Jump to content

Deri Direksiyonda Soyulmalar Oluştu

osmandurmus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yetkili servisin açıklaması bu yönde. zaten camın parça numarası ve efsafı da farklı.

Evsaf olacak, nitelikler, vasıflar anlamında, Arapça'dan, çoğul...

Gençler bilmez diye açıklıyorum, kusura bakma...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evsaf olacak, nitelikler, vasıflar anlamında, Arapça'dan, çoğul...

Gençler bilmez diye açıklıyorum, kusura bakma...:)

rica ederim çok haklısınız, bu dolma parmaklarla laptop klavyeleri zor uyuşuyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3e göre çok seri, son hız 190 gördüm, daha da fazlasına gitmedim. Araba biraz sert. Ama asıl sıkıntı çok gürültülü olması... Yakıtıda makul benim açımdan... AMT şanzıman pek hoşuma gitmesede alıştım artık...

Neyse ben bununla alaklı bir konu açmıştım oraya yazayım bir şeylerde bu konu araya gitmesin :)

ya alırken belliydi, H sınıfı lastikler, 50 yanak, DOHC motor, değişken supap zamanlaması, 6 ileri yarı otomatik vites...

ben o AMT' nin o sınıftaki en iyi model olduğunu düşünüyorum, tepkileri ve "öğrenebilir" olması harika. biliyorsunuz GETRAG marka...misal Ford' larda benzer şanzımanlarda yağ hararet sorunu vardır. bunda tık yok. oranları çok iyi ayrıca hızı da çok makul bu sınıf için.

2005' te geri vites sorunu vardı, 2-3 program güncellemesi halletti ama bu sefer de yavaşladı şanzıman...

bence herşey beklenti sorunu. ben ilk aracı 25 000 liraya aldım, 2. si 25 500 idi...

bu fiyata daha fazlasını istersem Mitsu' nun hakkıdır sopayla üstüme yürümek :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de 2010 model mayıs çıkıslı mazda var bende sorun vites topuzundaydı...sanki çok kullanılmış gibi soyulmaya başladı.bende servise götürdüm 1 saat içerisinde yenisi ile değiştirdiler garantiden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

srcn meraba

mazda bana vites topuzu ve direksiyon simidinin garantiye girmediğini söylemişti.

hangi serviste değiştirdiler acaba öğrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

istanbulda mazda volcar servisinde değiştirdim.bende değişmezler diye gitmiştim çünkü biliyordum herşeye kullanıcı hatası dediklerini fakat bi problem çıkmadan değiştirdiler çok şükür...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

istanbulda mazda volcar servisinde değiştirdim.bende değişmezler diye gitmiştim çünkü biliyordum herşeye kullanıcı hatası dediklerini fakat bi problem çıkmadan değiştirdiler çok şükür...

ne zaman oldu bu... volcar elinde varsa hayrına değiştirmiştir. garantiden böyle bir işlem yapamaz ki... şaşırdım şimdi bak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon simidini bile değiştirseler gene aynı olur malzeme zayıf üretilmiş yapacak birşey yok hatalı gibi birşey yani

fabrikasyon arıza varsa üretimde değişikliğe gidiliyor. yani yerine takılan parça üretim aşamasında fabrikada araca takılmış parçadan farklı oluyor. parça numarasının sonun A B C D E gibi ekler geliyor parça veya tedarikçisinde değişiklikler oldukça...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon simidini bile değiştirseler gene aynı olur malzeme zayıf üretilmiş yapacak birşey yok hatalı gibi birşey yani

bazı serilerde sorun olabilir. Varsa da halletmişlerdir zaten. Ben de sorun yok ,eğer üretim hatası olsa herkeste olurdu .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Konuyu hortlatıcam;

Herkese merhaba, bugün servise gittim ve vites topuzunda soyulmalar olduğunu söyledim fotoğrafını çekip mazda' ya göndereceklerini sölediler, garanti kapsamına girerse değişiceklerini söylediler aracım henüz 23 bin küsür km de , görüyorum ki diğer kullanıcılarda da bu sorun var servise gidip şikayette bulunanlardan ne gibi sonuçlar çıktı çok merak ediyorum..? Diğer bir sorunum ise camlar yarım şekilde açıkken gelen tıkırtı sesleriydi kapılar söküldü ve cam kirikolarının değişmesi gerektiğini küçük bir parça gösterdi onun kırıldığını söyledi ve onunda garantiye bildirildiğini 2 hafta içinde döneceklerini söylediler : ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba sercan

benim direksiyon simidimdeki soyulma sorununu mazda nın kendisiyle çözdüm.ilk başta kullanıcı hatası deyip üstüme yıkmaya çalıştılar ama çok uğraştım sürekli telefonla görüştüm.En son bi fotografa bakıp nası kullanıcı hatası dersiniz direksiyonumun incelenmesini istiyorum diye tepki gösterdim ve onlarda bana yeni direksiyon göndereceklerini eski direksiyonun inceleneceğini söylediler.bir hafta sonra sevisten aradılar gittim ve direksiyonum değişti şu an kullanıyorum geri dönüşte yapmadılar bana hayırlı olsun :) canlardaki seslere gelince benim aracımda da ve diğer mazda 3 ü  olan ark.larımda da bu sorun var hatta serviste bi usta isim vermeyim bütün hepsinde bu sorun var maalesef diye ağzından kaçırdı.bunu da sakın kullanıcı hatası olarak kabul etmeyin..iyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, tamam o zaman bende baskıyı kurucam :) iyidirim bu konuda, doğuş benden illalah getirmişti :) ama 2 hafta sonra haber vereceklerini söylediler bakalım bekleyelim görelim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
tuğrul gündoğan

Arkadaşlar benim aracın direksiyonu deri kaplamasının ek yerinde hafif bir açılma var bu sorunu nasıl çözerim komple deri kaplatsam maliyeti ne olur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Maliyeti 70-100 TL arası. Ben 10 TL'ye dikilen derilerden aldım. Dışına kendim dikeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Maliyeti 70-100 TL arası. Ben 10 TL'ye dikilen derilerden aldım. Dışına kendim dikeceğim.

Benim 2006 Mazda 3'te de soyulmalar var. Haliyle 6 yıllık araba. Ankara'da deri kaplayabilecek bir yer bilen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ostimde 21.cadede modacar var orada gördüm yaptıranları. el yordamıyla yaptıklarını söylediler ama bir sürü yer var aslında araba aksesuarı takan/satan yerlerde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon simidinde soyulmalar kullanıma bağlı olarak normal olabilirde benim direksiyon üstündeki metalik mazda logosunda vernik atması gibi bişey oldu sanki böyle bir kısmında üstten bir vernik gibi kabuk kalktı ve orası matlaştı aynı zamanda çizildi.Bu durum başına gelen var mı arkadaşlar aranızda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 model mazda var yeni kasa bende aynı sorun var logo berbat oldu direksiyonda aşırı şekilde soyulma var sanki 10 yıllık araba görüntüsü var birde vites topuzunda soyulde buna bir çözüm bulması lazım bence mazdanın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...