ses yok şuana kadar,fakat düşük devirlerde bazen bir inleme oluyor. Daha önce de böyle olmuştu. Sonra sürekli olmaya başladı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 ekim 16'da yaptırmışım . Sonradan hatırladım, beni çağırmışlardı ama geri çağırma Yakıt filtresi ile alakalı sanıyordum . Bu sorunmuş ve çözülmüş
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En son takılan yeni filitre de mi işe yaramıyor şimdi? Ben de ses yok şuana kadar,fakat düşük devirlerde bazen bir inleme oluyor. Daha önce de böyle olmuştu. Sonra sürekli olmaya başladı. 

Bende işe yaramadı, malum ses artarak devam ediyor. Bugün Mazda Türkiye'ye bir mesaj gönderdim. Araç 3 kez aynı sorundan işlem gördü ve ne yazık ki çözüm üretilemedi. Yine servise girecek ve 4. işlem yapılacak. Konuyla ilgili mahkeme kararlarını inceledim, 2 kez aynı kusurdan ya da 4 kez farklı kusurdan işlem görüp düzelmeyen aracın ayıplı mal statüsünde olduğuna dair kararlar olduğunu gördüm. Kendilerine hukuki işlem başlatacağımı da yazdım. Muhtemelen başka bir servise yönlendirirler, böyle bir şey olursa tercihim Muğla olacak. Bakalım ne olacak, hep beraber göreceğiz dostlar. Çözülmüyorsa ya ücret iadesi yapsınlar ya da aracı değiştirsinler istiyorum. Bilmiyorum çok mu şey istiyorum[emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

büyük araba üreticileri forumları yakından takip ediyor. hatta sırf bu iş için kurdukları departmanları var. müşterilerin yaşamış oldukları şikayetlerin analizlerini tutuyorlar. arge çalışmalarında forumlarda yazılan geri dönüşler üzerine çalışma yapıyorlar. mazda global da bunu yapıyor. sadece ülkemizde mazda türkiye bu konuda pasif. kendileri de bunu dolaylı yolla belirtiyorlar. arıza kaydının tutulması, 5 yıl garanti olaylarının bu dediğimizle hiç bir ilgisi yok. o ayrı bu dediğimiz ayrı. 

ikisi arasında ki ince farkı anlamak mesele diyorum. 

mazdanın en büyük eleştirilecek yanı müşteri memnuniyetini bazı servisler bazında verebiliyor olması. genel anlamda bir marka temsilciliği bulunmuyor. müşteri şikayetlerini tarafsız alanlarda inceleyip bunlar üzerine japonya ile iletişime geçecek departmanları da bulunmuyor. varsa da tanık olmadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şuan İstanbul da kar yağışı var hava 3 derece bir yerde bekleme yapıyorum her işlem yapılmasına rağmen buzdolabı çalışır gibi olan ses 1 dakika da bir 5 sn sürecek şekilde yapıyor.ayrica aracimda çekişten düşme Dr hissediyorum sanki biri arkadan arabayı tutuyormus da gitmiyor mus gibi oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, mazdago :

Şuan İstanbul da kar yağışı var hava 3 derece bir yerde bekleme yapıyorum her işlem yapılmasına rağmen buzdolabı çalışır gibi olan ses 1 dakika da bir 5 sn sürecek şekilde yapıyor.ayrica aracimda çekişten düşme Dr hissediyorum sanki biri arkadan arabayı tutuyormus da gitmiyor mus gibi oluyor

Bekleme yaptığınız yerde duyduğunuz ses radyatör fan sesi olabilir mi ?

Sürüş esnasındaki seste Dpf Jenerasyonu olabilir mi ?

Bu arada hangi şehirde olduğunuzu artık ben şahsen takip edemiyorum. :D

İlk zaman profilinizde İstanbul yazıyordu..

Bir bakmışım sonra Karadenizdesiniz.. Bakım için servis soruyorsunuz o bölgede.

Sonra bir bakmışım profilinizde İzmir Yazıyor..

Şimdi yine İstanbul yazıyor.:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bekleme yaptığınız yerde duyduğunuz ses radyatör fan sesi olabilir mi ?
Sürüş esnasındaki seste Dpf Jenerasyonu olabilir mi ?
Bu arada hangi şehirde olduğunuzu artık ben şahsen takip edemiyorum. [emoji3]
İlk zaman profilinizde İstanbul yazıyordu..
Bir bakmışım sonra Karadenizdesiniz.. Bakım için servis soruyorsunuz o bölgede.
Sonra bir bakmışım profilinizde İzmir Yazıyor..
Şimdi yine İstanbul yazıyor.:fiuw:

Radyatör olması mümkün değil İlhan Bey. Aynı sesi aynı şekilde çok sayıda kişinin duyuyor olması tesadüf olamaz. Az önce dışarı çıktım, aracı tam 20 dk ısıttım, kısa mesafeli bir yere gidip geldim. Bu kısa yolculuk resmen zehir oldu, ses o kadar sinir bozucu ki anlatamam. Acaba yine yolda kalır mıyım düşüncesi de cabası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, Mustafa Ulutaş :

Radyatör olması mümkün değil İlhan Bey. Aynı sesi aynı şekilde çok sayıda kişinin duyuyor olması tesadüf olamaz. Az önce dışarı çıktım, aracı tam 20 dk ısıttım, kısa mesafeli bir yere gidip geldim. Bu kısa yolculuk resmen zehir oldu, ses o kadar sinir bozucu ki anlatamam. Acaba yine yolda kalır mıyım düşüncesi de cabası.

Yukarıda da dediğim gibi "Olabilir mi ? " diye bir tahmin benimkisi.

@mazdago bekleme anında gelen ses demesinden ötürü, acaba soğutma fan sesi mi dedim !

Şahsen dizel aracımda ki fan sesini sadece, dur-kalk yoğun trafikte birde bekleme-rolanti halindeyken duyuyorum. Onun haricinde seyir halinde açıyorsa da ben duymuyorum..

CX-3'ün yakıt filtresi sorununa gelirsek, sanki @mazdago'nun aracına bir müdahale olmuştu ilk dönemlerde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet İlhan bey :) çok sık il değiştiriyorum bir ara yazamamistim o zaman da Şırnak da İdim. Ama inşallah 1 sene hiç canlanmadan İstanbul da olacağım. Yakıt filtresi konusunda 5 6 kez müdahale oldu her sey denendi ama çözüm bulamamistik öyle kaldı daha da goturmedim en yakın servis 40 km git gel 80 km bir Dr zaman gidiyor artık goturmuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...