Jump to content

Mazda3 Dizel Almak

vevis47
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda3 skyactiv kuzey amerikada satışa sunuldu..Ancak 2.0G ve 2.2D olarak sadece 2 motor seçeneği mevcut..bu motorlarla Türkiye ye girerse direk ölü doğar..1.6 olup olmayacağı belli değil..bayiler mevcut satışları sekteye uğramasın diye tam tarih ver(e)mezler..bana göre 2014 ten önce zor..görünüş olarak çok değişiklik yok..ön kısımdaki gülen ızgarayı kaldırmışlar..arka tamponu çamurlukla birleştirmişler..dikkatli bakmazsan farkı göremiyorsun..iç kısım aynı..ancak mekanik olarak devrim yapmışlar..

mazda3 ün boyası bana çok hassas geliyor..hatta arabamda en sevmediğim konudur..ses olayı özellikle sathi kaplama asfalt yolda baş ağrısı yapıyor..bulunduğum yerde kontağı çevirdiğimde en az 200 km yol yapmak zorunda kalıyorum..eve geldiğimde dayak yemiş gibi oluyorum..mazda nın Türkiyede tutunmasının tek yolu fiyat politikasıydı sanırım bu son zamlardan sonra mazda Türkiye ciddi sıkıntı yaşayacaktır..bizim millet malum VW, Hyundai, Ford, Toyota fanatiği oldu çıktı..adamlara reklama kuruş para harcamayan mazdayı anlatamazsın ki..

yapma ya. demek o kadar ses alıyor içeriye. aracınız kaç model acaba. bir de kullanım koşullarından olabilirmi. yani çok ağır şartlarda ve çok km yaptığınızdanmıdır acaba.??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

youtube'a "new 2012 mazda3 skyactiv" yazın ilgili videoları izleyebilirsiniz..

şu anda tüm avrupada satılan sky 2012 kasalar zaten türkiyedeki kasalar. mesele 2013 veya 2014 te gelecek olan kasanın nasıl olacağı. nette onunla ilgili pek farklı bir kasa bulamadım. belkide aynı kasayla sky lar gelecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilmem!? ;)

ama arkadaşın avatarıyla yakından uzaktan alakası yok onu söyleyeyim ;)

bu kadar gizeme ne gerek var. söyleyin de biz de bakalım. merakımız geçsin.

tşk...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siz beni pazartesi arayın, malum şu saatte iş yerinde değilim. elimde hiçbir done yok. Kendinizi hatırlatın, size güzel bir alternatif sunabilirim...

teşekkür ederim. pazartesi ararım ama isim neydi acaba. okko desem biraz abes olur sanırım :) ilginiz için tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siz beni pazartesi arayın, malum şu saatte iş yerinde değilim. elimde hiçbir done yok. Kendinizi hatırlatın, size güzel bir alternatif sunabilirim...

tamamdır okan bey isminizi forumdan buldum. pazartesi sabah görüşmek üzere...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu anda tüm avrupada satılan sky 2012 kasalar zaten türkiyedeki kasalar. mesele 2013 veya 2014 te gelecek olan kasanın nasıl olacağı. nette onunla ilgili pek farklı bir kasa bulamadım. belkide aynı kasayla sky lar gelecektir...

Farklı şeylerden bahsediyoruz. Amerika'da satışa sunulan araçlara yarı SKYACTIV demek daha doğru olur zira motor ve şanzıman SKYACTIV olsa da şasi hala var olan teknoloji ile üretilmiş durumda. Bizim kasdettiğimiz tamamen SKYACTIV teknoloji ile üretilecek olan Yepyeni Mazda3 ler

bu kadar gizeme ne gerek var. söyleyin de biz de bakalım. merakımız geçsin.

tşk...

Merakımızı giderecek hiçbir görsel yok ortamda. Tek yapabildiğimiz Mazda CX-5 ve Mazda Takeri'ye bakıp bunların karışımından nasıl bir Mazda3 çıkacağını hayal etmek ama şunu söyleyebilirim ki avatarındaki gibi tabiri caizse çakma bir photoshop uyarlaması olmayacağı kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben ve arkadaşım aynı anda mazda 3 dizel 2012 touring aldık. benim arabam 10000 km e geldi arkadaşımın ki 6000 km de .

ses izolasyonu konusunda bence diğer C sınıfı arabalardan pek farkı yok. arabama binen diğer araç sahibi insanlarda bunu söylüyor. baş ağrısı felan yapacak kadar uğultu yok. arkadaş abartmış.

dizelin yakıtı gayet iyi şu anda benim şehir içi ortalamam 5.8 lt/100km. c sınıfı bir sedan için gayet iyi.arkadaşımın arabası 6.1  lt/100km.

tıkırtı konusuna gelince. araçta sağ arkadan ve sol gösterge panelinin üstünden tıkırtı geliyor. orada mazda izolasyon için kullanılan köpük benzeri maddeyi ince kullanmış. servis bu sorunu halletti.( 2 araçtada bu sıkıntı vardı ve sadece tırtıklı yolda. otobanda yok.) eski arabam opel astra 2010 da her yerden tıkırtı geliyordu ve opel servisi hiç birini çözemedi türkiye yol şartları dedi bende arabayı sattım.)

aracın performansı harika. acayip iyi bir sürüş zevki var. yol tutuş mükemmel.

direksiyon sert felan değil. C sınıfı için ortalama seviyede. sizin aracınız ve diğer B sınıfı araçlar da zaten kullanım amacı gereği direksiyon C sınıfa göre biraz daha yumuşak olur.

Adana servis fena değil. eğitimliler ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. Antep Adana ya yakın.

skyactiv ile ilgili 1.6 tdci çalışması yok. zaten bu motor ford PSA ortaklığına ait ve normu Euro 5. yani mevcut dizel teknolojisinin çift turbolu dizeller hariç en gelişmişi.

mevcut M3 şasesi ford focus ve volvo s40 için ortak. şase de güncel teknoloji ürünü.

Mazda yakın zamanda piyasaya süreceği M6  da 1.5 dizel bir motor kullanacak ve otomotik vites olacak. bence bu beklenebilir.

M3 çok kaliteli bir araç. malzeme kalitesi sınıfının üstünde. bunu kendinizde araç satış ofislerini gezerek görebilirsiniz. Örnek megane kalitesizdir VW kaliteli kıyaslayın.

bence alınası bir araba.

boya kalitesine gelince ...araç boyaları inceldikçe kalitelidir. küçük bir örnek. mercedes otobüslerinde astar malzemesini çok ince kullanır ve bu standarttır. bazı otobüs üreten türk firmaları ise abartılı oranlarda ve kalın malzeme kullanır(her araçlarında farklı oranlarda). ince boya kalite ile eşdeğerdir. mazda ince boyar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben ve arkadaşım aynı anda mazda 3 dizel 2012 touring aldık. benim arabam 10000 km e geldi arkadaşımın ki 6000 km de .

ses izolasyonu konusunda bence diğer C sınıfı arabalardan pek farkı yok. arabama binen diğer araç sahibi insanlarda bunu söylüyor. baş ağrısı felan yapacak kadar uğultu yok. arkadaş abartmış.

dizelin yakıtı gayet iyi şu anda benim şehir içi ortalamam 5.8 lt/100km. c sınıfı bir sedan için gayet iyi.arkadaşımın arabası 6.1  lt/100km.

tıkırtı konusuna gelince. araçta sağ arkadan ve sol gösterge panelinin üstünden tıkırtı geliyor. orada mazda izolasyon için kullanılan köpük benzeri maddeyi ince kullanmış. servis bu sorunu halletti.( 2 araçtada bu sıkıntı vardı ve sadece tırtıklı yolda. otobanda yok.) eski arabam opel astra 2010 da her yerden tıkırtı geliyordu ve opel servisi hiç birini çözemedi türkiye yol şartları dedi bende arabayı sattım.)

aracın performansı harika. acayip iyi bir sürüş zevki var. yol tutuş mükemmel.

direksiyon sert felan değil. C sınıfı için ortalama seviyede. sizin aracınız ve diğer B sınıfı araçlar da zaten kullanım amacı gereği direksiyon C sınıfa göre biraz daha yumuşak olur.

Adana servis fena değil. eğitimliler ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. Antep Adana ya yakın.

skyactiv ile ilgili 1.6 tdci çalışması yok. zaten bu motor ford PSA ortaklığına ait ve normu Euro 5. yani mevcut dizel teknolojisinin çift turbolu dizeller hariç en gelişmişi.

mevcut Mazda3 şasesi ford focus ve volvo s40 için ortak. şase de güncel teknoloji ürünü.

Mazda yakın zamanda piyasaya süreceği M6  da 1.5 dizel bir motor kullanacak ve otomotik vites olacak. bence bu beklenebilir.

Mazda3 çok kaliteli bir araç. malzeme kalitesi sınıfının üstünde. bunu kendinizde araç satış ofislerini gezerek görebilirsiniz. Örnek megane kalitesizdir VW kaliteli kıyaslayın.

bence alınası bir araba.

boya kalitesine gelince ...araç boyaları inceldikçe kalitelidir. küçük bir örnek. mercedes otobüslerinde astar malzemesini çok ince kullanır ve bu standarttır. bazı otobüs üreten türk firmaları ise abartılı oranlarda ve kalın malzeme kullanır(her araçlarında farklı oranlarda). ince boya kalite ile eşdeğerdir. mazda ince boyar.

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. çok aydınlatıcı ve detaylı olmuş. elinize sağlık..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada  bugün tlf la okan beyle görüştük ve tanıştık. elinden geldiğinçe yardımcı oldu. okan beye ilgisinden dolayı herkesin huzurunda tekrar teşekkür ederim.  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada  bugün tlf la okan beyle görüştük ve tanıştık. elinden geldiğinçe yardımcı oldu. okan beye ilgisinden dolayı herkesin huzurunda tekrar teşekkür ederim.  :hi:

ne demek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 yıl sonra ...

Hortingen

Dizel Mazda 3 BL kasayi, motor sesi, yakit, bakim acisindan degerlendirir misiniz?

Bir tane dizel m3 alsam motor sesi ve yakit acisindsn pisman olur muyum yoksa benzinli mi alayim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Lupara :

Hortingen

Dizel Mazda 3 BL kasayi, motor sesi, yakit, bakim acisindan degerlendirir misiniz? 

Bir tane dizel m3 alsam motor sesi ve yakit acisindsn pisman olur muyum yoksa benzinli mi alayim?

Bi alsan bi daha vazgeçemezsın.  Deli gidiyor şehir içi 6 yakıyor galiba. Otomatıkçiler mecbur benzınli alıyor, ama manuel kullananlar bence kesınlıkle dizel almalı. Debrıyaj Ford'lardaki gibi taş gibi değil,  vites gecışlerı muazzam tık tık tık 1 2  3, vıtes yolları kısa sankı mx 5 kullanıyon . Ben aynı motor pej 407 focus  S40 ve mazda3 kullandım cevremden. En hızlısı sırayla Mazda 3-Focus-407 - S40. En keyıflısı yıne MAzda 3 o viteslerıne hasta oldum kemıklı kısa kısa debrıyaj yormuyor focus cok yoruyordu dız kapagım agıyordu sehırıcınde taş gıbıydı. Tek eksiği en dolusunda Sunroof yok . Ama bakım masrafını bılemem dızeldır fazladır değildir o konuda bişey diyemem bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Lupara :

Hortingen

Mazdalarda zaten yalıtım konusu iyi değil. Motor sesi tekerlek sesi rüzgar sesini 100’den sonra ciddi duyarsınız. Mesela benzinlide 120 ile giderken 3200 devirde çalışan motor sesini duymuyorum. Çünkü teker ve rüzgar sesi onu bastırıyor :) zamanım olsa ya da umursamayacağım param olsa yalıtım yaptırmak çok mantıklı. Çok profosyonelce yapan bi yer biliyorum. 10 desibel azaltıyor. 

Onun haricinde dizellerde bi debriyaj volan vs gibi aksamda sorun vardı. Serviste değişmişini bulursanız alabilirsiniz. 

Yakıt tüketim güç donanım zaten iyi. Psa motor grubunda çok üzmez. Sorun çıkarmaz. Tabi bakımlı araç için konuşuyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@tansu87  @ozgur35

Yorumlar icin tesekkurler  

Bende benzin lpg li BL kasa vardi. Motor 120 ye kadar sessizdi. 120 den sonra da rahatsiz etmiyordu. 

Arkadasin 2015 astra aracina bindim. 60 km de bile motor sesi duyuyordum. 

Benzinli BL alip subap vs. ugrasmayayim. Direk dizel alayim diye dusunuyorum. Ama cok uzun yol yapiyorum. Motor sesi 140 km lerde kafa sisirirse pisman olurum. Yakinlarda da yok maalesef. Deneyemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Lupara :

@tansu87  @ozgur35

Yorumlar icin tesekkurler  

Bende benzin lpg li BL kasa vardi. Motor 120 ye kadar sessizdi. 120 den sonra da rahatsiz etmiyordu. 

Arkadasin 2015 astra aracina bindim. 60 km de bile motor sesi duyuyordum. 

Benzinli BL alip subap vs. ugrasmayayim. Direk dizel alayim diye dusunuyorum. Ama cok uzun yol yapiyorum. Motor sesi 140 km lerde kafa sisirirse pisman olurum. Yakinlarda da yok maalesef. Deneyemiyorum. 

Çok fazla uzun yolunuz varsa zaten dizel alın. C segment için ses izolasyonu vag grubunda iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...