Jump to content

2006 - Mazda3 50.000 km bakımı

olker444
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar hayırlısıyla pazartesi 2006 model siyah sedan dynamic sport triptronik vites aracımı almaya gidicem istanbula..kaporasını verdim...epey araştırdıktan sonra arabamı buldum, şu an 52.000 km ve değişenide yok.. 50.000 bakımında neler değişiyor acaba ve fiyatı hakkında bilgim de yok... ustanın biri şanzıman filtre ve yağıda değişecek dedi çok inanmadımbu km için siz ne dersiniz? selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşım normal bakım yaptıracaksın yağ değişimi,filtreler,rutün şeyler yani.zaten başka bişeye ihtiyaç duyarlarsa servis söyler size

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şanzıman yağı ve filtresi diyen bir servis var... servisin biri amortisör arızalı arka denge kolu değişeek diyor...diğeri yok bişey diyor napiim sence:)?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim  arabam 130000km de ben yeni değiştirdim şanzuömman yağını kitapçıkda 120000km yazıyor zaten kitapçığa bi bak istersen orda km km ne yapacağın yazıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kitapçık yok elimde ama ilgine sağol dostum; senin istanbulda tavsiye edebileceğin bi servis var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim evo ve merserden bahsediyorlardı burdaki arkadaşlar hatta forumdan selam götürün diyorlardı.bi araştır forumdanbende bakayım bulursam sana bilgi vereceğim mutlaka

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım bu defa Evoya gidicem, aslında servisler hakkında az çok bilgim var; ancak konu mazda olunca servis konusunda kendimizi çok şanssız hissediyorum:) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla yetkiliside özelide etkisiz kalıyo bazen Semavi,,, ben aracı bir ingilizden aldım; İstanbulda beşiktaş barbarosta bir yerde aldığını söyledi, şimdi cherry bayisiymişler tanıyanınız var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla yetkiliside özelide etkisiz kalıyo bazen Semavi,,, ben aracı bir ingilizden aldım; İstanbulda beşiktaş barbarosta bir yerde aldığını söyledi, şimdi cherry bayisiymişler tanıyanınız var mı?

bu arada güle güle kullan kaça aldın ayıptır sorması
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi aldım ben yaw, söylemesi ayıp 25.500 e aldı; sitelerde fiyatlar çok şişik bence..... tek sıkıntı özel servis amortisörün biri patlak ön ikisi beraber değişsin, arka denge kolları değişsin derken diğerinin yok ööle bişey demesi... birde şanzıman yağını bi servis 50.000 de değişelim dedi diğeri 100000 den önce gerek yok dedi... servislerin hali bu.. naapim şimdi? Kızmiim mi yani...:)) pazartesi almaya gelcem aracı istanbula,, kapora vedrim nihayetinide vereyim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

naapim şimdi? Kızmiim mi yani...:))

Ben olsam ben de kızarım. Kızmana da lafımız yok ama terslik olduğunda servis bize sufle veriyor da sana öyle konuşuyormuşuz diyorsun ya. İşte bu çok fena ;) Çok şükür kimsenin ne avukatıyız ne de ekstra bir çıkarımız var. Yaptırdığımız işin parasını da çatır çatır öderiz. Anladın sen onu ;):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zamanda çıkar mevzusu falan demedim, kendiyle de  o zamandan beri görüşmedim. Sufle konusunda ise seni tebrik ediyorum iyi bir saptama olmuş; anladın sen onu:))...Herkes haklı kalmak için yaşar der bi şair. Etkilere gelen tepki kadar cevap verdim, kantarın topuzu kaçmışsa affola...aynı şartlar altında aynı riski iki defa almak zorunda kaldık ve ikisininde sonucu birbirine çok yakındı, o zamandan beri 5000 km yaptım ne sente atladık ne araba tık dedi... bu yeni aldığımıda; artık değiş şu arabayı baskılarına dayanamadığımdan alıyorum keza bunun ataklığını yenisinde bulacağımı çok sanmıyorum, hem benim ufak kardeşte araba sahibi olacak böylece,, bende arada değiş tokuş eder takılırım kırmızı başlıklı kızla:)....Türkiyeye gelirse rx8 otomatik alana kadar şimdilik böyle gidecek heralde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmm birşeyler olmuş ama detayını bilmiyorum. ben 92' 626 getirdim istanbula. esmen haşat olmuştu araba. motor ,yürür, elektirik bitmiş . evo'dan ekspertiz raporu aldım, boya hariç ve yarım motor 12.500 gibi bi rakam çıktı. ismini unuttuğum bir usta vardı, adam ilgilendi baya. özelde olmasa orda yaptıracaktım. şimdi tam rakam hatırlamıyorum 7-8 bin civarı fiyata adem ustada herşey yapıldı.  şimdi 12000 de tık demiyor. biraz da şans işi bu işler galiba. birinin memnun kaldığından diğeri kalmayabiliyor. Ademi şahsen çok sevdim , çok memnun kaldık. tecrübemize istinaden tavsiyede bulundum sadece. valla çay içtik ama sufle yemedik :D

servis problemi istiyorsanız elazığ'a alalım sizi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi aldım ben yaw, söylemesi ayıp 25.500 e aldı; sitelerde fiyatlar çok şişik bence..... tek sıkıntı özel servis amortisörün biri patlak ön ikisi beraber değişsin, arka denge kolları değişsin derken diğerinin yok ööle bişey demesi... birde şanzıman yağını bi servis 50.000 de değişelim dedi diğeri 100000 den önce gerek yok dedi... servislerin hali bu.. naapim şimdi? Kızmiim mi yani...:)) pazartesi almaya gelcem aracı istanbula,, kapora vedrim nihayetinide vereyim....

hayırlı olsun arkadaşım ama alırken yapılan incelemede nasılsa alacak göxü ile gerkesiz masraf çıkarabiliyorlar banada ön amortisörle patlak dedi adana mıçı mazda servisi ama öyle bi çukurlara girdiki 70-80 km  hızla ben dedim değilsede patlatmaya uğraşıyor sanırım fiyat sordum orjinal 1500 dedi kalsın dedim.130000km bakımına gittim 4 ay sonra oda hataydaki mazda servisi hayır amortisörlerde birşey yok dedi.Bu arada ben sana kitapçıkdan sölüyorum arkadaşım kitapcıkda 120000km yazıyor servisde doğruladı ben değiştirdim 130000km de zaten vites geçişlerinden de anlarsın kullanırken sen her söylenene kulak asma bence kiitapçık bul internetten bir tane ve ordan bak orda ne yazıyorsa odur.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

o zamanda çıkar mevzusu falan demedim, kendiyle de  o zamandan beri görüşmedim. Sufle konusunda ise seni tebrik ediyorum iyi bir saptama olmuş; anladın sen onu:))...Herkes haklı kalmak için yaşar der bi şair. Etkilere gelen tepki kadar cevap verdim, kantarın topuzu kaçmışsa affola...aynı şartlar altında aynı riski iki defa almak zorunda kaldık ve ikisininde sonucu birbirine çok yakındı, o zamandan beri 5000 km yaptım ne sente atladık ne araba tık dedi... bu yeni aldığımıda; artık değiş şu arabayı baskılarına dayanamadığımdan alıyorum keza bunun ataklığını yenisinde bulacağımı çok sanmıyorum, hem benim ufak kardeşte araba sahibi olacak böylece,, bende arada değiş tokuş eder takılırım kırmızı başlıklı kızla:)....Türkiyeye gelirse rx8 otomatik alana kadar şimdilik böyle gidecek heralde...

Halen aynı şeyi yapmaya devam ediyorsun. Benim aklım fikrim yok, Adem bana ne söyleyeceğimi öğretti, ben de sana onları söyledim değil mi?

Eskileri karıştırmaya gerek yok denilse bile şahsım adına sana hiçbir yer tavsiyesi, hiçbir usta tavsiyesi yapmam. Çünkü işler yolunda giderken aynı ustayı sen başkalarına tavsiye ederken, işler bozulduğunda demediğini bırakmıyorsun.

Başta da söylediğim gibi; sütten ağzım yadı, yoğurt yemeye tövbeliyim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa hocam ben sana özelden attım mesajımı:)... kapayalım geriyo bu konu beni aklıma geldikçe...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...