Jump to content

Baskı Balata Sorunu

FAMILIA
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

öncelikle aracımı 1 yıl önce aldım.ben almadan önce yani 2006 sonu gibi aracın şanzımanı komple değişti.Kocaeli mazda servisi haldız otoda.

baskı balata da değişti biliyorum.ben araçla 20.000 arkadaşta 10.000yapsa ki yapmadı biliyorum,bugün şanzıman yağını eklettirmek için bir yere gittim baktılar yağı tam,debriyajı sordular nerede kavrıyo diye?baya yukarda kavrıyo diyince bir motorcuya göster ama bence baskı balata gitmiş dediler.yav bu kadar çabuk bitmemesi lazım bu icadın?

izmitte veya gölcükte iyi bi mazda ustası var mı acaba bildiğiniz?

hatta kesin değişecekse istanbul bile olabilir?

MUHABBETLE...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

motor kulakçığının patlamasınında bir sebebi baskı balatanın gitmesiymiş bilginiz olsun arkadaşlar.

bu arada familia da orjinal baskı balata ve triger seti hangi marka kullanılıyor?

baskı balatayı valeoyu tavsiye ettiler italyan malıymış heralde ve sadece baskı balata işi yapıyomuş.

bilenler yardımcı olursa sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Triger kayışı dayco alabilirsin orjinali ile aynı marka  ;) 

Valeo içinse kore malı olanlar sağlam diyorlar  ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle teşekkürler markalar için...

valeoyu izmitte güven oto var bilirsin belki?

140 liraya satıyolar ankarada 80 lira nasıl iş anlayamadım ben?çinliler buna da mı el attı?

birde triger ve baskı balata için malzemler dahil 230-260 lira tutar dedi fiyat olarak nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende kredi kartından çektiricektim ama 1 ay sonraya aktarsın diye :)

gerekirse gelirim istanbula 15-20 lira yol parası veririz ama adam gibi japon takarız abi :)

ben buralardaki fiyatlara bi bakayım,eğer uçurumlar varsa rahatsız ederim kadir abi seni :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işçilik olarak ne alırlar ki ? :)

dediğim gibi burda işçilik dahil 230-260 diyolar,orda ne isterler ki baskı ve triger kayışına toplamda?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

1994 model mazda 323 hb aracımın orjınal baskı balatasını daha 3 ay önce değiştirdim , 200 binde değişti ustada şaşırdı baskı balata tamamen kullanıma bağlı , isterseniz yeni takılan baskı balatayı 1 dakkada yiyebilirsiniz.Bende valeo taktırdım memnunum su an.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilker tamamen boşbeleş ustalara düşmekten dolayı bu duruma düştüm,gerek kalmadı,benim şanzıman komple yenilenmişti yukarda yazdığım gibi.o zaman yeni baskı seti takılmıştı,belki benimkilerde o zamana kadar orjinaldi bilemiyorum artık?

ama hafta sonu kartepeye (belki biliyorsundur?18km rampa) çıktım 3 kişi ve full dolu bagajla ne bir koku ne bir kaçırma hemde 2den aşağı düşmeden.

usta varrrr ustacık var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

mrb arkadaşlar. bi konuda yardım istiyorum sizden. mazda 323 otomatik vites aracımn var yagsızlıktan balatalar yanmış ustanın söyledigi bu. masraf ise bin ila 1300 lira arasındaymıs. bu fiatlar normalmidir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Satılık bölümündeki bir ilanda 1200 liraya çıkma otomatik şanzıman var.

Buna göre ustanın verdiği rakam normal sayılabilir çünkü o çıkma şanzımanı alsan, üstüne bir de işçilik ödeyeceksin. Nakliyesi falan toplamda sana 1500 gibi bir fiyata gelir. Biraz daha pazarlık yapabilirsin belki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende çok çektim otamatikten en son istavroz dişlileri kırıldı dişlilere 900tl istediler bende manuale çevirdim 900tl  ye iyiki yapmışım şimdi daha az yakıyor.ver hurdacıya otomatiği al manueli otamatiği herkez yapamıyor.hiç uğraşma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

hocam mazda 323 hb i mi otomatikten manuele çevirdin 900 tl ye.

vitesin olduğu yer araçta orayıda çıkma mı temin ettin.

şu durumu detaylı açıklayabilirmisin hocam benim araçta otomatik 900 tl ye bende manuel e çevirmek isterim aracım güzel al sat yapmaktansa ve şanzıman bozulunca tamir ettirmektense manuele çevirmek mantıklı.

otomatik şanzumanım da sorunsuz onuda satarım o zaman bide kar a gecerim:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...