Jump to content

2010 Mazda 3 HB üzerinde gelen Toyo Lastikler ve yeni kışlık lastik hakkında

saltug
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

2010 model Mazda 3 HB sahibiyim.

Üzerinde TOYO marka 205/55/16 lastiklerle geldi.

Aldığım günden beri lastiklerin çok sert olmasından ve iyi yol tutmamasından şikayetçiyim.

Lastik basınçlarını ölçtüğümüzde 40 bar olduğunu gördük. Bu yoldaki sertliğini (tangır tungur gidiyordu) ve yol tutuşunu biraz açıklıyordu. 32 bara düşürünce sorunlar biraz azaldı.

Geçenlerde yaşadığımız soğuk hava ve yağmurda çok sık aralıklarla aracın kayıyor olduğunu gösteren antipatinaj lambası yandı ve araba sürekli patinaj yaptı.

Daha kar görmedik bile.

Lastikleriniz hakkında sizlerin de yorumlarını alabilir miyim?

Yeni kışlık lastik almak istiyorum, bu konuda da yorum ve yardımlarınızı bekliyoru.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kore malı aurora kış lastiği kullanıyorum.Bir sorun çıkarmadı.

Fakat daha iyi olsun diyorsanız bir kaç arkadaşım Dunlopun winter 3d kış lastiğini kullanıyor ve mükemmel diyorlar.Testlerde falan da çok iyi sonuçlar elde etmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Goodyear UG7+ tavsiye ederim, ablamların mazda 3'üne taktık geçen sene. Deli kar yağdığı bir gün, ahlatlıbele doğru tırmanmıştım, herkes yolda kalırken. Karda en ufak kayma olmadığı gibi, kuruda da araç daha konforlu olmuştu. Nakit 175'e bırakmışlardı geçe sene, bu sene de o civardadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer başlığınızda yazmıştım ama cevap vermemiştiniz..Ben foruma ayrı başlık bile açtım..Süper hizmet veren mazda bayilleri 46-50 psi hava basılı lastiklerle araba teslim etmeyi marifet sanıyor.. Uzun süre öyle gezdiyseniz ki - bu metemel- ayarlar da  bozulmuş olabilir...

Bizim mazda 2 de ki toyolar da berbat ötesi, tutuş çok iyi değil ve dünyanın en sesli lastiği herhalde..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de kış lastiği almayı düşünüyorum. Kış lastiğine cok fazla para vermek istemediğim için Kumho veya Hankook gibi markaları düşünüyorum. Acaba hangisini tercih etmeliyim. Ayrıca bahar gelince de yeni lastikler alcam. O zaman da Bridgestone Turanza düşünüyorum , ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satılık konusunda da var ama hazır yeri gelmişken reklam yapayım :) 4 adet yeni ve tertemiz (sattığım mazda3ten kalma) michelin alpin kış lastiğim var. istanbuldaki arkadaşlar gelip görebilirerde :) satılık başlığında konusu mevcut

Kadir özelden mesaj attım sana ama bakamadın sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

2010 mazda 3 lerın ımpressıve modellerınde toyo tourıng modellerınde brıdgestone gelıyor dedı bana bayıı.toyo bıraz sert geldı bana.ama aracın suspansıyonundan da kaynaklanabılır.cunku arac spor bı karaktere sahıp bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben maxxis Z serisi kullanıyorum çok memnunum aslında toyolarda iyidir ama ilk defa toyo nun yol tutusunu begenmeyen biri duyuyorum genede her kullanıcıya göre değişir, mesela ben istediğimde 90-100 le  virajdan sorunsuz çıkabilirken yine istediğimde her sokak arasında patinaj ve yanlama yapabiliyorum maxxis tam bana göreymiş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Güncell

Arkadaşlar sertlik sorunu hala devam ediyor mu? Lastik markası veya basıncından mı?? fikri olan var mı?

Ben de şikayetçiyim konfor falan kalmıyor bozuk yolda!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastik havası  kullanım klavuzunda ön arka 32 psi yazıyor.mazda3 lerde spor süspansiyon olduğu için aynı sorunu bide yaşıyoruz.en iyisi yanakları yumuşak olup konforu artıran michelin yada nokian lastik almak lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastik havası  kullanım klavuzunda ön arka 32 psi yazıyor.mazda3 lerde spor süspansiyon olduğu için aynı sorunu bide yaşıyoruz.en iyisi yanakları yumuşak olup konforu artıran michelin yada nokian lastik almak lazım diye düşünüyorum.

mishneln uzun süre rahatca kullanabilceğiniz bi lastik tavsiye ederim toyo ve maxxis den de hiç şikayetim yoktu 4mevsim ve kış lastiğini kullandım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bende de toyo var, ama yoltutuşu ile ilgili bir soruna rastlamadım. 60-70 ile L virajlara giriyorum, ne kayıyıor ne esp devreye giriyor. Sertlik konusu biraz rahatsız edici aynen, bende yavaş gidiyorum bozuk yolda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Mazda 2 dekilerde proxes toyo. Lastiği araştırdığımda gayet yumuşak ve yol tutuşunun çok iyi olduğunu öğrendim. kendimde deneyerek iyi bir lastik olduğuna karar verdim. Benim araçtaki lastiğin yumuşaklığı 200. Michelin energy saver 500 den fazla. ya da şöyle diyelim yarış lastikleri slickler 60 civarı. Subaru evo gibi hızlı araçlardaki lastikler 160 civarı. Günlük kullanılan lastiklerde 400 civarı. bu durumda bizim toyolar gayet yumuşak ve yol tutan lastik olduğu belli. b sınıfı bir araç için mükemmel yol tutuş sağlıyor. Ankara İstanbul otobanında denedim ve çamlıdereyi inerken bilen nasıl virajlar olduğunu anlar. 227 ile frensiz kesiciye girerek inebildim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

merhaba arkadaşlar...benim arabada bridgestone 15 jant var.Virajlarda sorun yok ama bozuk yolda konfor yok.Bence bu lastikten değil amortisörler çok sert gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında iki farklı süspansiyon koysalarmış sanırım herkes istediğine yönelebilirmiş. Ben çok memnunum şahsen, yol tutuşu muazzam. azcık tangırtı etsin bişey olmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...