Jump to content

Bu Kulüp Hakkında

İçinizdeki çocuğu dışarı çıkarma vakti geldi.

 1. Bu kulüpte yeni neler var
 2. Bugün halka açıldım Yaptıklarımdan bahsedince şirketteki arkadaşlara biraz getirdim ve öğle tatilinde 10 dakikada tükendi Şansıma hepsi de şalgam seven insanlar çıktı. Hatta içemeyen birisi bile denedi ve tadını beğenince 1 bardağa tamamladı. Genel kanı tadının ve ekşiliğinin iyi ama kıvamının biraz daha koyu olması gerektiği yönünde. Eleştirileri alıp sorunu gidermek için Ar-Ge'ye devam ediyoruz efendim
 3. Ne demek @İlhan birilerine bir faydası olursa ne ala. Ben Adana Ali Göde ve Mersin Özkan şalgamını severim. Ali Göde bazı dürümcülerde bulunuyor. Mersin Özkan da Ataşehir Memoş Tantuni'de mevcut ama şişeli olduğu için hiçbirinde tane yani havuç bulunmuyor. O da ayrı bir lezzet. Tabii bunların olmadığı yerde dediğin gibi Kilikya ve Adanus içilebiliyor ama Doğanay'ı ben almıyorum çok uzun zamandır. İlk başlarda iyiydi ama sonradan çok bozdu. İhtiyaç duyduğun şalgam orta boy ve 5 Lt için bir tane olduğu için aslında çok da ince eleyip sık dokunacak bir şey değil. Zaten çoğu benzer kalitede. Esas zor bulunan ve iyisine ihtiyaç duyduğun şey siyah havuç. Cumartesi günü Pendik Pazarında bolca oluyor ikisi de Baktın bulamıyorsun atla gel alırız beraber
 4. Abi ellerine emeklerine sağlık. İlk fırsatta deneyeceğim. Malum sıkı bir şalgam içicisiyim. En son Mersin'den "Ali Güdal" şalgam suyu getirmiştim. Market raflarında genelde Doğanay, Fersan ve Torku şalgam suları bulunuyor. Nadi olarak Kilikya ve Serafresh var. Raf ürünleri arasında Kilikya ve Serafresh yoklukta içilebilir ancak. Bir çiğ köftecim var onda Adanus buluyorum genelde onu tercih ediyorum. Adana ve Mersin yörelerine ait yerel markaların tadını hiç birisinde bulamıyorum. Öncelikle güzel şalgam bulmam lazım. Bu hafta sonu pazara bir bakayım. İnşallah bende burdan paylaşırım.
 5. Hafta sonu ilk bidonu açtık. Sizlerle resim paylaşmak isterdim ama boş bidonun kimsenin ilgisini çekeceğini sanmadığım için eklemedim Bu hızlı tüketimden de tahmin edeceğiniz gibi eşim ve çocuklar çok beğendiler. Üzerine bir de acı olarak kayınvalidemin eliyle yaptığı süs biberi turşusunun suyu eklenince çok güzel oldu. Buna ek olarak içine koyduğumuz siyah havuçların da oldukça diri kalması ve lezzetli olması keyif kattı. Güzel şalgam aranırsa bulunabilir ama tane söz konusu olunca bunu bulmak gerçekten zordur. Bu sebeple bu açığı da kapatıyor evde yaptığınız şalgam. İlk deneyimden çıkarttığım 3 ders oldu ; Bulguru şok sıkı bir tülbentle sarmamak gerekiyor zira bulgur şişince suyun içeriye ulaşması imkansız hale geliyor ve mayalanma yavaşlıyor. Bundan yola çıkarak tülbentleri uzun ince torbalar halinde diktirdim ve bu hafta yaptığım yeni şalgamda bunları kullandım. Sonuçlarını 2-3 hafta sonra göreceğiz. 3 kaşık tuz oldukça iyi bir lezzet veriyor. Tepeleme doldurmaya gerek yok, normal şekilde doldurmak yeterli. Fazlasının şalgamı tuzlandıracağı kanaatindeyim. ilk bidonu 15 gün sonra açtım. 1. Maddedeki problemden dolayı mı tam emin değilim, henüz tadı %100 olmamıştı. Sanki bir hafta daha kalsa daha iyi olabilirdi gibi hissettim. Bu hafta yaptıklarımdan bir tanesini 2.5, diğerini 3 hafta sonra açmayı planlıyorum. Böylelikle ideal süreyi de hesaplamış olacağım. Önemli Not : Aman diyeyim bidonu açarken dikkatli olun ve yavaş yavaş açın. Sonra tavandan şalgam lekesi çıkartmak için uğraşabilirsiniz
 6. 7. Günde durum. Beyaz olan şalgam taneleri ve su büyük oranda siyah havuç rengini alırken bulgur dipte hafif çökerti oluşturmaya başladı. Bu sebeple 2 günde bir bidonları çeviriyorum. Dikkat ettiyseniz bidon da düz durmuyor. Sebebi çok şişmiş olması. İçeride oluşan maya ve çıkardığı gaz bidonu baya şişirdi
 7. Havalı Silah Atıcılığı

  Hehehehe Neden olmasın bizim hali hazırda bir Atış ekibimiz var, bunu daha da büyütmüş oluruz Domuz vuranlar bile var yurtdışında, bu Havalı Silahlar özünde cok güclüler, hobi ve atıcılık faaliyetleri dışında kullanılması üzücü
 8. Havalı Silah Atıcılığı

  çok teşekkürler hocam. ayrıca herkese iyi dilekleri için teşekkürler. cümlemizin mutlu ve huzurlu bir hayatı olması dileği ile. youtube'da pek cok video vardı bildiğim kadarıyla. daha çok fare öldürüyorlar galiba. hatta tavşan falan.
 9. Havalı Silah Atıcılığı

  Mazda buluşması Ankara'da zor yapılıyor ama bu gidişle Havalı Tüfek Atış buluşması yapacaksınız gibi
 10. Havalı Silah Atıcılığı

  Havalı silahlarla avlanmak ülkemizde yasak. Ne yazıkki insan içindeki katletme içgücüdüsü agır bastıgında kullananlar cıkabiliyor. 300 barlık scuba tüpler ile dolduruyoruz bu tüfekleri. kullanımı ise 200-250 bar. Dediginiz gibi cok ciddi rakamlar, 300 bar neredeyse 2-3 el bombası gücündeki basıncı ufak tüpte tutmak gibi desem abartmış olmam. Ama bunların testleri ve güvenlik önlemleri alınıyor. testlerden geçiyor hepsi. Zahmetsiz olmuyo Keyifli Atışlarda buluşmak dilegiyle.
 11. Havalı Silah Atıcılığı

  Allah analı babalı büyütsün Gözünüz aydın Bu arada benim konu ile tek alakam çocukluğumda bir kaç kez kullandığım tek saçma tüfekler Maalesef çocuk cahilliği ile bir kaç kuşu öldürdük mahalle arasında ve sonrasında çok da heves yapmayınca orada kaldı. Bahsedilen basınç değerlerini okuyunca ürküyor insan. Bunlar da ciddi anlamda tehlikeli aletler sanırım. Av için kullanılıyor mu yoksa sadece hobi amaçlı mıdır ?
 12. Havalı Silah Atıcılığı

  Teşekkür ederim. Sağolun.
 13. Havalı Silah Atıcılığı

  Allah analı babalı büyütsün. Sağlık,huzurlu bir yaşamı olur inşallah. Tebrik ederim
 14. Havalı Silah Atıcılığı

  Dürbünden daha önemli protector dürbün ayagı almalısınız. Mod 135 cok güzel tüfektir, güle güle kullanın. Size 6-24x50 NoName bir dürbün fazlasıyal yetecektir. Yurtiçinde 200-250 liraya, Aliexpres üzerinden 140-150 Liraya temin edilebilir. Güzel günlerde kullanın. Mazda forumda hobidaşlarla tanışmak çok güzel. İyi akşamlar dilerim.
 15. Havalı Silah Atıcılığı

  Hatsan mod 135 vortex kullanıyorum. Bana iyi bir ikinci el uygun dürbün lazım...
 16. Havalı Silah Atıcılığı

  Allah hayırlı evlat eylesin, Analı-Babalı büyüsün
 17. Havalı Silah Atıcılığı

  fiyatlar çok cezbedici. bir ara uğramayı düşünüyorum ilgili dükkanlara. en azından elimde bir iki referansım olur. teklifinize de teşekkürler ama uzunca bir süre bir yerlere uğrayamayacağım galiba çünkü bugün baba oldum:))
 18. Havalı Silah Atıcılığı

  Resim alıntı hocam, benim atacin kabzesine hiç dikkat etmedim. Ateşli/ateşsiz silah ve havalı/barutlu tüfek merakima çift namlulu bir 2+1 otomatik(wizard arms supervision) alarak noktayi koydum. Yine de takipteyim.
 19. Havalı Silah Atıcılığı

  Tebrikler Solak mısınız? Resimdeki Stoeger sol el kabzalı. Stoeger supp. yakın mesafede güzel tüfektir stabilitesi güzeldir. Kas çalıştırır ama Mod125 güç bakımından Stoeger ile mukayese edilemez Pcp'ye geçin artık şöyle yerli güzel birşey Kas yapmaktanda kurtarır hem.
 20. Havalı Silah Atıcılığı

  Bende de, Stoeger ATAC Suppressor Gas Ram Air Rifle- .177 Cal diye geçen resimde ki yavru var. Ayrıca bir de Hatsan mod 125. Hatsanla kol geliştiriyoruz, Stoegerle de orta halli atışlarımiz var. Resim alıntı. Stoeger atac altta ki.
 21. Havalı Silah Atıcılığı

  Ankara'da ziyadesiyle rahatca atış yapılacak yer var. Dilerseniz bizlerle birlite atışa gelebilirsiniz. Bizde 3er 4er tane tüfek var bizimkileri kullanabilirsiniz birkaç hafta bakıp hangi tüfegin size en uygun oldugunu deneyimleyebilirisniz. Tüplü ve Kurmalı (yaylı-gaz pistonlu) olmak üzere iki temel üzerine sistem var. Kırmalılar daha uygun fiyatlı, biraz daha zahmetli. Tüplü sisteme göre maliyeti daha az ama. Tüplü sistem; tüfeklerdeki yüksek basınclı tüplerin doldurulmasıyla calısan, cok ciddi basınc oluşturan bir sitem. 200-250 bar arası. Cok ciddi birşey aslında. bir aracın lastıgının basıncı 2.5-3 bar odlugunu düşünürsek daha kolay acıklamış olabiliriz. Lafı uzatmadan, -Tüfek 800Tl -Orta-alt seviye bir dürbün 300tl -Tüpü doldumak için pompa 200Tl Yaylı tüfek ise daha uygun fiyatlı, örnegin Hatsan Mod 85 yaylı kırmalı tüfek 250 Tl gibi.
 22. Havalı Silah Atıcılığı

  benim de bir dönem ilgi alanıma girmiş ama ankara'da kullanacak yer bulamayacağımdan vazgeçmiştim. alsam da arkadaşlarla kamp yaparken (yılda en fazla dört) gazoz kapağı vurmacasına oynasak diye tekrardan depreştirdiniz. sorum bahsini ettiğim düzeyde ilgi alanı için bir tüfeğin maliyetinin ne kadar olacağı? ya da bu tarz bir kullanım için önereceğiniz bir tüfek var mı? teşekkürler
 23. Havalı Silah Atıcılığı

  Merhabalar, HoşBulduk.
 24. Havalı Silah Atıcılığı

  Kulübümüze hoş geldiniz.
 25. Havalı Silah Atıcılığı

  Konu Hobi Kulübüne taşınmıştır
 26. Havalı Silah Atıcılığı

  Merhaba Hocam. Hatsan Nova Compact 5.5 tavsiyemdir. Atış sayısı oldukça tatminkar. 500 CC lik tüpü var. Oldukça stabil bir tüfek. Atıcılık hobisine merakı olan insanlar için çok keyifli. maliyeti ateşliye göre daha uygun. Şuan piyasadaki en cok tutulan tüfek Nova Compact'tır desem abartmış olmam. Bahsi geçen tüfegin işte görselleri. Tekrar Belitmek İstiyorum: Havalı Silahlarla Av Yapmak Kesinlikle Yasaktır! Mod87 çok güzel bir ara model. Üzerinde hangi dürbünü kullanıyorsunuz Hocam? Güzel bir Protector ayak ile cok keyifli ve stabil atışlar yapabilrsiniz. Not: Yaylı ve gAz pistonlu tüfeklerin dürbünlerini son zumda kullanmayın. Son zumda mercekler birbirine degdiginden, her atışta sarsıntıdan dolayı mercekler birbirine çarpıp zarar göreceklerdir. Görüşüp tanışmak buluşmak dilegiyle....
 27.  

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×