Jump to content

Bu Kulüp Hakkında

Borsa - Döviz - Kripto Para konularında fikir ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Yalnız bilmeniz gerekir ki burada yapılan yorumlar kişilerin kendi düşünceleri olup yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Buradaki konularda yapılan yorumlar sebebi ile yorum veya site sahibi sorumlu tutulamaz.

 1. Bu kulüpte yeni neler var
 2. Çağlar Bayur

  Genel Döviz Durumları

  devalüasyon örneği gibi, kavram karmaşası zamanındayız, tarihe canlı tanıklık yapıyouz. son zamanlarda da, ekonmistler bile çok şaşırmış gibi yapıp Aaaa nasıl oldu şimdi bu demeleri de gülünç olmakta. yolda gidiyosun hararet ibresi normalin üstüne çıkmaya başlayınca, hala tam gaz gidersen, sonra conta da neden yandı anlamadık denmez.
 3. AKayhan

  Genel Döviz Durumları

  Bence ufak çapta devalüasyonlar hep oluyor zaten. Sadece adi konmuyor. Dolarin ani yükselisi bence bir devalüasyondu mesela. Baska bir deyisle TL dolara göre çok deger kaybetti. Devaluation : an official lowering of the exchange value of a country's currency relative to other currencies. Yukaridaki tanimdan da anlasilacagi gibi bizdeki devalüasyon bir resmiyet kazanmiyor ("official lowering").
 4. Çağlar Bayur

  Genel Döviz Durumları

  şubat gelmiş, 5.25 lerde çapa atan doları izliyoruz. fena haberler olmaması sevindirici. Ancak gelecek gelirlerinden şimdiden fregat eden resmi bankların hisse değerlernini artıyor olması hiç iyi alamet değildir. Aynı görünüm 94 te olmuştu, 95 nisanda devalüasyonun ne olduğu öğrendi herkes.
 5. AKayhan

  Yataş Hisse Geri Alım - YATAS

  Belirli hisse senetlerine yatirim yapmak bazen riskli olabiliyor. Daha az riskli diger bir alternatif de içinde hisse senedi olan A tipi yatirim fonlarina yatirim yapmaktir. Illa belirli bir hisse senedine yatirim yapacaksaniz da büyük sirketlerin hisse senetlerine yatirim yapabilirsiniz. Eger simdi elinizde hiç A tipi yatirim fonu yoksa bence buradan baslayin. Biliyorsunuz yatirimda ana kural riski dagitmaktir (bütün yumurtalarinizi ayni sepete koymayin, derler). Yatirim fonlari riski dagitmak için iyi bir strateji olabilir. Belirli bir hisse senedini almak (Yatas, vs) maalesef kulaktan dolma bilgilerle pek olmuyor. Hisse senetleri genelde önceden kestirilemeyen grafikler çizerler. Bazen teknik analiz, uzman yorumlari, hissiyat, endeksin yönü, vs hiç bir ise yaramayabilir. Bildiginiz gibi bizim BIST gerçekte SIG bir borsadir, yani derinligi pek fazla degildir. Hiç bilemeyeceginiz bir faktör bazen hisse senedinin yönünü degistirebilir. Ayrica, borsaya yatirim kesinlikle uzun vadeli bir harekettir. Kisa vadede (6 ay gibi) borsadan bir medet ummak çok naif bir düsünce olur.
 6. Çağlar Bayur

  Yataş Hisse Geri Alım - YATAS

  çıkacak diyenler kazanır, böyle ufak kağıtlara çok bağlamayın yazık
 7. M.E.G

  Yataş Hisse Geri Alım - YATAS

  Ytd Borsa belli olmuyor. Yataş çıkacak dediler aldık, 6 aydır tık yok. Bu aralar biraz yükseldi benim gibi aylardır bekleyenler hemen sattı. Oradaki yorumlara bakıp kağıt almamak lazım diye düşünüyorum.
 8. Çağlar Bayur

  Yataş Hisse Geri Alım - YATAS

  temmuzda %250 bedelsiz vermiş, bir öncesinde de geri alım yapmmıştı, bunlrın gazı ile hisse 6.30 tepe görmüş. o günden bu güne 4.53 e gerilemiş. yeni veya 2.el konut alımlarının düşeceği de öngörülerek, iştigal alanında fevkalade getiri patlaması yapacak bir hikayesi olmayacak. yatırım sanayi sektöründe yapılır, onun da 2019 u acaip bulanık. Allah herkesin yardımcısı olsun
 9. mazdaciho

  Yataş Hisse Geri Alım - YATAS

  Arkadaşlar şu an mantıklı bir iş mi yataşa yatırım yapmak? İleri vadede bir getirisi olabilir mi bize sizce? Yorumları okuduğumda olumlu sonuçlar ile karşılaştım ben. Risk faktörünü elersek tabi https://borsanasiloynanir.co/yatas-hisse-senedi-yorumlari/ Buradan bakabilirsiniz.
 10. Çağlar Bayur

  Genel Döviz Durumları

  dolar gevşedi, TL değerlenmedi, zibilyon dolarlık piyasanın ceza mahkemesinin 1 adet mahkeme sonucuna bakmayacağını tahmin ederim.
 11. mazacıacr

  Genel Döviz Durumları

  Dolar hafif bir düşüş yakalamış gibi görünüyor. Geçen günlerde rahibi bırakmayı düşünebiliriz diyerek blöf yaptılar anında düştü tabi dolar. Hala onun etkileri devam ediyor :D Dün akşam vakti 6.05 civarlarına kadar indi diye hatırlıyorum. Şu an bu aralıkta seyrediyor. https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/ ilerleyen günlerde rahip mevzusu blöf mü değil mi anlarız sanırım ^^
 12. Çağlar Bayur

  Genel Döviz Durumları

  1 hafta önceden bu güne % 7.5 larda artan dövizsel durumlara şaşırmış görünüp , yine 5 in altıan inecek olan doları anlatan ekonomist medyayı hayranlıkla izliyoruz. ne içtilerse ben de isteyeceğim . Artması uçması ayrı konudur, öğrenilmiş çaresizliğie gidiş ayrı konu. Not: bugün Merkez bankası ROM ayarlaması falan dendi. Meali: barajda biriken suyu salmaya başladı merkezi yönetim. Su bitince kamyonla taşırız artık. nisanda iyi ihtimal ile 6.26-46 civarını takibe alalım . dursun burada. Şubatta olmuşsa fena haberlerle beraber olur diyelim.
 13. Çağlar Bayur

  Trabzon Limanı Halka Arzı ve Hissesi - TLMAN

  gün itibarı ile 10.35 TL ye inmiş, ocakta alıp elinde tutan varsa parasının yarısına yakını buhar olmuş. Dalgakıran taşlarına bakar durur artık. takip edelim bakalım yıl sonuna taş mı çakıl mı ne kalır elde...
 14. AKayhan

  Borsada Hisse Senedi Neden Alınmalı ?

  Konu basligina gelecek olursak, borsada hisse senedi alinmali çünkü bu islem reel sektöre verilen bir destektir. Reel sektör ise mal ve hizmet üreten kesime verilen isimdir. Hani hep deriz ya, Türkiye hiçbir sey üretmiyor, hep disa bagimliyiz, diye. Aslinda üretiyoruz ama bu üretim hiç yeterli degildir. Türkiye yuvarlak hesap 80 milyon nüfuslu bir ülkedir. Türkiye'de yapilan mal ve hizmet üretimi bu 80 milyon nüfusa yetecek ölçekte degildir. Bu baglamda, hiçbir sey üretmiyoruz aslinda. Maalesef ne devlet mal ve hizmet üretimine yeterli destegi veriyor, ne de halk. Devlet uyguladigi yüksek vergi politikalari ile destek yerine köstek oluyor. Yüzde 18 ile yüzde 25 KDV bence Türkiye için çok yüksek oranlardir. Devlet bunlardan vazgeçmiyor. Halk ise yeterince hisse senedi satin almiyor. Halkin hisse senedi almasi, yukarida da söyledigim gibi reel sektöre bir destek olusturur. Bunun yerine halk kulaktan dolma bilgilerle gayri menkul almayi tercih ediyor. Bu da bence bir egitim(sizlik) meselesidir. Ancak borsadan biraz anlarsaniz hisse senedi satin alirsiniz çünkü borsa ciddi bir bilinç gerektirir. Yoksa halkin hep yaptigi gibi gider ücra bir yerden bir arsa satin alirsiniz. Olan da zaten budur. Satin aldiginiz bu arsanin Türkiye'ye hiçbir katkisi veya katma degeri olmaz, olamaz. Olsa olsa kendinizi tatmin edersiniz. Baska bir deyisle, bu sekilde Türkiye uyumaya devam eder. Emlak bürolari da kasalarini doldurur. Eeee, reel sektöre ne oldu?
 15. Çağlar Bayur

  Genel Döviz Durumları

  $
 16. Çağlar Bayur

  Borsada Hisse Senedi Neden Alınmalı ?

  30 ocakta yazsa işe yarardı ama
 17. Burak

  Borsada Hisse Senedi Neden Alınmalı ?

  Bu arkadaşın tweetini Döviz bölümünde de paylaşmıştım. BIST 100 öngörüsü tutmuş gibi görünüyor ;
 18. Burak

  Genel Döviz Durumları

  Bugün Lezzet Durağı diye bir yerde yemek verdi şirket. Ortada mangal etler güzel lezzet iyi, bence bülbüle döndürebiliriz @Çağlar Bayur 'u
 19. Servet

  Genel Döviz Durumları

  Keneddy'i kimin vurduğunu bile söyler o zaman
 20. İlhan

  Genel Döviz Durumları

  @Burak abi ile birlikte bütün kuzuyu kapıp geliyoruz biz o zaman.
 21. Servet

  Genel Döviz Durumları

  Ağzına biftek ile vurunca bülbüle dönüyor. Denedim
 22. Burak

  Genel Döviz Durumları

  Yakalayınca da bir şey dinleyemiyoruz ki adam ser veriyor sır vermiyor.
 23. Servet

  Genel Döviz Durumları

  Çok şey kaçırdın Burak, çookk
 24. Çağlar Bayur

  Genel Döviz Durumları

  94400 ün altına 88000 iyidir yazlık kıvamı, onu da Ocak 2018 de konuştuk arkadaşlarla, ocakbaşında, yoktun sen
 25. Burak

  Genel Döviz Durumları

  Aynı kişi borsa için de 95.000 e iner haftasonuna kadar diyor
 26. Çağlar Bayur

  Genel Döviz Durumları

  3 ay önce falan, 6 ay öncesini söylemiyorum, MArt ayında yani, 2018 Mart..... 1 yıl da değil. 3.80 den 3.60 iner bu diye zibilyon adet yorum vardı uluslarası ekonomi kanallarında. Aralık 2017 yani 6-7 ay önceki yorum fotolarını bulayım yükleyeyim de biraz gülelim. 1 kahkaha 1 porsiyon pirzola ya bedelmiş
 27.  

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...