Jump to content

Mazda 3 Jant Boyama Hakkında

Şenol Muş
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Plastidiple boyayın her boyaya 400tl vermeyin. Kutusu 40-50 lira arasında değişiyor hemde renkten sıkıldığınızda kaplama gibi söküp atabiliyorsunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Aradan falz uzun süre geçmemiş ama yeni aldığım Mazda 6 aracımın jantlarında ki vuruk ve çizikler nedeniyle boyatmak istiyorum. Tecrübeleri alabilirmiyim. Yakın zamanda boyatan var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla jantınızın yüzeyi parlak değil. Parlak olsa idi yukarıdaki işlemleri yapabilirdiniz. Siz vuruk kırık derin sıyrık olan yerleri onarıp boyattıracaksınız hepsi bu. Jant revizyonu yapan biryere göstermeniz yeterli. Kendim uğraşacağım diyorsanız nette aratın bir sûrü konu var.

Örnek olması açısından linkteki jantlar benim aracımın jantlarıyla aynı;

http://www.opony.com.pl/ogloszenia/images/image-331722.png

Jantlar oldukça bakımsız aracın ilk sahibi fazla hor kullanmış bi şekilde jantları toparlamak istiyorum. Rengini de biraz daha koyu yapıp parlak füme renk olsun istiyorum. İşlem yapılabilir mi acaba maliyeti 300 400 TL tutar sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Neden bilmiyorum ama kaç zamandır jantları boyanmak istiyorum ama kararsızım hala. Bi yanım mat siyah mı metalik siyah mı kırmızı mı ya da bi başka renk mi ?? Fikirleriniz benim için önemli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayı azda olsa basıp ondan sonra plasdip ile mat siyaha boyarsan güzel durur. artık eskisi gibi metalik renkler ikinc planda kalıyor. bide jantları görsek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

2 .nesil mazda 3 jantlarimi boyatsam diyorum orjinal gibi olurmu ,hangi yontemle boyatmak lazim bide 2013 kasa avensislerdeki koyu gri jantlarin rengi hosuma gidiyo bu rengi nasil ogreniriz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 .nesil mazda 3 jantlarimi boyatsam diyorum orjinal gibi olurmu ,hangi yontemle boyatmak lazim bide 2013 kasa avensislerdeki koyu gri jantlarin rengi hosuma gidiyo bu rengi nasil ogreniriz?

Konu daha önce de tartışılmıştı, karışıklık olmaması adına konunuz daha öncekiyle birleştirildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jant boyatan tanıdıklarım var, çok iyi performans aldıkları söylenemez. Taş geliyor, kaldırıma sürüyor vs. Sonra Jant dalmaçlıya dönebiliyor. İşin özü uzun ömürlü olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki su plastidip dedikleri nasil acaba

İnternette bol miktarda dökümana ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme açısından buyrun video.

Uygulanışı oldukça kolay olan bu yöntem kısmî sağlamlık sağlayacaktır ama olası mıcırlı yollar ve yahut jantı kaldırıma sürtmeler karşısında delinebilir.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...