Jump to content

Ön Konsoldan Gelen Ses-Tıkırtı (04-09)

legend555
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Daha önce ön konsoldan gelen gıcırtı sesiyle ilgili bir konu görmüştüm ama o zamanlar arkadan gelen tıkırtıyla uğraştığım için ilgilenmemiştim.Arkayı hallettik ama simdi de ön başladı.Dün eryamana giderken geç farkettiğim 2-3 kasisin üstünden biraz hızlı geçtim ertesi gün arabaya bindiğimde ön konsoldan gıcırtı sesi geliyodu.Önümde iki seçenek var yaa güneşin altında öğlen 3e kadar sürekli durduğu için plastik genleşiyo o yüzden oluyo, ya da kasislerden sert geçtiğim için.Daha önce böyle bir sorunla karşılan var mı acaba bu ses beni çok sinir ediyo >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 55
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

6

• Selman

4

• emredeler

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Mazda 3 lerin genilinde var bu problem.Hava sıcakken daha çok oluyor.Bağzen arabanın içinde bulunan eşyalarda adamı yanıltıyor.Mesela benim aracın anahtarı ses yapmay başladı.Bozuk zeminde acayip pis bir ses çıkarmaya başladı.Sesin nerden geldiğini bulana kadar deli oldum.Muhtemelen anahtarı düşürdüğümde içinde birşeyler gevşedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park halindeyken ön cama güneş koruyucu kartonlardan koysak az da olsa faydası olur herhalde :)

Bence de kesinlikle faydası oluyo yoksa direksiyonu tutmak bile sorun sıcaktan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park halindeyken ön cama güneş koruyucu kartonlardan koysak az da olsa faydası olur herhalde :)

Benim araçta park halindeyken sürekli yansıtıcı var ama zaten aracı çok kullanmadığım, bindiğimde de nisbeten yüksek sesli müzik dinlediğim için bu sesleri çok duymuyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçta park halindeyken sürekli yansıtıcı var ama zaten aracı çok kullanmadığım, bindiğimde de nisbeten yüksek sesli müzik dinlediğim için bu sesleri çok duymuyorum..

Çözümü bu kadar basit yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çözümü bu kadar basit yani :)

Araçtaki birçok ses için bu çözüm en pratik olanı. Gönül isterdi ki araçlar çok sessiz olsun ama maalesef zamanla her araçta bu tür sesler oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O bakalit üst kapağı diyorsan, onun dişlisi falan yok, bir iple bağlı ama dediğin doğrudur, ses tam olarak da onun çıkartabileceği bir ses, bir bakayım, sağol...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence arabada bulunan eşyalardan olabilir 

İlk düşünülebilecek şey buydu, çünkü bagajda ufak bir nalbur dükkanı taşıyorum ama hepsini sardım sarmaladım süngerledim, birşey değişmedi...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende dün farkettim,geri geri garaja girerken küçük bir rampa var sağ arka teker o rampaya çıkarken çıt çıt şeklinde bir ses gelmeye başladı.Fakat araç içerisinde sesler dağıldığından tam anlayamadım sert bir çukurada düşmedim, arka tekeri biryerede vurmadım daha önce başına gelen var mı acaba? :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

benim aracın ön konsolundan yaklaşık bir senedir  cızırdama sesi geliyor.sehir içi kullanımlarda  bu cızırtı olmuyor ama uzun yola giderken özellikle yüksek süratlerde ve titreşimli asfaltlarda ses çoğalıyor.böyle bir sorun yasayan varmı yardımcı olunursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...