Jump to content

2012 Dizel Mazda3 için Ankara'da Servis

Guest Orbitus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili arkadaşlar, Ankara'da Konya yolu Opan mı ? Eşkişehir Yolu Opan mı ? Herter mi ? Mebbaşayar mı ? Hangi serviste yıkama-yağlama!!! değil de gerçekten iş bitirici sorun çözücü adamlar var ?  :krrsz:

Servise gitmem lazım, arka cam rezistansı çalışmıyor, bir de gitmişken nem yapmasından dolayı arka farların contalarını değiştirtecem. Garantiden bir muamele yaptırayım bakalım.

Gördüğünüz gibi sorunlar çok basit, muhtemelen rezistansın sigortası atmıştır, diğeri de conta; fakat paspas için 2 hafta uğraştığımı hatırlayarak yine de doğru servise gitmem gerekli diye düşünüyorum.

Servis ve varsa serviste bildiğiniz usta isimlerini söylerseniz çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Meb Başayar'ın Mazda'yı bıraktığını duydum. Eskişehir Opan genelde kalabalık oluyor. Konya Yolu Opan sakin olmakla birlikte eğer herhangi bir aksesuar takma durumunda parçayı Eskişehir Yolu'ndan getirttiriyorlar. Herterler hakkında ise bir bilgim yok. Sadece servis için gideceksem ben Konya Yolu'nu tercih ediyorum. İlk bakımımı Eskişehir Yolu'nda yaptırmıştım. Tam 4 saat beklemiştim. İkinci bakımımı Konya Yolu'nda yaptırdım. 1 saatte işim hallolmuştu.

Yalnız dün CC için Konya Yolu'na gitmiştim. Mazdalara CC takmadıklarını söylemişlerdi. Ben de hiç ısrar etmeden direk çıktım oradan. Çünkü Mazda Web aksesuar bölümünde CC vardı.

Maalesef servisler aksesuarlardan bihaberler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Meb Başayar'ın Mazda'yı bıraktığını duydum. Eskişehir Opan genelde kalabalık oluyor. Konya Yolu Opan sakin olmakla birlikte eğer herhangi bir aksesuar takma durumunda parçayı Eskişehir Yolu'ndan getirttiriyorlar. Herterler hakkında ise bir bilgim yok. Sadece servis için gideceksem ben Konya Yolu'nu tercih ediyorum. İlk bakımımı Eskişehir Yolu'nda yaptırmıştım. Tam 4 saat beklemiştim. İkinci bakımımı Konya Yolu'nda yaptırdım. 1 saatte işim hallolmuştu.

Yalnız dün CC için Konya Yolu'na gitmiştim. Mazdalara CC takmadıklarını söylemişlerdi. Ben de hiç ısrar etmeden direk çıktım oradan. Çünkü Mazda Web aksesuar bölümünde CC vardı.

Maalesef servisler aksesuarlardan bihaberler.

Meb satışı bıraktı, servise devam ediyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buradan birşey çıkmayınca kuyruğu kıstırıp Meb'e gittim yine... :'(

Arka rezistansta birşey yokmuş, şu anda normal çalışıyor. Yine de tuhaf, bunların özel bir termik koruma sistemi mi var acaba ? Bazı koşullarda kendi kendisine devreden çıkabiliyor mu ?

Neyse, aslında arka far contaları önemliydi, tabii 20 km yol gidince farlar kurudu; çünkü araba soğukken nem oluşuyor... Servis bir müdahalede bulunmadı, bir sorun görmediklerinde değişim yapmıyorlarmış, nem varken gelin dediler veya olmuyorsa nemli iken fotoğraflarını çekin bize gönderin biz de Mazda'ya soracağız, uygun bulurlarsa değiştireceğiz dediler... Ne iş ? Bununla ilgili bir bülten yayınlandığını duymuştum.. :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

e gitmiş dediniz . adamım ya çok sevdim ben onu. kia'da da olsa ilgilendi baya . kaç kere gittim , hep güleryüzle karşıladılar. bir de adem'miydi, bir usta başı var , o da iyi adam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

foti cumartesi çeliklere servise gidecem, bi boya koruma sonrada sanayide film çektirtecem. nasıl? iyi olur değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Karabatak gibi adam nereden dalip cikacagi belli olmuyor...  :D

Tolga Mebbasayar`daki gorevini birakti.  :(

Nereye gitti bilmiyorum ama sanirim sektor degistirdi; oyle soylediler... Mebbasayar`da su anda Fatih, hem Kia hem de Mazda`ya bakiyormus...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis bakımları arasında ciddi fayat farkları var. 20.000 km bakımı için her servisten fiyat aldım , Opan Mazda'nın saatlik ücretine göre fiyat çıkarıyor, baya tuzlu oluyor, gereksizce şişiriyorlar, hiç tavsiye etmem ; Herter de neredeyse Opan'dan aldığım fiyatın yarı fiyatından biraz fazlasına yaptırdım bakımı, gayet de mutluyum. Satışta Chery ye geçmişler ama yıllardır servis yaptıkları marka olan mazda'dan vazgeçmiyorlar Herter'de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...