Jump to content

Bu Kulüp Hakkında

Ahşap, metal,karton vs tüm atık meteryallerden neler yapabiliriz.

 1. Bu kulüpte yeni neler var
 2. Evde miadını bitirip, bozulan çamaşır makineniz varsa atmadan evvel bir kez daha düşünün. Başta çamaşır makinesinin kazanı olmak üzere, bir çok şeyin temel ana malzemesi olarak kullanılabiliyor. Benim aklımda ki proje seyyar bahçe şöminesi. Siyah ferforje ayaklı bir şömine.. Karda kışta kıyamette basacan odunu içine yanacak gürül gürül..Yakınında da sucuk ekmek oh miss.
 3. Oziyal

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Valla çok demiş deseydin oturma odası grubumu alıyoruz diye
 4. İlhan

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Eyvallah Yalçın'ım teşekkürler. Sırada şimdi sert süngerli kılıflı minder aşaması var.Mahallede bir koltuk döşemecisine sordum 300 lira dedi.. Yuhh dedim.. Bakalıp Keyap / Modoko vs araştıracağım h.sonu..
 5. Oziyal

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  @İlhan eline emeğine sağlık çok hoş çok güzel olmuş
 6. Arabalar

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Autocad. Solidden de olabilirdi
 7. Akuma

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Ooo bu da güzel bir çalışma. Solid works mü?
 8. Arabalar

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Ufak bir ilaveye ne dersin @İlhan İlhan bey
 9. S.Halilduru

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Eline sağlık, güzel uğraşlar. Beğendiğime göre yaşlanıyorum galiba. ben de bir ağaç ev yapmak istiyorum bakalım, kısmet.
 10. İlhan

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Eyvallah teşekkürler kardeşim sağ olasın.. Aslında o parçaları yapma amacım kol dayamadan öte. sırt dayadığımız yerin sağlamlığını sağlamaktı. Çaktırma Montajdan sonra adı kol dayama oldu. Ama güzel fikir..bir elimdeki paraçalara bakıp bir beyin jimnastiği yapayım.. hem kol dayama açısından, hemde sırt dayadığımız yerin sağlamlığından ödün vermeden.. Ve ayrıca sivri bir köşe bırakmadan ne yapabilirim diye.. Teşekkürler..
 11. Akuma

  Ahşap Paletlerden Dekorasyon

  Eline emeğine sağlık İlhan abi. Güzel olmuş güle güle oturup keyfini sürün Tek ilave etmek istediğim nokta: Koltuğun kol dayamalarını, ufak parçaları birbirine ekleyerek L şeklinde yapsaydın kolun dayanması daha ergonomik olurdu diye düşündüm.
 12. Merhaba Arkadaşlar, Başlıktan da anlaşılacağı gibi paletlerden bir şeyler yapmaya başladım. İlerleyen yaşla birlikte zevkler, uğraşlar, hobiler değişmeye başladı. Uzun zamandır aklımda olan balkon dekorasyon projemi. Bu geçtiğimi Pazar günü hayata geçirdim. Ahşap paletlerden balkona 1 Tekli Koltuk - 1 Tane 2-3 kişilik sedir-koltuk 1 tanede orta sehpa-masa yaptım. Malzemeler; 5 Adet Palet 1 Adet Ahşap 1 Cm'lik Osb Plaka Kullandığım Aletler; Dekupaj Şarjlı Tornavida Keser Çekiç Kerpeten Ve değişik boy ve enlerde ahşap vidaları. Yapılış Şekli; - 4 Adet paleti 2/3 şeklinde, ortadaki takozun arkasından sıfır şekilde kestim. Bu şekilde 2 katlı oturma zeminini oluşturdum. - Geri kalan 1/3 oranındaki parçalarda sırt dayaması ve kol dayaması için kullandığım parçalardır. 2 katlı oturma zeminini değişik yerlerden bir birine birleştirerek ayrılmasını engelledim. Sırt daya yerinin arkasını kuvvetlendirmek için ortalardan ilave ahşap parçaları atarak vidaladım. En sonda sağa ve sola kol dayama yerleri koyup. Sırta dayamaya ve mindere montajını yaptım. Sehpa için ise kestiğim paletlerden çıkan takozları ayak-papuç yapıp. Bu takozlara yine paletlerden çıkan tahta parçalarını bacak yaparak, sehpanın iskeletini oluşturdum. Sehpa yüzeyine yine paletin 1/3 kalan parçasını koyup, onun üzerine de osb plakanın montajını yaptım. Sonra dedik sehpanın-masanın altına birşeyler konulabilir diyerek alta da bir raf bölüm yaptım. Pazar günü öğlen saatlerdinde balkonda bu işe bir başladım. Akşam 18-19'a kadar ufak molalarla bu hale getirdim. Şimdi sırada zımparalama ve vernikleme işi var. Akabinde de minder-kılıf.. Zımparalama olayında her yerine girmeyeceğim. Misal koltuklarda elin temas edebileceği noktaları zımparalayacağım. Sehpada zımparalama alanı küçük olduğu için onu komple zımparalayacağım. Sonrasında da naturel renksiz vernikle boyayacağım.
 13.  

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...