Jump to content

Westinghouse hava kaçağı..

ferol-06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

91 model 626 aracımın westinghouse hava kaçağı mevcut,gaza basınca ilk anda bir fıslama sesi olup daha sonra sürekli olmak kaydıyla lastik hava kaçağı gibi bir fıslama sesi başgösterdi...Daha önce deneyimi olan üyelerimizden fikir ve görüş alırsam iyi olur diye düşünüyorum...Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu güne kadar hiç westinghouse arızası yaşamadım, bu ilk :) Hortumlardan da kaçak olabilir aslında tam bakamadım...Nette araştırdığımda parça bulamadım ama muhakkak vardır...Başka markaların fiyatına baktığımda epey pahalı olduğunu gördüm :) Hafta sonu sanayi yolu göründü...Cebimi delecek bir rakam çıkmaz inşallah...Bu sorunu yaşamış ve çözümünü bilen olabilir düşüncesiyle burada paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Fiyatını bilmiyorum ancak Ankara gibi bir yerde bu parçanın bulunamaması mümkün değil. İster yenisini ister çıkmasını rahatlıkla bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kabaca fren merkezi diye biliyorum ben de, adının westinghouse olmasına bakma, satılanlar bambaşka şeylerdir muhtemelen ama tamircilerin ve servislerin ağzında halen öyle anılır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Westinghouse basit bir anlatımla bir boru vasıtası ile egsoz manifoldundan ana fren merkezine sıcak hava akışı sağlanarak, fren pedalının daha tesirli hale getirilmesi...Bildiğim kadarıyla bu sistemi icat eden George Westinhouse un adıyla anılmakta...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıkıntının sebebini buldum :) Westinghouse a giden üzeri örgülü plastik hortum kırılmış...Hava sesi yaygın geldiği için tam anlayamamıştım, elimi ıslatıp tutunca sağına soluna, buldum...Şimdilik bantladım yarın hallederim artık...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Sıkıntının sebebini buldum :) Westinghouse a giden üzeri örgülü plastik hortum kırılmış...Hava sesi yaygın geldiği için tam anlayamamıştım, elimi ıslatıp tutunca sağına soluna, buldum...Şimdilik bantladım yarın hallederim artık...

Geçmiş olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

westinghouse atmosferik motorlarda motorun emişini siz pedala bastığınızda disklere ve kampanalara güç olarak iletir yani o anda hem etkili kompresyon sağlar hem de freniniz daha rahat tutar. ABS li araçlar dahil her araçta vardır öyle kolay kolay bozulmaz ama 20 senelik araç bozula da bilir emiş hortumunu kontrol etmenizde fayda var eğer patlaksa aracınız daha fazla yakar dengesiz çalışır ve çekişi düşük olur frenler de tutmaz bir an önce kontrol etmek lazım

geçmiş olsun

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

westinghouse atmosferik motorlarda motorun emişini siz pedala bastığınızda disklere ve kampanalara güç olarak iletir yani o anda hem etkili kompresyon sağlar hem de freniniz daha rahat tutar. ABS li araçlar dahil her araçta vardır öyle kolay kolay bozulmaz ama 20 senelik araç bozula da bilir emiş hortumunu kontrol etmenizde fayda var eğer patlaksa aracınız daha fazla yakar dengesiz çalışır ve çekişi düşük olur frenler de tutmaz bir an önce kontrol etmek lazım

geçmiş olsun

iyi forumlar...

Sıkıntıyı tespit ettiğimde gördüğüm emiş borusundaki patlaklıktı zaten, bu sorun neticesinde motorun rolantisi bozuluyor önce, sonrasında gazı bıraktığınızda araba devir düşerken motorda sallantı yapıyor, fren bir miktar dengesizleşiyor, yakıtı iki misli yakıyor...Geçen cumartesi bir boru alıp sorunu hallettik, lakin westinghouse arızalı diye epey tırsmıştım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

acaba bu 93 323 hb lerde demi var ben geçen karburator hava filtersini iptal ettirip performans filtre taktım egzoz manifoldunun ustunde soba bacası gibi bir delik varı usta o motora sıcak hava çekiyor çokta gerekli değilde onu açık bıraktık acaba bumu o çekişten filan duşuren

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...