Jump to content

LPG'yi Nereden Almalı?

uçanmazda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Üç aşağı beş yukarı bir km hesabı yapabiliriz diye düşünüyorum. Mesela ben haftaiçi hergün okula gidip geliyorum aynı saatte. Shell'den aldığım gaz bitince 50'şer alıp deneyeceğim, belli bir standartta yol, klima zaten hep açık.

Çekişi fark etmek neden mümkün değil abi? Forumlarda okuyorum X gazı aldım, çekiş düştü vs. diye. Daha benim aracımın ayarları yapılmadı, ilk başta çekiş çok düşükken şimdi biraz toparlamış gibi anlamadım bende :)

Edit: Başlık

İyi bir ayar ve sistem ile çekişin fark edilmesi çok zor... Kendi aracımdan biliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yanıt 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• fkafka

4

• domestos

9

• Mümin

4

• blackcone

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ankara içi defalarca denedim ve milangazın en uzun menzile sahip olduğunu ölçtüm.(subjective ölçüm,başka marka gaz ve kullanıcı ile değişebilir)

zaten sadece opet(aygaz),POgaz ve milangazdan aldım şuana kadar. Total,Shell,Bp,TP belki birer kez mecburiyetten almışımdır.

size doğru ölçüme en yakın değeri

1-aynı miktar lpg - mesela 20 litre- çünki bi yerde lpg 2.30 başkasında 2.45-

2-aynı güzergah

3-aynı kullanım tarzı

verir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben  izmir'den bir fikir vereyim. Çiğli AOSB otoban çıkışının solunda Milangaz var, şu an 2.31 fiyatı. menzil olarak mecbur kaldığımda aldığım farklı markalardan daha iyi sonuç veriyor. 3 senedir 1 sefer filtre değiştirdim. yağlanma, akma, kokma, pislik hiç sorun yaşamadım LPG kaynaklı olarak.

1.8 aracımla 100 kmde 10 lt altında tüketim değerlerim var çok iyi, tabii izmir trafiği farkını göz önüne alın. istanbul'daki dur kalk yaşadığım yerde pek karşılaşmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opet - Po - Milangaz Ankarada birçok Lpg kullanmışımdır fakat araç çekişi ve yaptığı yol bazında en iyi SHELL diyebilirim önceki aracımda 323HB idi oda shellde iyiydi bu mazdada...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ben mecbur kalmadıkça OPET Aygaz'dan başka bir yerden yakıt almıyorum. 10 gün önce Didim'deydim orada PO'da Aygaz satılıyordu, şaşırdım, tabiki de aldım epeydir anlaşmayı Aygaz'la yapmışlar ve öyle de gidiyormuş... Bu arada Kocaeli'de yaşayanlar için söyleyeyim, Kirazlıyalı Opet'te OpetKart kullanılmaz ise Aygaz LPG 2,35 TL...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben mecbur kalmadıkça OPET Aygaz'dan başka bir yerden yakıt almıyorum. 10 gün önce Didim'deydim orada PO'da Aygaz satılıyordu, şaşırdım, tabiki de aldım epeydir anlaşmayı Aygaz'la yapmışlar ve öyle de gidiyormuş... Bu arada Kocaeli'de yaşayanlar için söyleyeyim, Kirazlıyalı Opet'te OpetKart kullanılmaz ise Aygaz LPG 2,35 TL...

Devamlı surette katkılı gaz kullanımında sistemin kirlenmesi daha çabuk oluyor, bu yüzden devamlı aynı yerden katkılı gaz almamaya özen gösteriyorum... Yoksa ülkeye giren lpg'nin kalitesi hemen hemen aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Shell'in lpg konusunda bayrağı taşıdığını söyleyebilirim.

Antalya bölgesinde çevremdeki insanlar Shell'den lgp kullanmaktadır. Galiba kışın havalarında ılık olmasıda etkili bunda. Hatta Shell'den lgp almayan insanların arıza ışığının sürekli yandığını söylemekteler.Aygaz otogaz hakkında da fena dedikodular dönüyor! Lpg'de katkı kullandıkları için arıza ışığından dert yanan bi sürü duyum alıyoruz. O yüzden Shell bu bölgede daha iyi tutulmakta. Yanlız geçenler de Elmalı ilçesine gittiğim de ilginç bi lgp markasıyla karşılaştım ve müptelası olan bir halk! Shell olmayınca ilçede Aygaz'dan almaktan yanı sıra İpragaz'ı denedim. Merakla değerleri karşılaştırdım ve inanılmazdı. Shell ile kapıştı neredeyse hem performans hem de yakıt konusunda!

Ama Shell'den vazgeçmeyin derim! Opet'in wc'si ne kadar güzel olursa olsa bile ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birkere shell den aldım 60 lt depoya 62 lt aldı bu yüzden birdaha shell e uğramadım, petrol ofisi indirim kartım var genelde ordan alırım , milangaz da çok kullandım sıkıntı çıkarmadı , total de fena sayılmaz, opet lpg ustam kesinlikle tavsiye etmiyor, kullanılan katkının zarar verdiğini söyledi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

katkı konusunda ustam da beni uyardı. BP den devam ediyoruz, çekiş konusunda en iyisi bu dediler. hakkaten de buymuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

katkı konusunda ustam da beni uyardı. BP den devam ediyoruz, çekiş konusunda en iyisi bu dediler. hakkaten de buymuş.

BP hiç denemedim ben.Kullanmak içinde cesaretlendiren de olmadı belkide. Sürekli BP kullanan biriyle konuşup ele almak lazım aslında :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar lpg firma farkıyla ilgili şöyle tecrübelerim oldu:

vw bora aracımda atiker lpg kiti takılıydı. Aygazdan başka gaz aldığımda inanılmaz titreme yapıyordu. Araç stop edecek gibi oluyordu. Dolayısıyla yağlı pahalı demeden aygaza yüklendim 2 sene.

mazdaya BRC taktırdım. Taktırdığım yerdeki uzmanlar (Mavi denizler-Ankara) kesinlikle aygaz almamamı, shell/po/milangaz filan almamı önerdiler. Bu öneriye yaklaşık 1,5 yıldır uyuyorum. Ne çekişte ne yakıtta ne performansta bir sorun yaşamadım. boradaki gibi titreme hiç olmadı.

otomatik araç için en son yakıt ölçümüm: shell otogaz, 80 tl ye 290 km şehir içi ve kar lastikleri ile.

iyi günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar lpg firma farkıyla ilgili şöyle tecrübelerim oldu:

vw bora aracımda atiker lpg kiti takılıydı. Aygazdan başka gaz aldığımda inanılmaz titreme yapıyordu. Araç stop edecek gibi oluyordu. Dolayısıyla yağlı pahalı demeden aygaza yüklendim 2 sene.

mazdaya BRC taktırdım. Taktırdığım yerdeki uzmanlar (Mavi denizler-Ankara) kesinlikle aygaz almamamı, shell/po/milangaz filan almamı önerdiler. Bu öneriye yaklaşık 1,5 yıldır uyuyorum. Ne çekişte ne yakıtta ne performansta bir sorun yaşamadım. boradaki gibi titreme hiç olmadı.

otomatik araç için en son yakıt ölçümüm: shell otogaz, 80 tl ye 290 km şehir içi ve kar lastikleri ile.

Konsolu söktüni klimayı tamir ettin abi gezersin artık kışın rahat rahat :)

iyi günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BP hiç denemedim ben.Kullanmak içinde cesaretlendiren de olmadı belkide. Sürekli BP kullanan biriyle konuşup ele almak lazım aslında :)

Mazda'ma LPG taktırdığımdan beri BP kullanıyorum, arkadaşın Yaris'ine de acaba sadece ben mi farkı hissediyorum diye deneme yaptık, ama yokuşlarda bile araç 180i görünce arkadaş da şaştı kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'ma LPG taktırdığımdan beri BP kullanıyorum, arkadaşın Yaris'ine de acaba sadece ben mi farkı hissediyorum diye deneme yaptık, ama yokuşlarda bile araç 180i görünce arkadaş da şaştı kaldı.

Nasıl kıskandım bilemezsin şu an  >:(,

Şiddetle öneriyosun yani ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıl kıskandım bilemezsin şu an  >:(,

Şiddetle öneriyosun yani ?

Aynen ! Hemen denemelisin kardeşim. ben benzinden farkımın ancak %1 kadar olduğunu düşünüyorum ki önceki aracımda (99 323) LPG konusuna fazla kafa yormuştum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen ! Hemen denemelisin kardeşim. ben benzinden farkımın ancak %1 kadar olduğunu düşünüyorum ki önceki aracımda (99 323) LPG konusuna fazla kafa yormuştum

Abi gerçekten deponun bitmesi için sabırsızlanıcam şimdi ;)

Denicem ve burdan paylaşıcam durumları  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazla büyütmeyin bu iş biraz da psikolojiktir, hayal kırıklığı yaşamayın sonra... Bir çok markayı denedim ve burada bahsedilenler kadar fark görmedim.

Daha önce de yazmıştım, standart gaz gelmiyor ülkemize, bir çok marka da üzerinde işlem uygulamıyor, dolayısı ile aynı markanın gazı değişik dönemlerde farklılık gösterebiliyor...

Bu farklılığı standart yapmak için bazı markalar işlem yapabiliyor ama bu işlemler ne kadar sizin bahsettiğiniz kadar son kullanıcıya fark oluşturur bilemem...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazla büyütmeyin bu iş biraz da psikolojiktir, hayal kırıklığı yaşamayın sonra... Bir çok markayı denedim ve burada bahsedilenler kadar fark görmedim.

Daha önce de yazmıştım, standart gaz gelmiyor ülkemize, bir çok marka da üzerinde işlem uygulamıyor, dolayısı ile aynı markanın gazı değişik dönemlerde farklılık gösterebiliyor...

Bu farklılığı standart yapmak için bazı markalar işlem yapabiliyor ama bu işlemler ne kadar sizin bahsettiğiniz kadar son kullanıcıya fark oluşturur bilemem...

Domestos Abim, elbette aman aman bir fark yok, ama benzinle arasındaki fark anlaşılmayacak kadar az ve neydiği belirsiz markalardan hakikaten çok farklı. arada bir arabayı uzun yol için kayınpedere veriyorum. BP den başka yerden alma diye de kendisini tembihlemeden duramıyorum. Ayrıca km si de kesinlikle daha uzun
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim gözlemim bp den alınan lpg,sanki lpg filtrelerinde daha fazla yaglanmaya sebep oluyor.Bu durumu yakin bir toyota kullanıcısı arkadaşım da teyit etmişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...