Jump to content

Cam Açma Kapama Düğme Fonksiyonları (89-94)

clashasan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar 92 323 aracımın şöför tarafındaki cam açma kapama düğmelerinde birşey dikkatimi çekti düğme üzerinde auto yazıyor bunun bir özelliği varmı ben uğraştım fakat bir fark böremedim atyrıca yeni araçlarda düğmeye bir uzun basıldığında cam otamatik olarak tam açılıyor veya kapanıyor bizim araçlarda böyle bir özellik varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş o senin dediğin özellik mekanik olarak bulunuyor bazen dikkat et şöför tarafını haraket ettiren düğme sanki takılıyomuş gibi olur aslında işte camı tam açılana kadar düğmeyi takılı tutup cam açıldığında tık diye kendisi atar. yani o yeni araçlardaki özellik 323 lerde mekanik olarak ayarlanmış bazı arkadaşlar bu özelliği bilmeyim düğmeyi bozuk zannetmişlerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar benim aracımdada şöför tarafındaki kumanda panelinden şöför ve arka camlar açılıp kapanıyor ama kendi düğmelerinden çalışmıyor şöför yanıda kendi süğmesinden çalışıyor ama kumandadan çalışmıyor... sorun ne olabilir acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Arkadaşlar bana 323 hb ön sağ cam açma butonunun soketini fotoğraf çekip atabilirmisiniz benim yerleri karışmış şimdi yeni buton aldım ama çalıştıramıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağ tarafıın , sol tarafın vede araçtaki hiçbir soketin karışmasına imkan yok, kardeşim zaten soket iki sıralı toplam 5 delikli enerji girişi var, düğmedeki yere bakarsan zaten üstteki 3 , alttaki 2 delikli ayrıca soketin kapı düğmesine oturduğu yerde soketi sabitleyen tırnak mevcut dikkatlice bak sende farkedersin, kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende biliyorum fakat ben düğme bozulduğunda soketi söküp kablolar ile açıp kapattım camı şimdi Edirne'den bir abimin yanına gittim onun arabasından baktım taktım oldu. Teşekkürler her şey için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim şöför tarafındada var fakat autosu bir türlü çalışmıyor.Camlar inip kalkıyor ama tam basınca tamamen kendisi indirip veya kaldırmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Evet NoooFearrrr abinin dediği gibi kontrol panelinin içersinde mekanik bobinli malzeme var arızalanmış olabilir yada lehimlerindeki problemden kaynaklanabilir. Bu bobinde sadece şoför camına komut veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Sürücü camının düğmesinde auto yazar. İki kademe aşağı iki kademe yukarıdır. Birinci kademelerde düğmeyi elinizle tutmanız gerekir. Biraz daha yukarı kaldırırsanız ikinci kademeye geçer  elinizle tutmasanızda camı kendisi kapatır.

benimkinde de aynı ve inerken 2. kademeyi bastığımda indiriyor kaldırırken aynı şekilde yarıya kadar kaldırıyor  sonra biraz daha kaldırıyor sonra ben tam tutuyorum camı öyle kapatıyor.indirirken iyi ama kaldırırken sorunlu gibi ne gibi çözüm gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin probleminiz düğme ile alakalı değil ,  camınız zor kalkıyor sanırım, bazen camlardaki keçe ve contalar zamanla sertlerşir vede camı sıkmaya başlar, esnekliğini vede kayganlığını kaybeden cam fitilleri camın hareketini engeller,  bu problemi  Würt, veya Winkel  silikon  spreyle çözebibilirsiniz camın temas ettiğ tüm fitillere bu spreyi sıkıp 5 dakka bekleyin vede camları hareket ettiriniz eminim camınız çok rahat kalkıp inecektir , ayrıca bu cam açma vede kapama hareketini araç çalışır durumda iken yapın, bazen akü tam beslemeyip camı yavaşlatabilir.

Düğme durumuda şu ; söför tarafındaki auto yazan düğme sadece şöför tarafı içindir, elektironik araçların bir kes bastığınızda kendiliğinden kapanma özelliğini bizim aracımızda mekanik olarak yapmışlar,  düğmeye cam açıkken  tam basığınızda basılı kalır, bu durumda cam tam inene kadar öle kalıp, indikten sonra tık diye atar, aynı işlem kaldırma içinde geçerlidir, böle olabilmesi için yarım değil düğmeye tam basıp tık sesini duymalısınız zaten düğme takılı kalır vede işlemi bitirdiğinde tekrar tık diye atar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

verdiğin biligilere teşekkür ederim abi benim arabada inerken tekseferde indiriyor kaldırırken kaldırmıyor bazaen kaldırıyor oda yarım yarım yani biraz kaldırıyor duruyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

verdiğin biligilere teşekkür ederim abi benim arabada inerken tekseferde indiriyor kaldırırken kaldırmıyor bazaen kaldırıyor oda yarım yarım yani biraz kaldırıyor duruyor

Cam motoru ömrünü tamamlamak üzere, kış ortasında yarı açık camla ortada kalmamak için gerekli bakımını yaptır bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rica ederim süleyman20 bende aynı cam yavaşlama problemini yaşamıştım bu yolla çözdüm, yılda 2 kes , kış başı vede yaz başı bu işlemi yaparım, kolay gelsin.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

merhabalar aracımın arka cam açma kapama düğmeleri kırıktı. arkadaşım elinde fazla olan tofaş düğmelerini bana verdi. araca takıyorum geçici olarak. fakat döşemeyi söküp açtığımda iki yeşil kablo ve iki kırmızı kablo birbirine bağlanmış şekildeydi. onları ayırarak tek tek denediğimde mavi+yeşil - kırmızı çizgili yeşil kablo birbirine temas ettiğinde cam açılıyor. iki yeşil - kırmızı+mavi kablo birbirine temas ettiğinde cam kapanıyor. bu sefer de şoför kapısındaki yerden açılıp kapanmadı. yarın tekrar deneyeceğim. bu işi önceden yapmış olan var mı? bağlantı nasıl yapılacak bilgi verebilecek olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiçbir fikrim yok, oradaki kablolar zaten soketin içindeler, hiç kurcalamdım, elektrikçiye bir göster derim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiçbir fikrim yok, oradaki kablolar zaten soketin içindeler, hiç kurcalamdım, elektrikçiye bir göster derim ben.

kablolar soketin içinde de Sn NoooFearrrr cam açma kapama düğmesini değiştireceğim elektirik işlerinden anlarım az çok. eğer yapamazsam zaten uzmanına gideceğim tam bozup :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soketi dağıtıp bozma ,  o sokette şöför tarafına gelen kablolarda var , sadece arka camı acıp kapatan bölümü hafif bıcakla sıyır paralel bir hat çek tofaş dügmesine.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soketi dağıtıp bozma ,  o sokette şöför tarafına gelen kablolarda var , sadece arka camı acıp kapatan bölümü hafif bıcakla sıyır paralel bir hat çek tofaş dügmesine.

orjinaline dokunmuyorum Sn NoooFearrrr. bakalım yarın kısmet olursa tekrar bakacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...