Jump to content

Mazda 3 Seramik Boya Koruma

ibrasoft
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çok güzel bir açıklama fakat fesimlere tam çözünürlükte bakınca yüzey tam parlak değil gibi görünüyor, kapalı ortamda floresan ışığı altında cekildiğinden ya da kamera öyle çekmiş olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık @ibrasoft Güneş altında da bir kaç resim ( öncesi ve sonrası ) olsa çok daha güzel görebilirdik sanırım farkı. 

Hazır havalar düzelmişken biz de mi el atsak bu işe @zealot ve @İlhan ne dersiniz ? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, zealot :

benim önce arabayı boyatmam lazım =)   tamponda 1500 tane taş izi var  =)

Taş izi bende de var . Boyamayı beklersek zor yaparız bu işi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Burak :

Ellerine sağlık @ibrasoft Güneş altında da bir kaç resim ( öncesi ve sonrası ) olsa çok daha güzel görebilirdik sanırım farkı. 

Hazır havalar düzelmişken biz de mi el atsak bu işe @zealot ve @İlhan ne dersiniz ? :D 

Benim kesinlikle ve kesinlikle boya koruma/cila/seramik kaplama vs bir şeyler yaptırmam lazım. Kapalı mekanımız var mı peki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, İlhan :

Benim kesinlikle ve kesinlikle boya koruma/cila/seramik kaplama vs bir şeyler yaptırmam lazım. Kapalı mekanımız var mı peki ?

Neden lazım ki ? 24 saat su almaması için mi uygulamak için mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, revivo73 :

Çok güzel bir açıklama fakat fesimlere tam çözünürlükte bakınca yüzey tam parlak değil gibi görünüyor, kapalı ortamda floresan ışığı altında cekildiğinden ya da kamera öyle çekmiş olabilir mi?

Yüzey yandan bakınca tam parlak. Ama arkadaşın aracı başka marka onda aracın boyasından kaynaklı mı bilmiyorum daha parlak oldu. 
Bir iki yerde Mazda nın kullandığı boyanın ayna gibi parlamadığı gibi bir yorum okudum ama ne derece sağlıklı bilmiyorum. 

Yüzey prüzsüz, parlaklık diğer yaptığım uygulamalardan daha fazla ve boya üzerinde bir katman şeklinde. Dayanım süresi ne kadar olur bilmiyorum ama kullanıma göre 2-3 yıl dedikleri ömür 1 yıl gitse ben razıyım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Burak :

Neden lazım ki ? 24 saat su almaması için mi uygulamak için mi ? 

Abi güneş/yağmur/toz toprak kir almaması gerekiyor uygulama esnasında. En önemlisi ise toz almaması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Burak :

Öncesi içler acısıydı... 3 Yıl boyunca fırçayla özensiz yıkanmış...  :-(
Pazar günü İstanbul da yağmur riski vardı. O yüzden uygulamayı cuma gününden başlayıp cumartesi bitirdim. O süre içinde kapalı kaldı araç. Hatta işlem bitince cumartesi akşama kadar dinlenmesi için dışarı çıkarmadım. Pazar günü dışarda çekerim diyordum yağmur yağdı :)
Bi kapalı bi açık hava. Fırsat bulup yıkayınca gün ışığında da fotoğraf çekeceğim, paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, İlhan :

Abi güneş/yağmur/toz toprak kir almaması gerekiyor uygulama esnasında. En önemlisi ise toz almaması gerekiyor.

O zaman kapalı bir otoparka çekip yapılabilir, maaliyeti arttırır ama yapacak bir şey yok. Sizin kapalı otopark yok mu sitede İlhan ? Bizler giremeyiz ama sen bu şekilde yapabilirsin eğer varsa..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim koyu renkli ilk aracım...
Temiz tutmanın, kılcal çiziklerin başa bela olduğunu duyardım ama bu kadar çabuk olduğunu düşünmüyordum hakikaten...
Benim aracım füme siyah aracı olanları düşünemiyorum bile... Seramik için kapalı alanınız yok ise, araçla uğraşmayı da seviyorsanız en azından belirli aralıklarla Fussocoat 12 veya Meguiars ın boya koruma ürünlerini uygulayabilirsiniz. Yazık matlaşmasın yavrular :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...