Jump to content

2012 Makyajlı Mazda 3 Dizel İzlenimler

Guest Orbitus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 260
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

25

• Fotifoti

27

• barisdascan

16

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

:nazar: Allah kazadan, beladan ve nazardan korusun

Plakada buz sarkıtları mı var :D

Eyvallah sağol...

Evet plakada sarkıtlar oluştu, arabanın çamurluğunun iç kısımları dahil her yer buz. Sis farları buzun ardında kaldı. Silecek suyu da dondu, arabayı alırken antifirizli su var demişlerdi, ben de kontrol etmedim, meğerse hikayeymiş, -3 olduğunda dondu gitti... İşin doğrusu, silecek suyu donduğundan far yıkamalar bile tam manasıyla tekrar yerine girip oturmuyor 3-4 gündür... Havalar böyle gideceğine göre bu silecek suyunu nasıl çözecem bilmiyorum.  ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Antifrizi koklatmışlarsa işe yaramaz onun oranı var malum, hava sıcaklığına göre ayarlanması gereken bir oran. Hava sıcaklığı düştükçe oran antifriz yönünde artacak şekilde

Ben bu tür durumlar için servisteki elemana güvenmediğimden büyük boy bir SONAX antifriz bulundururum arabada ve hep kendim doldururum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orbitus abi hemen git -45 bir cam suyu al vede depoya doldur, eminim çözecektir, zaten araba çalıştığında hortumları çözülür motorun sıcaklığından ,başımdan geçmişti bu olay arabayı ilk aldığımda, ama temennim oki depo tam dolu şekilde donmamıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanızı gün içerisinde ısıtıyormusunuz bu hava şartlarında ? Size bir tavsiyem sileceklerinizi kaldırınız ve bir gazete ile sarınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ısıtıyorum, ama nafile... Dün akşam saat 8 civarında Ankara'a Oran -16 dereceydi. Artık gece kaç derece olmuştur bilemiyorum... Sileceklerde bir sorun yok, pek donmuyorlar, bir de arabada ön cam reziztansı var ve gerçekten olağanüstü faydalı birşey, 1-2 dakikada ön camı ve silecekleri çözüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Müzik sistemine kafayı taktım, ses fazlasıyla kaliteli. Mazda'larda Bose kullanıldığını biliyorum, fakat arabamda hiçbir yerde Bose yazısı, amble vs. görmedim.  Biraz google'ladım, bizim arabalarda ( hangi yıldan itibaren bilmiyorum ) Bose marka müzik sistemi OEM olarak kullanılıyormuş.

Aslı var mı yok mu ? Çünkü Bose üst kalitedeki ses sistemlerinden birisi ve bunu taktırmak için millet ekstra para veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda türkiyede vergi derdinden dolayı fiyatı düşürecek, onuda donanımdan kırparak yapıyor, diğer markalarda öyle tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslinda soylemek istedigim suydu:

Bose sistemin ( Mazda 3`ler icin hoparlorlerin ) OEM olarak kullaniliyor olmasi ihtimali uzerinde duruyorum. Dolayisiyla hicbir yerde marka gormuyoruz. Biliyorsunuz bose, altec lansing, pioneer vb, tamami Cin, Tayvan, Singapur ya da Malezya`daki fason imalat yapan fabrikalarda uretiliyor. Markalarin yaptigi sey, kendi teknik  spesifilasyonlarini ( sartnamesini) yaratip bu fason imalat yapan yerlerde istedikleri ozelliklerde uretim yaptirmak ve uzerlerine markalarini bastirmaktir.

Mazda 3`lerdeki hoparlorleri de ayni fason fabrikalarinda ayni ozelliklerde imal edilip, markasiz olarak kullanilma ihtimali cok dogal ve cok yuksek. Cunku urundeki fiyati artiran temel unsurlardan birisi uzerine Bose ya da baska bir capli markanin isminin olmasidir. Markasiz olunca satinalma maliyeti dolayisiyla C sinifi bir arac icin seslendirme sistemi maliyeti dusmus olacak. Ozellikler ayni, ama markasiz... Biliyorsunuz ozellikle  bilgisayar donanimlari ve teksilde bu cok yaygin ayni otomotivde oldugu gibi...

Italya`yada Roma`nin en luks sokaklarinda satilan kiyafetlerin bir kismi bizim Merter`deki imalatcilar gibi yerlerden gidiyor. Ben etiketi kesilmis olarak arkadasimdan satin aliyorum 3 kurusa, orada binlerce dolar...

Tabii marka olmayinca, Bose ya da baska bir firmanin marka maliyet yuku gelmeyecektir.

Mazda 3`deki Bose sistemi hakkinda bu soylediklerim tamamen bir spekulasyon olup kesin degildir, ama ses kalitesi C sinifi bir arac icin normalin ustundedir. ( Onceleri seslendirme sistemleri konusunda calismistim; Moskova`da ve Bodrum`da bircok diskonun ses ve isik sistemleri imalatinda bulundum, belki kulak hassastir bu yuzden )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rodaj süresi sonrasında "inceleme/gözden geçirme" anlamında genel bir bakım için servise gitmek gerekir mi ? Böyle bir uygulama var mı ? Yoksa "niye geldin ?" mi derler ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyiya abi işte hassas bir kulaktan daha güvenilecek ne olabilirki, araştırmak gerek tabii ama yazdığınız tahminin doğru olma ihtimali çok yüksek ki ses kalitesini en iyi sizin gibi işin içindekiler değerlendirebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rodaj süresi sonrasında "inceleme/gözden geçirme" anlamında genel bir bakım için servise gitmek gerekir mi ? Böyle bir uygulama var mı ? Yoksa "niye geldin ?" mi derler ?

Bazı servisler "Bir uğra ücretsiz bir göz atalım" diyor, bazıları da ilk 6 aylık  / 10.000 km bakımına kadar gelmenize gerek yok diyor. Servisle konuşmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beni 1000 km bakımına çağırmışlardı (İzmir Yeni Otomotiv).

1000 Km deki aracın nesine bakacaksınız dediğimde genel bir gözden geçirme demişlerdi.

Ücretsiz olarak bu bakımı yaptılar o zaman için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1000 km için Ankara Herter'e gideceğim.

Oradaki yetkili. "normalde gerek yok, araba ilk geldiğinde PID'sine ( yada benzer bişey söyledi, tam anlamadım ) göre kontrollerini yapmışlardır, ama gelin bakarız tanışmış oluruz" dedi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...