Jump to content

Mazda 3 Aracıma Yaptıklarım ve Yapmayı Planladıklarım.

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bülent hortlatmasaydı ben bu konuyu hiç görmemiştim... Foruma yeni üye olduğum dönemlerde İlhan kardeşim açmış ama ben görmemişim, görseydim iki satır yazmadan hiç geçer miydim? :P

Işıklı kapı eşikleri beni de gıdıklamaya başladı hafiften... :D

hortlamaya ihtiyacı vardı bu konunun abi :)

ışıklı kapı eşiğini her nerede yaptıracaksan lütfen benim resimlerini attığım şekle yakın olsun diğerleri basit duruyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hortlamaya ihtiyacı vardı bu konunun abi :)

ışıklı kapı eşiğini her nerede yaptıracaksan lütfen benim resimlerini attığım şekle yakın olsun diğerleri basit duruyor..

Senin fotoları göremedim/bulamadım... Düşünüyorum sadece, ciddiye binerse doğrudan Oğuzhan'ın engin bilgi ve becerisinden mutlaka yardım alırım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülent'çim benim en büyük sıkıntım zaman. Malzemeleri alacağım yer belli, yaptıracağım yer, usta belli. Yaptıracağım uygulamaların bütçesi hazır. Lakin zaman bulamıyorum.  Son 8-9 aydır Elektronik Fatura projesi ile uğraşıyorum. Resmen gecemi gündüzümü şaşırdım bu projede. Üzerine 3 ay önce 2.çocuğum dünyaya geldi. Hafta sonu kızımın okul dersleri vs. derken, zaman nasıl geçiyor anlamıyorum. 70-75 gün kullanamadığım senelik izin var. Ama yoğunluktan izin kullanamıyorum.

Ama saydığım şeyleri zaman bir bulabilsem, kesinlikle yaptırmak istiyorum. Vazgeçmiş yada unutmuş değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin fotoları göremedim/bulamadım... Düşünüyorum sadece, ciddiye binerse doğrudan Oğuzhan'ın engin bilgi ve becerisinden mutlaka yardım alırım... :)

http://www.mazdaclubtr.com/22229/mazda3-logolu-isikli-kapi-esigi-resimli-montaji/msg548203/#msg548203

buradan bakarsın abi..Oğuzhan halleder zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.aliexpress.com/item/mazda-3-2006-2010-Stainless-Steel-Scuff-Plate-Door-Sill-with-led-light-christmas-gift-high/924963319.html

böyle bir şey de olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Bugün 3. Nesil mazda 3 sedan için bagaj havuzu aldim, herkese tavsiye ediyorum. Özellikle bagajın sağında ve solunda ki boşluklar i kapatıyor tam oturuyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapılan işlemlerde ve eklenen parçalarda nereden ve ne kadara alındığı yazılsa yaptıracak olanlara fikir vermesi açısından örnek olur diye düşünüyorum..

Mesela eksoz ucu nerede ve ne kadara yaptırıldı gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egzoz ucunu benden önce ki sahibi taktırdığı için. Fiyatı konusunda net bir bilgi sahibi değilim. Ama forumda yaptıran arkadaşlardan bildiğim kadarı ile. 60-80 Lira arası bir fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emeğinize sağlık İlhan bey. Bende yaza doğru ziebart'ta ses yalıtımı yaptırmayı düşünüyorum. 3 saatlik bir uygulama. Araca hem %60 a kadar yol sesi yalıtımı sağlıyor hemde ufak tefek darbelere karşı da belli oranda koruma sağlıyor. 12 kg kadar ek bir yük getiriyormuş araca. Çok güzel bir uygulama ayrıcada bu işi profesyonel yapan başka firma bulamadım malesef.

Şuan fiyatı nakit 700 TL, taksitli 900 TL.. Bende yazın yaptırıcam ama şöyle bi kampanya felan olsa nakit 500'e bağlasam hiç beklemem hemen yaptırırım :)

Bugün 3. Nesil mazda 3 sedan için bagaj havuzu aldim, herkese tavsiye ediyorum. Özellikle bagajın sağında ve solunda ki boşluklar i kapatıyor tam oturuyor...

Nereden ve ne kadara aldınız acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ertuğrul otomotiv Çorlu Mazda servisinden aldım fiyatı 150 tl. Yurtdışında da 50 dolar civarı olduğu için değmez dedim. Su an için Türkiye de piyasada daha üretilmiyor. ( ne kauçuk paspas ne de bagaj paspasi ).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu konuyu aslında bisikletlik konusu altında da paylaştım. Ama burasıda aracımı aldığım günden bu güne kadar yaptıklarımı paylaştığım bir konu. Burayı da takip eden arkadaşlar için paylaşmak istedim.

Baktım ki hayatımda hiç hareket yok. Kızımın da gazıyla guzuya bisikletlik taktırdım. Artık baba kız her fırsatta kullanmaya çalışacağız. Benim açımdan birde şundan ötürü iyi oldu. Fotoğraf tutkumu bilenleriniz var. Ama otomobille maalesef her yere girip, çıkmak zor oluyor. Bu vesile ile, kadrajıma daha çok şeyler yansıyacak.  :)

Servis kampanya indirim zamanı sipariş vermiştim. Aslında parçalar geleli çok oldu. Ama ben yoğunluktan bir türlü Evo Cem'in yanına gidememiştim. Bu geçtiğimiz hafta sonu gidip montajını yaptırdım.

Port Bagaj : 250 Lira + Kdv

Bisikletlik :150 Lira + Kdv

Yan Marşpiyel: 450 Lira + Kdv

gallery_5155_13_349053.jpg

gallery_5155_13_672921.jpg

gallery_5155_13_649304.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Efe Polyester firmasına spoiler siparişi vermiştim. Ürünü elden teslim almaya gittiğimde gördüm ki. Güzel işçilik çıkaramamışlar. Ama malzeme kalitesinden, ama işçilikten. Boya rengini tutturamamışlar, ve hafiften kılcal izler vardı.

Mazda Evo Cem hallediyor şimdi spoiler işimi. Birde Shark Fin anten almıştım aliexpress'den, onu boya için verdim. Seneye taktırırım hepsini artık. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuyu aslında bisikletlik konusu altında da paylaştım. Ama burasıda aracımı aldığım günden bu güne kadar yaptıklarımı paylaştığım bir konu. Burayı da takip eden arkadaşlar için paylaşmak istedim.

Baktım ki hayatımda hiç hareket yok. Kızımın da gazıyla guzuya bisikletlik taktırdım. Artık baba kız her fırsatta kullanmaya çalışacağız. Benim açımdan birde şundan ötürü iyi oldu. Fotoğraf tutkumu bilenleriniz var. Ama otomobille maalesef her yere girip, çıkmak zor oluyor. Bu vesile ile, kadrajıma daha çok şeyler yansıyacak.  :)

Servis kampanya indirim zamanı sipariş vermiştim. Aslında parçalar geleli çok oldu. Ama ben yoğunluktan bir türlü Evo Cem'in yanına gidememiştim. Bu geçtiğimiz hafta sonu gidip montajını yaptırdım.

abicim hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin şimdi tek eksiğin 17 jant gibi gözüküyor :) Güle güle kullan abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abicim hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin şimdi tek eksiğin 17 jant gibi gözüküyor :) Güle güle kullan abi :)

Eyvallah kardeşim çok sag olasın. O da var planda. Ama şu an kışlık lastiklerim takılı. O yüzden 17" janta geçmem. İlkbaharda Allah kerim bakalım.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bisiklet taşıma ünitesinin fiyatını sormuştum 1000 tl gibi fiyat çıkartmışlardı vazgeçmiştim. güzel ve şık durmuş kullanış açısından nasıl? yaza doğru bende taktıracağım nasip olursa.güle güle kullanın:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bisiklet taşıma ünitesinin fiyatını sormuştum 1000 tl gibi fiyat çıkartmışlardı vazgeçmiştim. güzel ve şık durmuş kullanış açısından nasıl? yaza doğru bende taktıracağım nasip olursa.güle güle kullanın:)

İsmail merhaba,

Polonezköy'de ki kahvaltı etkinliğinde ayak üstü bu mevzuyu konuşmuştuk hatırlıyorum. O gün hatta bisikletlik fotoğraflarını bulamadığım için gösterememiştim. Bana da bu konuda forumdan Savaş arkadaşım ilham kaynağı oldu. %30 İskontodan yararlanarak satın aldım. Şu an için kullanımı konusunda çok net bir bilgi vermem mümkün değil. Henüz daha çok yeni aldım çünkü. Ama Savaş uzun zamandır kullanıyor ve memnun. 100-120 km'den sonra rüzgar sesi yapıyor, buda çok ama çok doğal. Bunu bilerek ve kabullenerek aldım zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...