Jump to content

Mazda 323 Familia Almak İstiyorum, Önerileriniz Nelerdir?

umitvarol
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese merhabalar arkadaşlar. Öncelikle böyle bir siteyi bulduğum için çok mutluyum. Sormak istediğim internette bir mazda ilanı gördüm aradım konuştum 1998 model familia, 138000 km, füme renk, sıralı sistem atiker lpg üzerinde, üç parçasında boya var imiş, değişen parçası yok dedi ama baktıracağız artık, henüz aracı görmedim. Fiyat 8750 ytl anlaştık gibi. Ancak kime sorsam mazda yaramaz diyorlar yedek parça sıkıntısı çok oluyormuş, ikinci eli kötüymüş, tutulmayan bir arabaymış vs. fakat benim niyetim sorunsuz binebileciğim ve uzun yıllar kullanacağım sağlam bir araba almak toyota falan dediler ama aynı özelliklerde toyataların temizleri 13000 ytl'den az değil. Bu konuda tecrübesi olan daha önce familia kullanmış arkadaşların görüşleri benim için çok önemli. şimdiden teşekkür ediyorum ve siteyi çok sevdim belirteyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle sağlamlık, kullanım keyfi, rahatlık gibi ögelerde toyotadan fazlası var eksiği yok. ayrıca senin söylediğin gibi toyotaların fiyatı biraz daha tuzlu. tutulmama meselesini şöyle düşün, arabayı 8750 ye alıp toyota fiyatına satmaya çalışırsan satamazsın ama mazda fiyatına satarsan herhangi bir problemin olmaz. yine de toplumdaki pek çok potansiyel araba alıcısında aynı sendeki gibi çevreden etkilenip çekimserlik durumu gözlemleniyor normal olarak. çünkü bizler gördüğümüze değil duyduğumuza inanan bir milletiz.

parça konusundaki sözler de genellikle hurafelerden ibaret. o sözü söyleyenlere sormak lazım hangi parçayı aradın da bulamadın diye. veya hiç hayatlarında corolla şanzımanı indirtip parçaların japonyadan gelmesini beklememişler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alacağın araç prim arabası değildir al satta zarar edersin fakat ileriye yönelik düşünüyorsan yani sürekli kullanıma dayalı düşünüyor isen tavsiye ederim zaten o özelliklerdeki bir aracı bu fiyata bulamazsın bide lpg li hemde yakıt yönünden az yakacağına sana garanti ederim!!sağlamlık toyotanın corolla (92-98)serisiyle eşdeğerdir  corolla tutulduysa sabancı sayesinde tutulmuştur yedek parçada mazda kadar sorun yaşamıyorsun birde parça fiyatları daha ucuzdur toyotanın!alcağın arabada zırt pırt arıza çıkaran bir araç değil zaten yedek parçaylada fazla uğraşmazsın kaporta aksamı yan sanayi olarak zaten rahat rahat bulabilirsin sanayilerde!!!.hayırlısı olsun diyelim sana

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

düz klimasız aynı model civic'e 13-14 vermektense 9a Mazda al bak keyfine...

97 1.8 ini kullanıyorum,her açıdan aldığıma çok memnunum.bi de kliması olaydı daha süper olucaktı ama o da olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Selam arkadaşlar. DH ye açtığım konu üzerine bu siteyi önerdiler. Başlıkta yazdığım araçtan almak istiyorum ama hiçbir bilgim yok bu arabayla ilgili. Max bütçem 11.000. Otomatik vites arıyorum aslında manuelde olur ama önceliğim otomatik. Ama sahibinden vs. gibi sitelere baktığımda otomatik versiyonu çok az. Bunun sebebi nedir. Şanzımanları sorunlu mu? Elimdeki parayı bu araca yatırırsam beni üzer mi ? Alacağım arabanın beni sanayi yollarına getirmesi lazım. Bu yüzden japoncuyum ama söylediğim gibi hiç mazda kullanmadım etrafımdada mazda sahibi olan yok. Sizlerin yardımlarızı bekliyorum. Bu arada bu sitede satan varsa bilmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle mazdayı kullananlara sorman gerekir, yoksa almaktan bile vazgeçersin, otomatik vitesin az olma sebebi vakti zamanında ülkemizde otomatik denildiğinde uzaylı görmüş gibi bakılmış olmasındandır başka bir şey arama, fakat yaşlı araçlardaki otomatik şanzımanın bakımı iyi yapılmamışsa sorun çıkartma ihtimalini göz önünde bulundur, otomatik şanzıman tamiri de 2000-4000 Tl arasında tutar...

Temiz ve bakımlı bir mazda seni üzmeyecektir, şimdiden hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle mazdayı kullananlara sorman gerekir, yoksa almaktan bile vazgeçersin, otomatik vitesin az olma sebebi vakti zamanında ülkemizde otomatik denildiğinde uzaylı görmüş gibi bakılmış olmasındandır başka bir şey arama, fakat yaşlı araçlardaki otomatik şanzımanın bakımı iyi yapılmamışsa sorun çıkartma ihtimalini göz önünde bulundur, otomatik şanzıman tamiri de 2000-4000 Tl arasında tutar...

Temiz ve bakımlı bir mazda seni üzmeyecektir, şimdiden hayırlı olsun...

Ne olur ne olmaz yinede manuel alın diyorsunuz yani. Peki şunu sormak istiyorum Üstadım. 1.5 f ile 1.8 f arasında çok fark varmı yakıt olarak. Lpgli olacak alacağım. Hani eğer beni üzmeyecekse biraz daha performanslısına bineyim diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne olur ne olmaz yinede manuel alın diyorsunuz yani. Peki şunu sormak istiyorum Üstadım. 1.5 f ile 1.8 f arasında çok fark varmı yakıt olarak. Lpgli olacak alacağım. Hani eğer beni üzmeyecekse biraz daha performanslısına bineyim diyorum.

Performans açısından ben olsaydım 1,8 alırdım... Yakıt olarak 1,5 ile arasında çok fark olmayacaktır... Temiz otomatik bulursan al fakat çok kurcalanmış bakımsız mazdalardan uzak dur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...