Jump to content

Sıfır arabada tavanda pas izleri

rommy6719
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

boyaya aseton sürmek ?

Hiç problem yaratmıyor, eski 323'e benim hayvanoğlu hayvanın biri 2 kutu japon yapıştırıcısı boşaltmıştı ön kaputta. hatta burda konum bile var halen, sitede kuaför bir arkadaş saf aseton getirdi ve sürdük epey. Bir kısmını çıkarmıştı sonra ilacını bulunca daha sürmemiştim. Boyaya hiç zarar vermedi.Benim eski evin orda çok çam ağacı vardı hep reçine atardı ama sonax'ın özel bir ilacı vardı krem gibi sürer çıkartırdı hemen, diş macunu şeklindeydi Carrefour'dan almıştım ayrıca.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nerde eski asetonlar? :D Annemin oje çıkardığı asetonlar olsa en azından iyice matlaştırır o boyayı, kızımın kullandıkları ojeyi bile zor çıkartıyor...:D Su katıyorlar, su...:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nerde eski asetonlar? :D Annemin oje çıkardığı asetonlar olsa en azından iyice matlaştırır o boyayı, kızımın kullandıkları ojeyi bile zor çıkartıyor...:D Su katıyorlar, su...:D

Abi çocuğun getirdiğide sanayi tipi asetondu zaten. Normal aseton gazoz gibi demişti :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tırnağınızı sürttüğünüzde tırtık gelmiyosa zaten pas olma ihtimali olamaz boya kabarmadan pas olamaz boya kabarıncada illaki tırnağınıza takılır. o çok büyük ihtimalle ağaçtan kaynaklı lekelerdir.. arabanızda boya kuruma varsa hiç müdahale etmeden boya korumayı yaptırdığınız yere götürün esasında buradan herkeze tavsiye edeyim eşim geçengün arçelikten buharika diye bir alet almış harika birşey basınçlı buharla çıkarmadığı hiçbir leke yok özellikle arabada çok işe yarıyor geçen gün kayınpederin külüstür cliosuna bir daldım sanki profesyonel temizlik yapılmış gibi oldu :) bana yakın biryerde olsaydınız ben arabanızı 2dakikada hallederdim belki yakınlarınızdan birinde varsa butür bir aletle sorununuzu halledersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bu konuyu geç farkettim kusura bakmayın...

aslında sanki ağaç akması gibi aracın neredeyse tün yüzeylerinde veya sadece sol veya sadece sağ yüzeyinde de olabiliyor. ufak ufak ele takılmıyor ancak açık renk araçlarda kahverengi küf olarak ortaya çıkıyor...

ben bu durumu biliyorum, son günlerde başımıza çok fazla geliyor. sanırım araçların omsan deposunda bekletildiği yere metal talaşı tozumuş. malum zaten orhanlıda sanayi bölgesinde. aracı temizliyorsunuz geçiyor, ıslak bırakınca o zerreler küfleniyor, ancak dikkat küflenen araç değil... hiç boşuna yıkamakla vakit geçirmeyin. aracı profesyonel bir yerde makine ile pasta cila yaptırın. çok fazla basmadan, boyayı incaltmeden yapılsın ki sadece boyaya yapışan çapaklar gitsin, boya incelmesin. özellikle çok ince pasta kullanılsın. bunu belirtin.

bu konu bize yeni gelen araçlarda başımıza geldi ve konuyu yukarıya ilettik. bu konuda araçların türkiye de stoklandığı alanla ilgili problem olabileceği ve konuyla ilgilenileceği söylendi. yoksa aracın paslanması mümkün değil. 15 sene olsa yine boya yüzeyinden pas çıkmaz.

bu korkulacak bir durum değil, hatta aracı aldığınız yere başvurun, konuyu iletin, rahatlıkla giderebilirler...

bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bu konuyu geç farkettim kusura bakmayın...

aslında sanki ağaç akması gibi aracın neredeyse tün yüzeylerinde veya sadece sol veya sadece sağ yüzeyinde de olabiliyor. ufak ufak ele takılmıyor ancak açık renk araçlarda kahverengi küf olarak ortaya çıkıyor...

ben bu durumu biliyorum, son günlerde başımıza çok fazla geliyor. sanırım araçların omsan deposunda bekletildiği yere metal talaşı tozumuş. malum zaten orhanlıda sanayi bölgesinde. aracı temizliyorsunuz geçiyor, ıslak bırakınca o zerreler küfleniyor, ancak dikkat küflenen araç değil... hiç boşuna yıkamakla vakit geçirmeyin. aracı profesyonel bir yerde makine ile pasta cila yaptırın. çok fazla basmadan, boyayı incaltmeden yapılsın ki sadece boyaya yapışan çapaklar gitsin, boya incelmesin. özellikle çok ince pasta kullanılsın. bunu belirtin.

bu konu bize yeni gelen araçlarda başımıza geldi ve konuyu yukarıya ilettik. bu konuda araçların türkiye de stoklandığı alanla ilgili problem olabileceği ve konuyla ilgilenileceği söylendi. yoksa aracın paslanması mümkün değil. 15 sene olsa yine boya yüzeyinden pas çıkmaz.

bu korkulacak bir durum değil, hatta aracı aldığınız yere başvurun, konuyu iletin, rahatlıkla giderebilirler...

bilginize...

okko yine son noktayı koydu... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...