Jump to content

LPG Sistemlerde Devrim En Son Sistem

clashasan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar Karbüratör lü araçlarda ayar sıkıntısı çekiş düşüşü ve tüketim miktaraları için internette epeydir geziyorum Karbüratör araçlarda lpg takılınca ayar sıkıntısını herkez yaşıyor nette bir şey gördüm arkadaşlar lpg miksere gerek kalmıyor bir parça bğlanıyor gaz be hava akışını o sağlıyor bu ürünü ilk polonyada yapmışlar izmirde bir firma bu ürünün aynısını yapmış veya gerirtmiş orasını bilimiyorm bu cihazdan bulan duyan veya alan varmı resmi ve linlk aşağıda

http://firebird.fm.interia.pl/blos/

post-6004-141695284687_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bunu ilk kez sizden duydum vede gördüm çokta ilgimi çekti nereden nasıl temin edebileceğimize bakalım da kullanan varmı diye bende merak ettim verim alabilcekmiyiz o kadar pahalı bişeye benzemiyor. eğer ekonomik vede verimli olacaksa alır kullanırız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aradım ama ilgili kişi yoktu mail atmamı sölediler bende mail olarak attım, aldığım yanıtı  aynen yayınlayacam saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış anlamadı isem sitede sadece tasarruf ve rölanti değil tork ve beygir gücünü artırdığı yazmakta, eğer yine okuduğumdan yanlış  anlamadı isem lpg,mikserli bir aracın beygir gücü 90 iken , lpg,prokar'lı hale getirilen araç 140 beygir olmuş.

Pek anlayan birisi olmayarak aradaki bu 50 beygir çok büyük abartı değilmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

banada biraz abartı geldi ama bakalım mailime ne cevap gelecek bu açıklamalara bakacak olursak sanki mikser degıl enjeksiyon sıstemi takıyoz arabalara. genede yabana atmamak gerek araştıralım derim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

clashasan isimli arkadaş sağolsun araştırmış yazmış, tabiki yabana atmamak gerekir toplumsal olarak nedense herşeye ön yargılıyız işte, abartılıda olsa karbüratörlü araçların klasik sorunlarına belki çözüm bulmuş olabilirler rölanti ayar tutmama v.b. gibi. Kaldıki 50 beygiri bırakın 10 beygir bile artısı olsa yinede büyük bişey bence, umarım hayal kırıklığına uğramayız.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sitede yazan cep telefonundan ilgiliye ulaştım ismi serdar soyadını hatırlamıyorum. Serdar bey Sitede yazan şeyleri kısaca tekrar etti. Nedir Bunlar?

Karbüratörlü araçlarda mixer sitsteminin benzine oranla tasarruf sağlasada, optimum karışımı sağlayamadıkları, ciddi performans kayıpları oluştuğu. Ürünün Tıpkı benzinde olduğu gibi, LPG yi motora giren havaya göre, anlık olarak ayarlayarak, doğru karışımı sağlayacak mekanik bir aksam olduğunu. Lpg de rolanti tutturmak için kullanılan bantlar yüksek devirde hava ihtiyacına engel olduğu  bu ürünün bu sorunu ve rölanti problemini çözdüğü v.s

Ürünün 2 modeli var Karbüratörlü ve tek nokta enjeksiyonlu araçlar için olmak üzere.

ürün şu an piyasada yok ürettikleri ilk ürünlerde diyafram hatası oluşmuş. Fakat önümüzdeki günlerde yeni ürün piyasaya çıkacakmış. Ben Ankaradan aradığımı söyledim, ankaradan çok arandıklarını söylediler, ankarada bir kaç zavoli bayisine ürünü gönderdiklerini söyledi, aynı zamanda mazdaclub forumdan bazı arkadaşlarımızın mail attıklarını ama dönüş olmadığınıda söyledim. Serdar bey iletişim mailine ad soyad telefon yazıp atmamızı ürün piyasaya çıkar çıkmaz haberdar edileceğimizi söyledi. Sanırım zavolli bu ürünü satıp dağıtmak istiyormuş belki zavolli bayileri bu ürünün dağıtımını yapabilir ama anladığım kadarı ile tam net değil. bu arada ürünün fiyatı 260 TL imiş.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilgiler için çok teşekkürler benim mailime cevap vermediler ayrıca ismimi vede telefonumuda yazmıştım neysa o kadarda önemli değil  bakalım ,gelişmeleri bekleyelim inşallah güzel faydalı bir üründür. fiyatıda iyiymiş hani  :o:sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sistem yeni felan değil 99 yılının brc kataloğun da vardı. bu bir çeşit karbüratördür. Aracın mevcut karbüratöründen hariç çalışan bir sistemdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

5-10Hp için millet neler yapıyor,.Düşünüyorumda benim eski 90 model 323'e şimdi bu aleti takıp 140Hp yapıp Mustafa ile Adem'in arabalarının karşısına çıkmak vardı:D

Bir yararı vardır bilemiyorum ama 50hp kazandırıyor diye yazıp, temiz kalpli insanımızı çarpmaktan başka amaçları yok gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyu gündemde tutmak istedim ben bu sistemin faydalı olacagını sanıyorum yazılanlara bakılırsa verimli olacak insallah problemi çözerler tabii arabaya 2.0 lt motor atmış gibi hp kazandıracgına aklım yatmadı ama rölanti , çekiş, hava ayarı vs. konularda faydası olur belki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rölantiyi denge tutar, hava ayarı  ve biraz çekişi arttırırsa gerçekten iş görür gibi lakin 260 lira bence çok para.

o kadar parayı zaten kimse vermez :o hele bir piyasaya çıksın ürün deneyen takan arkadaşlar mutlaka olacaktır  :)umarım faydalı olur. eğer denildiği gibi çıkarsa bence o paraya değer tabii hayal gibi bişey bu. :tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

belki faydalı olabilir ama böyle bişeyin 50 bg vereceği sanki atmasyon gibi ...  hatta bg vereceği komple atmasyon gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence verir zaten listede yazdığına göre aracın benzindeki gücü 145 hp olarak gözüküyo mikser takıldığında 100 hp civarlarına düşüyo . bu aparat sayesinde mikser yokken ki olan 141 hp civarına geri geliyo ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence verir zaten listede yazdığına göre aracın benzindeki gücü 145 hp olarak gözüküyo mikser takıldığında 100 hp civarlarına düşüyo . bu aparat sayesinde mikser yokken ki olan 141 hp civarına geri geliyo ?

abi buna beygir gücü veriyo denmez ki ama buna güç kaybı en aza iniyor denir.. beygir gücü veriyor demen için 145 bg in 160 -180 bg falan diye yükselmesi gerekmez mi..?? :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...