Jump to content

2011 Model Mazda3'e LPG Taktırmak İstiyorum. Marka Tavsiyesi ?

rommy6719
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.2011 model mazda 3 aracım var.temmuz ayında almıştım.Şu anda 3500 km. ve senelik 6000 km civarında yapıyorum.Bugün arkadaşlarla konuşurken 15.000 km de lpg kitinin amorti edebileceğinden bahsettiler.Bende lpg taktırmayı düşünüyorum.Sizce senelik 6000 km yapan birisi için lpg taktırmak uygunmudur.Ankarada mazda 3 e göre güzel montaj yapabilen yer ve lpg markası tavsiye edebilirseniz sevinirim.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet bende araştırdım.istanbulda brc marka takan yetkili ve çok güvendiğim kişi bana senin arabana ben lpg takmam dedi.ve de kesinlikle verilen garantilerede inanma dedi.

bende şimdi düşünüyorum.bakalım nasıl olacak:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet riskler mazda chevrolet ve opelin bazı modellerinde mevcut.Aslında biraz düşünürsek 6.000 km yapan birisi için lpg riskleri göze almayı mantıksız hale getiriyor.En son aldığım 50 lt benzinle 180-200 km civarı gittim.balışeyh-sungurlu çorum-sungurlu.Biraz daha düşünmem gerekiyor duruma göre .Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet sakin kullanım ile bu değerler var ama çok sakin kullanım  :D.

Bence siz sakin kullanmaya devam edin derim...

;)

Size vaad edilen yüzde kırklık tasarrufu hiç bir zaman yakalama şansınız yok çünki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cogunlugu sehirdisi kullandim. 90 km sabit hiz.bir tek koparan da hafif rampa vardi.120 km ile ciktim.su durumda lpg taktirsam 19kurus civarina duser diye tahmin ediyordum.yorumlari okuyunca benzinle devam seklinde dusunmeye basladim.saygilarimla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg ile ilgili yorum yapmayacagim, sitede yeterince mevcut zaten ama sarfiyatla ilgili kaba/maksimum verilerimi paylasayim;

50 TL'lik Lpg ile sehir ici disi karisik ortalama 250 Km gidiyorum.

Yaklasik dort dolumda bir 50 TL'lik benzin aliyorum (abarti oldu biraz, belki 5-6 hatta 7 bile olabilir tam saymiyorum, hadi 4 olsun :) )

LPG 4 x 50 TL : 200 TL + Benzin 50 TL : 250 TL: toplam mesafe 1000 Km

250 TL / 1000 KM : 250 kurus/Km

(En kaba ve abarti haliyle) bence buna gore yapilacak hesapta amorti ediyorsa her turlu lpgnin gideri var taktirilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yılda 6000 km yapıyorsanız lpg ye gerek yok bence.ben 12000 yapıyorum ortalama ben bile düşünmüyorum şu an...bence 20000-25000 civarı yapıyorsanız o zaman düşünün derim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrardan merhabalar.Bugün öğretmen arkadaşlarla bu durumu konuştuk.Taktırma konusunda.Ben şehir için de aracı kullanmıyorum.Sürekli şehir dışında aracı kullanıyorum.Lpg kullanan arkadaşların tavsiyesi taktırmam yönünde oldu.Şehirler arası yolda kullandığın için farkı çok olur dediler.Şehir içinde kullandığın zaman benzinden tüpe geçmesi için mesafe alması gerekir dediler.şu anda 26-27 kuruş arası yakıyor şehirarası yolda.90 km sabit hız .Düşündüğüm olay şehilerarası yolda 26 kuruştan ne kadarlık bir fiyata ineriz.İki firmadan fiyat aldım.Ankara mocan 1500 tl ve ankarada prins 3000 tl.Eğer taktırısam mocan f/p larak daha iyi geliyor.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah nasip ederse 8-10 sene binmeyi düşünüyorum.Önceki aracım kalostu.Tek çocukla 3 sene  toplam 8 sene idare etti ancak ikinci çocuk gelince değiştirmek zorunda kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belimi büken tek konu bu.Ankarada belirli bir km üstü yapan araçlar var .Ancak tam güvenemiyorum.Mesela tavsiye edilen  mocan otogaz var.Bir çok arkadaş taktırmış ancak yüksek km örnek malesef yok.Ancak opan ile görüştüm az önce .Landirenzo markasının tüm masrafları karşılayacağını söyledi.Sanırım brc nin de 25.000 km de sigorta garantisi mevcut.Kafam bu yüzde karışık.Benzin 5 tl ye doğru ilerliyor.Yaza doğru temmuzda tatile gideceğiz.Nerden baksanız 2000 km. yol.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.000 kmlik garanti işini görmez. Olası problemin çıkma aralığı 40.000 - 50.000 km civarı.  Bu kadar km yapınca yapılacak masrafı çıkartmış oluyorsun büyük ihtimalle, ben de eski aracımda bu mantıkla taktırmıştım ama yeni araçta bu riske değer mi onu iyi tartmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8-10 yıl az değil, yine de yılda 6000 km yol, LPG için gerçekten insanı düşündürür....

KM başına LPG ile 10-13 kr daha az yakarsan yılda yuvarlak hesap 600 ila 780 TL arası cepte; hadi diyelim ki 750 cepte kaldı. Mazda'ya 10 yıl rahat binersin; bu gün ki  koşularda toplam 7500 TL eder... Şimdi iyi bir marka LPG kiti sanırım 2500-3000 TL'dir; diyelim 2500.

Sonuçta elde kaldı 5000 TL/10 yıl.

Şayet Landirenzo 10 yıl motoru yaptırma garantisi veriyorsa ve 5000 TL 10 yıllık bütçe açısından önemli ise LPG'ye tamam.

Fakat motor yaptırma garantisi yoksa 2500 TL de öyle gider; cepte kalır 2500 TL; görünmeyen risklerle birlikte LPG anlamını kaybeder...

Bir de tabi 30 TL yıllık sızdırmazlığı var; on yılda 300 eder; her ne kadar zorunlu değilse de artık, TÜV yine de istiyor....

10 yıllık vade de öngörü yapmak için az değil... Çünkü şimdi yılda 6000 gidersin, 4 yıl sonra 15000 gidersin, tüm hesap alt üst olur...

Ben olsam, şu tabloda, landırenzo ya da başka marka 10 yıl motor masraf garantisiyle alırım ya da aksi durumda hiç LPG taktırmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Brc konusunda yalnış yazmışım.2 yıl 100000 km zannedersem.Başka bir sitede okumuştum.25.000 tl lik sigorta içeriyor şeklinde hatırlıyorum.Ancak yalnış ta olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...