Jump to content

Arka ve Ön Farlardaki Nemlenme (2010+)

Guest Orbitus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• honuuu

6

• barisdascan

8

• volkan_627

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

70 bin, 100 bin, 200 bin verip araba alamam. 45 bin lira verdiğim bir araba da benim için çok değerlidir. sen Q7 ye, bmw ye hangi gözle bakıyorsan bende arabama o gözle bakıyorum. başkasının mercedesinden bana fayda olmayacağına göre gözüm gibi bamaya çalıştığım arabamda bu tarz şeyler görmek beni üzüyor. bundan önceki arabam 2005 model getz ti. 2 sene kars ta görev yaptım ama o kadar soğukta bile farlarda, stoplarda buğu falan görmedim.

ayrıca alaylı mesajınız da hiç hoş olmamış. neyse yaşınıza vermek lazım sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanizin sizin icin kiymetli olmasi ayri birsey, boyle ufak bir sorun yuzunden ondan sogumak ayri birsey...

Benim arabamda benim icin kiymetli ve emin olun sizden daha fazla ozeniyorumdur, forumda yazdiklarimdan bilen bilir, ama garanti kapsaminda halledilebilecek bir problemde benim icin arabadan sogumam icin gecerli bir sebep degil(boyle bisyden soguyacaksam zaten hic isinmamisimdir...)  ve buna binayen dusuncemi dile getirmek icin esprili bir yaklasimda bulundum. Ama goruyorum ki siz yazdiklarimdaki nukteyi anlamak istediginiz gibi anlamissiniz...

Sunu da soylemek istemezdim ama, karsinizda ki insanla senli benli konusmaniza sebep olan, yas farki veya sizin icin ters gelen birseyler yazmis olmasiysa; alayaci tavrimi yasima vermek gibi bir cumle de sizin icin daha cok erken...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur'a garanti konusunda katılıyorum.

Garanti kapsamında oluşabilecek sorunlar için arabadan soğumaya gerek yok. Ben olsam ben de soğumazdım elimde kapı gibi garanti olduktan sonra.

Bu konuda bizleri sadece elimizdeki garanti değil kanunlar da koruyor.

Ayrıca göz ardı edilmemesi gereken birşey de var. Bu aletler sonuçta kul yapısı. Hata olma ihtimali var ki Mazda bu anlamda en iyi markalardan biri, yani hatasızlık oranı çok yüksek ( Bakınız TÜV raporları ). Garantinin de devreye girdiği yer burası işte. Olası kusurları çıkma ihtimali olan sürede ( 2 sene ki bu birçok ülkede 1 senedir ) giderme şansını tanıyor.

Onun için benim tavsiyem bu tarz şeyleri fazla kafaya takmadan en kısa sürede servise de bildirmek ki onların da bu problemlerden haberi olsun. Bu bildirimlerin sayısı problemin araca özel mi yoksa genel mi olduğu fikrini vereceğinden genel ise ileride bir bülten çıkartarak kalıcı çözüm bulunmasını da sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakın arkadaşlar buğu neden olur su buharından vede demek oluyorki bu buğulanan farlar bir şekilde nemlenmiş veya içine su sızmış ha su sızmasa bile buğu olabilir neden derseniz normal havanın içinde bile su buharı vardır hele bazı bölgelerimizde hava çok nemlidir dolayısıyla siz fardaki tüm havayı vakumluyamıyacağınıza göre yani elektrik ampüllerinde olduğu gibi ; havaların soğumasıyla vede su buharının yoğunlaşmasından ötürü bu tür durumların oluşması olasıdır abartmamak gerek bence zaten biraz far yanınca farın ısısından bu buğu kurur gider takmayın kafanıza gereksiz bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün servise gittim ve stopları garantiden değiştireceklerini söylediler. buğu olayı herhangi bir yanlışlıktan dolayı gerçekleşmese garantiden değiştirmezlerdi diye düşünüyorum. demek ki bu bir sorun ve aracın kendisinden kaynaklanıyor.

sorunun ufak ya da büyük olması değil, sorun olması benim için önemli. mazda diyoruz şöyle araba böyle araba diyoruz ama arka stopları buğu yapıyor. Q7 ler, bmw ler de buğuyapıyor ama nedense getz, corsa gibi daha alt kalitedeki araçlar buğu yapmıyor. o zaman kaliteli ya da pahalı araba almayalım. buğu sorunu yaşamayız.

sen Q7 ye, bmw ye hangi gözle bakıyorsan bende arabama o gözle bakıyorum. bu cümledeki ''sen'' direk size hitap edilmiş bir durum değil. geneli kapsayan bir kelime.

ayrıca alaylı mesajınız da hiç hoş olmamış. neyse yaşınıza vermek lazım sanırım... bu cümlede ise size hitap ederken ''siz'' diye yazmışım ki burdan anlamanız mümkündü. aramızda ki 6 yaşlık fark bile bazı şeyleri anlatmaya yetiyorsa burda durup düşünmesi gereken sizsiniz. ayrıca sizin araçtan soğumama fikriniz benimle aynı olmak zorunda değil. sizin küçük diye gördüğünüz problemler benim için büyük problemler olabilir ki sanırım aynı kişiliğe, aynı düşüncelere sahip olamayacağımıza göre bu çok ta normal. herkesin kendi düşüncesidir.

size küçük problemlerle mutluluklar diliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakın arkadaşlar buğu neden olur su buharından vede demek oluyorki bu buğulanan farlar bir şekilde nemlenmiş veya içine su sızmış ha su sızmasa bile buğu olabilir neden derseniz normal havanın içinde bile su buharı vardır hele bazı bölgelerimizde hava çok nemlidir dolayısıyla siz fardaki tüm havayı vakumluyamıyacağınıza göre yani elektrik ampüllerinde olduğu gibi ; havaların soğumasıyla vede su buharının yoğunlaşmasından ötürü bu tür durumların oluşması olasıdır abartmamak gerek bence zaten biraz far yanınca farın ısısından bu buğu kurur gider takmayın kafanıza gereksiz bence.

mantıklı bir yaklaşım. serviste her iki farda da açıklık olduğunu söylediler. darbenin olduğu taraftaki stop sigortadan, diğeri ise garantiden değişecekmiş. bu açıklığın olmaması gerektiği ve aracın kendinden kaynaklanan bir sorun olduğu söylendi. neyse sağlık olsun artık. tampon auto kit te tamir edilmiş, komple boyanacakmış sonra da stoplar takılıp teslim edilecekmiş. 1 sene sonra topları ve tamponu yenilemiş olduk. hayırlısı diyelim.

bu aracımızın garanti süresi 2 yıl mı? 3 yıl mı? acaba.... garantisi dolmadan bütün sorunları hallettirelim bari :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada şunu da söyleyeyim ki araçtan soğumak derken biraz da mübalağa etmiştim. yani stoplarım buğulandı diye araba berbattır ya da at gitsin demiyorum. zaten atacak halim de yok. olmasa iyiydi ama artık sağlık olsun. zaten daha araba yıllarca banka nın. tamamen benim olmasına daha çok var:D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

periyodik bakım dışında servise gitmezsin sorun olmazki mazdada kolay kolay bakımda garantiye dahil değil zaten  :D kaza bela olmasın yeter diyorum ben öleki mazdam 1991 model hiç terreddüt bile etmeden arabama güvendim 1500 km lik yola çıktım ,bastım antalyaya gittim tatile.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

periyodik bakım dışında servise gitmezsin sorun olmazki mazdada kolay kolay bakımda garantiye dahil değil zaten  :D kaza bela olmasın yeter diyorum ben öleki mazdam 1991 model hiç terreddüt bile etmeden arabama güvendim 1500 km lik yola çıktım ,bastım antalyaya gittim tatile.

Biraderim, araban çok iyi ve yol yapmamış, bırak 1500 km'yi 5000 km'lik seyahate bile çıkarsın.  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

garanti dolmadan bahaneler üretip gitmek lazım servise. garanti dolmadan ne var ne yok değiştirmek lazım. sonra dan bastırdıkça bastırırlar parayı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla öle bir servis bulmuşken hiç kaçırma ama sapasağlam olan şeylerin neyini değişecenki senin araban 2011  normal bakım dışında bence bişey istemez o araba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün servise gittim ve stopları garantiden değiştireceklerini söylediler. buğu olayı herhangi bir yanlışlıktan dolayı gerçekleşmese garantiden değiştirmezlerdi diye düşünüyorum. demek ki bu bir sorun ve aracın kendisinden kaynaklanıyor.

sorunun ufak ya da büyük olması değil, sorun olması benim için önemli. mazda diyoruz şöyle araba böyle araba diyoruz ama arka stopları buğu yapıyor. Q7 ler, bmw ler de buğuyapıyor ama nedense getz, corsa gibi daha alt kalitedeki araçlar buğu yapmıyor. o zaman kaliteli ya da pahalı araba almayalım. buğu sorunu yaşamayız.

sen Q7 ye, bmw ye hangi gözle bakıyorsan bende arabama o gözle bakıyorum. bu cümledeki ''sen'' direk size hitap edilmiş bir durum değil. geneli kapsayan bir kelime.

ayrıca alaylı mesajınız da hiç hoş olmamış. neyse yaşınıza vermek lazım sanırım... bu cümlede ise size hitap ederken ''siz'' diye yazmışım ki burdan anlamanız mümkündü. aramızda ki 6 yaşlık fark bile bazı şeyleri anlatmaya yetiyorsa burda durup düşünmesi gereken sizsiniz. ayrıca sizin araçtan soğumama fikriniz benimle aynı olmak zorunda değil. sizin küçük diye gördüğünüz problemler benim için büyük problemler olabilir ki sanırım aynı kişiliğe, aynı düşüncelere sahip olamayacağımıza göre bu çok ta normal. herkesin kendi düşüncesidir.

size küçük problemlerle mutluluklar diliyorum...

Geçmiş olsun, inşallah kazasız belasız binersiniz aracınıza... 

Diğer yazdıklarınıza aşağıdaki iletiye binaen cevap vermiyorum.

Konuya buradan devam edelim ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

çamurluk kenarlarında buğulanma normal... oralar dikkatli bakarsanız arkası kapalı yerle değiller. arkası gayet açık su girebilecek yerler. ama buğu yapan yerin hemen kenarında başlıyor arka kapaklar. yağmurda veya racınızı yıkattığınızda oralarda su kalıyor, ince bir bez ile çamurlukla lambanın arasından silebilirsiniz...

bununla ilgili bir bülten bile var...

okan bey dediğiniz gibi çamurluk tarafı buğu yapıyor, tabi bu mevsimde yapmıyor. ama benim sol stop farımın içinde ekim- kasım ayından kalma fosilleşmeye başlamış bir haşere bile var.  Bugün servisi aradım, kasımdan beridir bildirdiğim ve serviste fotoğraflanan bu stop lambası için servis şimdi bu durumun elektrik ve ampullere zararı olmadığı için stopların veya başka bir ekipmanının değişimine gerek olmadığına dair bir bülten varmış. mail ile göndereceklerdi bu durumu ama mail gelmedi.  servis yetkilisi olarak bilgilerinizle bizi aydınlatırsanız sevinirim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sesimi duyan var mı? imdaaaaaaaaaat

Sesin gayet net ve anlaşılır da, bu sese garanti kapsamında olan aracın sorununu giderecek servisin karşılık vermesi gerekir bence...

;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu sıklıkla karşılaşılan bir sorun. Farların dış camı ile alt bölümün arasına çok ince bir yapışkan sürülüyor ve bu birleştirmede hiç boşluk olmaması gerekiyor. Bu birleştirme esnasında uygulanan ısı ve basınç bile önemli. Sürülen malzemenin son kullanım tarihi de ayrı bir önemde. Çünkü çok hassas bir işlem. En ufak bir hata veya daha sonra meydana gelecek bir çatlama içeriye özellikle yıkama esnasında basınçlı su girmesine sebep olabilir. Bu duruma acil çözüm bulmak lazım. Eğer bulamazsanız, içeriye girecek olan su ve hava içerisinde bulunan oksijen yüzünden reflektörler üzerinde korozyon oluşacak ve yansıtma kabiliyetleri azalacaktır. Ayrıca yine bu nem ve korozyon yüzünden lambalarınızın ömrü kısalacaktır. Farın dış yüzeyinde oluşacak nem ve bunun yarattığı kötü görüntü de cabası...

Benim daha önce Honda Accord ve Honda CR-V aracımda başıma geldi. Honda servisi önce izole etmeyi denedi. Bu prosedür gereğiymiş. Daha sonra başarılı olunamayınca iki aracın komple farları garantiden değişti. 5-6 ay önce de aynı sorun Subaru aracımın arka stop farında meydana geldi. Subaru servisi 3 yaşına 10 gün kalan aracımın farını sadece mail attığım fotoğrafı ile garanti içerisinde değişti.

Yani bu bir üretim hatasıdır ve nerede olduğunu bilemediğiniz bir boşluğu izole etmek de çok zor. Yapsanız bile orjinali gibi olamaz. Modern araçlarda farlar oldukça pahalı parçalar. Özellikle de xenon opsiyonlu olanlar. Bu sebeple ihmal etmeyiniz, gerekirse bir başka servise gösteriniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...