Jump to content

Mazda 3 almaya çok yakınım.. Kafam karışık ama..

tinyamasisurum0

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Ben Ercan.

99 model 1.4 EL Fiat Paliom var. Artık yeni bir araba almanın vakti geldi..

Mazda 3 tutkumu herkes biliyor. Araba mevzusu açıldığında ağzımdan hemen mazda3 çıkıyor. Bana başka araba söylüyorlar hemen bunlar da güzel diye ve ben de ayıp olmasın diye evet onlar da iyi diyip geçiştiriyorum :)

Öyle bir takıntılı noktaya geldim ki, bedavaya sıfır insignia verseler aklımda soru işareti kalacak mazda3 diye :) 

Arabamı sattıktan sonra üzerine 36 ay kredi çekip 2. el bir mazda3 almak istiyorum.

Sıfır seçeneği için ankara mazda ile görüştüm.

Paliomu veriyorum. Üzerine 60 ay taksitli kredi çekiyorum, 670 TL civarı ayda.. öde öde bitmez. çok sıkıntıya girmek istemiyorum o kadar o yüzden es geçmek zorunda kaldım. Ki bu para ile aldığım da Touring.. Aklım impressivde kalacak, biliyorum kendimi.. :)

Bu yüzden 36 ay kredi çektiğim zaman, arabanın borcu bittiğinde çok aşırı şaşmaması gerekiyor 2.el ederi. Yani Palioyu 2 sene önce 10 bine almıştım, şimdi de aynı civarda. Mazda3te de benzer ve hatta daha iyi bir performans yakalanabilir.

Aklımdaki soru işaretlerine gelince.. Genel olarak tavsiyelerinizi dinlemekten de mutluluk duyarım yalnız bir sorum da var..

2. el mazda3 fiyatlarını internet dışında bir yerden öğrenemedim. Yani internetteki ortalama rakamlar gerçek fiyat mıdır? Örneğin http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acele-kazasiz-boyasiz-full-mazda-3-39099709/detay  adresindeki araba çok şık ve istediğim renkte. Sizce fiyatı normal mi? Son zamanlarda mazda alan-satan arkadaşlar fiyat belirtebilir mi? isteyenler mesaj yoluyla da söyleyebilir.

Paliomu da satıyorum. Bugün iyice bi yıkattım satılık yazısını da yapıştırdım. bi işe girdim. Hayırlısıyla bitiririm inşallah..

İlan adresi de aşağıda..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-beyaz-temiz-kullanilmis-lpgli-palio-39199382/detay

Arkadaşlar özellikle koyu yazdığım yerdeki mevzu benim için hayati önemli şu an.. kastamonuda yaşadığım için arabayı alacağım yer Ankara..

Cevap yazan herkese şimdiden çok teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet verdiğiniz alternatif de çok şık ama şu an o kadar çıkaramıyorum maalesef. :(  çıkmasına çıkar tabii ki, bankaya gidip çekmek istediğin tutarı söyleyeceksin ama benim aylık ödemek istediğim tutar ve vade işin içine girince gözüm yemiyor :)

kadir bey cevap yazarsa o zaman çok süper olur benim gösterdiğim araba için :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

verdiğin linkteki mazda3 çok güzel ama yılına göre malesef apaçi gibi geldi bana.eğer km.115 bin olmasa fiyat çok güzel lakin arka tamponun sağ alttını gaz dolum ağzı için kestirmiş.yazık günah tofaş tamponu değilki bu.kendini illa ankaradan araba alıcam diye odaklama.temiz olsun edirneyede,antalya'yada gidilir.zaten zamanında var senin araç satılana kadar iyice araştır piyasayı takip et :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

26-27.000 TL'ye Lpg takılmamış 2006-2007 6-70.000 km'de  alırsın fiyat yüksek arkadaşım. Prim yapma olayına gelirsek 9 ay önce 13.500'e sattığımı şimdi 16.000 TL'ye alabiliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konya da da güze araçlar oluyor. kendinizi zorlamadan biraz da sabırla güzel bir araç dnek gelir kanısındayım. araba.com gibi siteleri ara ara takip edin.. madem modele karar vermişsiniz, kısmetse olur diyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Moralinizi bozmak istemem ama ben şahsen 26500 lira parayı 115000 km de bir araca bağlamam, ikinci el araç alacaksanız hangi marka olursa olsun 50000 km yi geçmemiş olmalı bana göre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar hepinizin düşünceleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. dikkate alacağım..

ufak bir sorun nedeniyle araba almayı maalesef mayıs civarına ertelemiş bulunuyorum.. değerli vaktinizi bana mesaj yazmaya ayırdığınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba gerçi Mayıs ayına atmışsınız ama Mazda 3 Hb Dynamic at lpg li aracımı 25.500 tl ye satıyorum. km. 81.000 de bilginiz olsun. Alp 0507-944-37-48

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konularda telefon numarası vermek sanırım yasak :) özelden mesaj ile irtibat kurun zira googlede numaranız çıkabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yorumlarınıza baktım da arkadaşlar hem bas bas bağırıyorsunuz japonda km önemli değil diye hem adamın sorduğu arabaya km fazla yok 50000 km yi geçmeyecek flan diyosunuz bu  ne perhiz ne lahna turşusu.siz değilmisiniz mazda şöyle güzel böyle  sorunsuz araba km hiç sorun değil diyen ayrıca senede 20000-25000km gayet normal buda 4 yaşında 100000km normal demek.ben gecen yaz 2000 model 40000km de bii araba aldım arabanın parçaları paslanmış binilmmemekden 120 yi geçmiyodu opel astra şimdi mazda aldım 2005 130000km de canavar gibi maşallah.lütfen forumda çelişen ifadelerden uzak duralım.bu arada 50000km altında 26 ya 2007 bulursanız haberim olsn

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yorumlarınıza baktım da arkadaşlar hem bas bas bağırıyorsunuz japonda km önemli değil diye hem adamın sorduğu arabaya km fazla yok 50000 km yi geçmeyecek flan diyosunuz bu  ne perhiz ne lahna turşusu.siz değilmisiniz mazda şöyle güzel böyle  sorunsuz araba km hiç sorun değil diyen ayrıca senede 20000-25000km gayet normal buda 4 yaşında 100000km normal demek.ben gecen yaz 2000 model 40000km de bii araba aldım arabanın parçaları paslanmış binilmmemekden 120 yi geçmiyodu opel astra şimdi mazda aldım 2005 130000km de canavar gibi maşallah.lütfen forumda çelişen ifadelerden uzak duralım.bu arada 50000km altında 26 ya 2007 bulursanız haberim olsn

yazının altında beğen butonu aradım ama bulamadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:)haksızmıyım ama ya

Haklısın ama bende Mazda'ya ne kadar güvensemde 2. el Mazda alırken düşük km olmasını isterim.Sonuçta araba  sadece motordan oluşmuyor.Aldığım arabayı en az 3 sene kullanmak isterim.Mesela 120 bin de araba alsam satmaya karar verene kadar araba 180 bin olacak.Birde etrafda araba kullanan bir sürü tip görüyorum.Bana kalsa yolda yürümelerine izin vermem :D . Malesef herkes bizim arabalarımıza baktığımız gibi bakmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burada herkes hakli :)

mesela ben sik degistirdigim icin kmye cok bakmam.

Senin zaten Maşallahın var :D

İşin özü şu.''Ne kadar Ekmek,o kadar köfte''

Para varsa herkes düşük km alır yada sıfır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:)haksızmıyım ama ya

haksızsın :) çünkü km.çok sıkıntılı olur diyen yokki...km'sine göre fiyatı çok diyoruz..2006 model 50bin km'deki aracın fiyatı ile aynı model 120bindeki aracın fiyatı farklı olmalı diyoruz.algılamada hata var ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 bin tl ye 2007 model 53 bin de aldım ama sitede takip eden arkadaşlar bilir çok fazla araştırdım illa denk geliyor sabırlı olmak önemli bir başka konu mayısta bildiğim kadarı ile otomobil fiyatları yükseliyor yani ertelenen tarih sizin zararınıza olabilir

kilometre olayına gelince mazda 3 sağlam araba olsa da bunun satarkenki km sini düşünmek gerekiyor o yüzden bende 50-60 bini geçmiş araca pek sıcak bakmıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...