Jump to content

RX8 Borla egzoz

Guest serkan_rx8
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 ay sonra ...

herkeze selam

1 hafta önce bir rx8 aldım.Ankarada borla egzost taktırabilceğim bir yer varmı?

arkadasım mesajını sımdı gordum benım elımde 5 tane MAzda RX8 var...2006 model Rx-8 ıme borla egzost taktırdım...20.000 kmde motor yandı..3 ay bekledım motorun gelmesını bana 12.000 ytl ye mal oldu ki ben mazda mermerlerın torunuyum... benden daha hızlı bı sekılde ve daha ucuz bı sekılde RX8 motoru getırtecegıne ınanmıyorum.... mesajımı kaale almanı ve egzost sevdasından vazgecmenı ısterım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kıyafetinin rengine göre mi kullanıyosun? :)

:):):):)  kimi zaman Siyah Kullandıgım zaman Siyah Giyerim , Kırmızıda Kırmızı Tonlar Ve Kırmızı Şapka Takarım , Lacivertte Renk Önemsemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
Guest ömer tekin

arkadaşlar rx-8 hakkında bilgim var ama wankel motor hakkında bildiklerinizi paylaşırmısınız şuan rx-8 sürüyorum ama açıkcası korka korka sürüyorm ndn derseniz her kafadan bi çatlak ses çıkıyo ve motor çok iyiyse bile heran elimde kalıckmş gbi geliyo ne dersiniz bu konu hakkında ?? ve borla catback siparişi vericektm ama bi arkadaşımın yazdığı bi yazıyı okudum motor yanmış borladan dolayı bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazabilirmi lütfen aem hava filtresi cold air onun hakkında ki görüşlerinizide alırsam sevinirim ona göre yapıcam arabayı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

neden kalsın elinde bu motorun 100bin km garantisi yokmu??? gereksiz bi korku yagına dikkat edersen kolay kolay bişey olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Borla veya başka bir egsozdan dolayı motorun yanma ihtimali falan yoktur. Arabanın keyfine keyif katıyor, süper bi sesi var. Hiç düşünme taktır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ömer tekin

araştırdığım kadarıyla ztn borla catback rx-8 çin birebirmiş ztn taktırıcktm ama yukarda ki forumda arkadaş açıkçası korkuttu bni biraz motordan korkuyodm bide egzostdan soğuttu ama tavsiyeleriniz için teşekürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

kardess bende rx8 borla egzost kullandım 2 yıl boyunca hıc sorun olmadı hatta katalıtıgıde ıptal ettım bu ıslemlerın motora zarar vermeyecegını bılıyorum hatta su anda elımde duruyor yenı alacagım rx 8 ıcın kullanacam  emın ol rx8 ı turkıyede benım kadar acımazısz kullan bır adam bulamazsın rahat ol arabayı ıstedıgın kadar sıkıstırabılrsın yeterkı yagını dogru zamanda degıstır :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

kardess bende rx8 borla egzost kullandım 2 yıl boyunca hıc sorun olmadı hatta katalıtıgıde ıptal ettım bu ıslemlerın motora zarar vermeyecegını bılıyorum hatta su anda elımde duruyor yenı alacagım rx 8 ıcın kullanacam  emın ol rx8 ı turkıyede benım kadar acımazısz kullan bır adam bulamazsın rahat ol arabayı ıstedıgın kadar sıkıstırabılrsın yeterkı yagını dogru zamanda degıstır :))

peki kardeşim sence RX-8 in motoru ne kadar gider?

yağına suyuna iyi bakınca ama sürekli sıkıştırarak kullanırsan diyorum

mazdanın kaç km garanti verdiği umrumda değil aracı en iyi kullanan bilir! ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benım arabam 69000 km pert oldu ve bu km ıcınde 4 set lastık degıstırdım tek yasadıgım sorun yag sorunuydu ve arabam cok ısınıyordu vıtesın arkasındakı torpıdo gozu ınanılmaz ısınıyordu ustelık araba ustuınde bırcok seyle oynadım ve oyuzden sımdı yenısını alıyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
Guest 34 SRT 79

bence korkcak bişi yok ayrıca ben servisten bi arkadasla konustum borla egzoz takarsan garantiden cıkmıyomuş onu servisle bi konus veya orginal sebring yapımı egzoz var servislerde satılıyo en kötü onu taktırabilirsin ama borla kadar ii değildir sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

garanti olayı daha çok servisin elinde olan bi durum sanki.. sürekli aynı servise gidiyorsan, muhabbetin varsa aranda iyi ise, aldığın parçaları götürüp serviste taktırmak kaydıyla pek sorun edeceklerini zannetmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

araca mazda dışında mazda speed bile takılsa garantiden çıktığını söylediler yoksa bende hiç durmam bu arada direk borla taktırıcak arkadaşlara bi tavsiye  B&B mid-pipe araboru kat iptali üzerinde kat sensörü için girişide var devamınada greddy sp2 takın derim stock üzerinden 22 hp sağladığını söylüyor data sheetleri çok lazımsa bide borladan headers ama uzun yola giderken kulaklık almayı unutmayın :) Uzun zamandır bende araştırıyorum....Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş :) bu lafıda neden söylediğimi anlamışsınızdır heralde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla o kadar seyin stock motor 22 hp verme olasili cok ama cok dusuk. O arastirmalar kontrolu ortamda genelde yapiliyor. Ben simdiye kadar o tur kombinationlu hic kimsenin 22 beygir aldini gormedim duymadim.Hayirdir naptin RX8 sine(gecmis olsun tabi bu ara)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...