Jump to content

ÖTV Oranlarında Artış

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sorun da zaten o gücü tanımamanda :)

Neyini tanıyım abi o gücün!

benden aldığı vergiyi arttırıp, kendi ödeneklerini arttıran partiyi hatta partileri mi tanımamam sorun!

Öyleyse ben tanımam abi! Beni o yola sokamazsın!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 80
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

16

• Gökhan

6

• ecortuk

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

Bu ötv işi en çok beni vurdu kaç senedir yemeden içmeden biriktirdiğim ve neredeyse tamamladığım araba param yine eksik kaldı bir gecede 725 binden 950 bine çıkarmı arkadaş fiyat yaa :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neyini tanıyım abi o gücün!

benden aldığı vergiyi arttırıp, kendi ödeneklerini arttıran partiyi hatta partileri mi tanımamam sorun!

Öyleyse ben tanımam abi! Beni o yola sokamazsın!

Sen biraz daha düşün neden bahsettiğimi :) Dedim ya sorun o gücü tanımaman :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ötv işi en çok beni vurdu kaç senedir yemeden içmeden biriktirdiğim ve neredeyse tamamladığım araba param yine eksik kaldı bir gecede 725 binden 950 bine çıkarmı arkadaş fiyat yaa :D :D

Yardım ederiz ayıp ediyorsun :D Ben Vavi'yi 40 a satacam ya :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Yardım ederiz ayıp ediyorsun :D Ben Vavi'yi 40 a satacam ya :D

e yalan da değil sıfır km pahalanınca 2. eller de zamlanacak haliyle :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

e yalan da değil sıfır km pahalanınca 2. eller de zamlanacak haliyle :D

Tamam beklentim biraz yüksek ama umut fakirin ekmeği değil mi ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiyede satılan her 100 arabadan 60 ı ithal, cep telefonlarının hemen hemen tamamı ithal, sigaralarda kullanılan tütünün %80 i ithal. Kesinlikle bu artışı onaylamıyorum ama bu ve benzeri yapılan her hareket cari açığı azaltmaya yöneliktir. Dahasını da bekliyorum; hükümet hurda demir ithali başta olmak üzere üretim için yapılacak olan ithalatada vergi  - sınırlama getireceğini zaman zaman söyledi. Daha yenilerde "Çin'den ithal 54 ürüne ek vergi" geldi.

Burada sorulması gereken soruların neden bu ana kadar beklendiği, neden daha önce daha yumuşak ama zamanında önlemlerin alınmadığı, iç pazarın neden ithal mallarla şişirildiği, 10 yılda tütün üreticisi ülke konumundan tütün ithaaltçısı konumuna nasıl gelindiğidir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

demek istediğinle dünkü vergi zammının ne alakası var vahiy geldi de ondan mı yaptılar zammı. Ben inançlıyım biriyim abi, AKP li değilim işin açıkçası bu.

Neyse abi sen büyüğümsün daha iyi bilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güne Uyumsuzun haline üzülerek başladım... Vah vah vah :D

İthalat cenneti olduk, evet... Bir ithalatçı olarak bende bundan rahatsızım. Bunun tek sebebi hükümetler değil ama. Kaçak elektrik kullanan, işçisine ssk yapmayan, devletini işçisini soyan ve "insani" yönlerini unutan çapulcularıda unutmamak lazım... Maalesef bizde bu tarz durumlar bir kültür haline geldi. Devlet mi bizi soyuyor, biz mi kazık atmaya çalışıyoruz kısmı "tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan" muhabbeti ile eşdeğer ve çözümsüz...

:clap: Kadir abi güzel demişsin ağzına sağlık. Hak yemekten korkmayanlar çok olunca böyle oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

demek istediğinle dünkü vergi zammının ne alakası var vahiy geldi de ondan mı yaptılar zammı. Ben inançlıyım biriyim abi, AKP li değilim işin açıkçası bu.

Neyse abi sen büyüğümsün daha iyi bilirsin.

Burak'ın demek istediğini Cübbeli güzel anlatmış bu videoda , bende hocamızı haklı  buluyorum yoksa Krizler , ÖTV zamları vs ile  bu ülkede akıl sağlığımızı korumamız kolay değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

yahu adamlar birde açıklama yapmış..."şu kadar zamandır vergilere düzenleme yapmamıştık ama!?"

yahu otomobili üretenler bu kadar para kazanmıyor...üstelik dış ticaret açığı veren bir sektör de değil...

şimdi cumartesileri de mesaiye katıp üstüne mesaiyi gün ışığından 1 saat sonrasına almaya çalışıyorlar...

e yuh be yuh!...

verilsin bunlara oy verilsin...yakında ortadoğu ülkelerindeki saçma sapan vergi sistemlerine geçip cuma günlerini tatil ederiz....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

Türkiyede satılan her 100 arabadan 60 ı ithal, cep telefonlarının hemen hemen tamamı ithal, sigaralarda kullanılan tütünün %80 i ithal. Kesinlikle bu artışı onaylamıyorum ama bu ve benzeri yapılan her hareket cari açığı azaltmaya yöneliktir. Dahasını da bekliyorum; hükümet hurda demir ithali başta olmak üzere üretim için yapılacak olan ithalatada vergi  - sınırlama getireceğini zaman zaman söyledi. Daha yenilerde "Çin'den ithal 54 ürüne ek vergi" geldi.

Burada sorulması gereken soruların neden bu ana kadar beklendiği, neden daha önce daha yumuşak ama zamanında önlemlerin alınmadığı, iç pazarın neden ithal mallarla şişirildiği, 10 yılda tütün üreticisi ülke konumundan tütün ithaaltçısı konumuna nasıl gelindiğidir?

cari açık böyle dengelenmez...

iç üretimi her alanda baltala baltala sonra da cari açık olsun...

yahu o kadar vahim ki durum  buğday, et vb temel maddeleri bile ithal ediyoruz...

birde iyi ekonomi idare ediyorlar deniyor...

hadi ordan!!!

-------------------

al şimdide vekillerin depolarını  biz dolduracak mışız...

Allah bin türlü belalarını!!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cari açık böyle dengelenmez...

iç üretimi her alanda baltala baltala sonra da cari açık olsun...

yahu o kadar vahim ki durum  buğday, et vb temel maddeleri bile ithal ediyoruz...

birde iyi ekonomi idare ediyorlar deniyor...

hadi ordan!!!

-------------------

al şimdide vekillerin depolarını  biz dolduracak mışız...

Allah bin türlü belalarını!!!

Son paragrafımda bende buna veryansın etmek yerine nedenlerni konuşmak gerekir diye belirttim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tayyip %60 oyu garantiledi. helal olsun :D ben söyleyince kötü oluyorum. e satacak bir şey kalmadı kardeşim, ne bekliyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Devlet tütüne önce kota koydu sonra 2002 de tamamen çekildi. Çiftçinin kullandığı mazot sürekli arttı, dışardan tütün daha kolaya geldi. Çocukken tütün topladığım tarlalar zeytinlik oldu.

Ekonomiyi Düzeltirlerken bu hale soktular işte! IMF'nin ipiyle kuyuya inersen bu oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

Devlet tütüne önce kota koydu sonra 2002 de tamamen çekildi. Çiftçinin kullandığı mazot sürekli arttı, dışardan tütün daha kolaya geldi. Çocukken tütün topladığım tarlalar zeytinlik oldu.

Ekonomiyi Düzeltirlerken bu hale soktular işte! IMF'nin ipiyle kuyuya inersen bu oluyor.

e IMF' e posta koymuştuk hani?...

ya size değil lafım buradan birşey çıkartmak istiyorum: biz milletçe başkasına  atmaya bayılıyoruz suçu...

milletçe ahlaki ve kültürel değerlerimizi yedik bitirdik, yolsuzluk, çalma çırpma, başkasının hakkını yeme "iş bitirme" oldu...e siyasilerimiz de bu milletten çıkıyor aydan gelmediler herhalde..

ne bekliyoru ki?...biz milletçe daha iyisini hak ediyor muyuz?...çok şaibeli ve tartışmaya açık bir konudur bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla abd mandası olsak bu kadar kendimize zulüm etmeyiz herhalde. bir de ctesileri iş günü olacakmış, teklif verilecekmiş. abd'li çalışıyormuş .. abd'li %137 vergi verse yıkar o ülkeyi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

e IMF' e posta koymuştuk hani?...

ya size değil lafım buradan birşey çıkartmak istiyorum: biz milletçe başkasına  atmaya bayılıyoruz suçu...

milletçe ahlaki ve kültürel değerlerimizi yedik bitirdik, yolsuzluk, çalma çırpma, başkasının hakkını yeme "iş bitirme" oldu...e siyasilerimiz de bu milletten çıkıyor aydan gelmediler herhalde..

ne bekliyoru ki?...biz milletçe daha iyisini hak ediyor muyuz?...çok şaibeli ve tartışmaya açık bir konudur bence

IMF'ye posta koyma işi tütün işlerinde çok sonra. Derviş'i davet eden bizim hükümetimizdi canım, bizim kendimize ettiğimizi bize eden olmaz zaten.

Gerisine katılıyorum... +1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

70 Bin TL doblo

87 Bin TL meriva

50 Bin TL B Sınıfı Rio

40 Bin TL A sınıfı picanto

Zam şampiyonu açık ara KİA anti parantez onu belirteyim...

Mazda 2 nin fiyatı Rio ya göre insaflı ona  hiç girmiyorum...

Bu ÖTV artışı otomotivcilere göz dağıdır...

Sırada 1.6 altı var,

Adam çıkmış diyor ki bize haber verilmeliydi,kademe kamede uygulanmalıydı....

2008 Ötv indiriminde bir güzel halkageçirdiler!!!Stokçuluğun daniskası oldu bir gün önce olan araçlar bir gün sonra yok oldu....

2011 ÖTV artışında da aynı teranayeyi yiyemediler bu otomotivçiler zorlarına gitti...

Tamam hükümetin yaptığı tam bir Ali-cengiz oyunu ve hiç mi hiç etik değil...

Ama etteki,tütündeki,derideki,hazır giyimdeki,

Oyun burdada var kimse üretmiyor ithal ediyor satıyor vurup gidiyor ...

İş bilmeyen bir tarım bakanı dolar 1.65 panik yok dolar 1.75 panik yok dolar 1.90 panik yok diyen sadece ve sadece konuşan bir ekonomi bakanı...

Bende oy verdim lakim zalakta değilim gözümün içine baka baka yalan söyleyen enflasyonun hala %5 lerde çıkaran memur maaş zammı öncesi eksiye düşürenleride görüyorum...Gardımıda ona göre alırım daha sonra!!!

55-60 civarı Otomotiv firmasının sadece 5 -6 tanesinin otomobil fabrikası 7-8 tanesininde ticari araç iiçin fabrikası var...

Devletimiz masum değil,halkımız hiç değil ama otomotivcilerde onlardan daha beter...

2008 ÖTV öncesi hergün biri çıkar konuşurdu,TEŞVİK,HURDA,ÖTV İNDİRİMİ....

2008 Ötv indirim oldu sustular vurmaya başladılar...

Ta ki düne kadar bakın yine konuşmaya başladılar....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...