Jump to content

28 Nisan - 2012 Model Mazda CX-5 Test Sürüşü ve İzlenimlerimiz

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben otomatiğini kullandım , ilk bakışta koltukları ve iç dizaynıyla Audi Q  serisi gibi kaliteli duruyor ancak kullanmaya başlayınca bir 3.0 tdi Q7 den daha keyifli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle otomatikten +/- manuel moda geçtiğinizde asıl keyif başlıyor, araç daha bi serileşiyor ve araç vites değişimlerine anında , hiç sarsıntı yaratmadan  cevap veriyor ki bu keyif kaç para olsun :) Ben fiyatının arkasındayım...

Tanıtım yapılan Kemer Country bölgeside çok yerinde bir seçimdi, bu aracın reklamını buralarda, Kırkpınar(Sapanca), Kartepe, Uludağ gibi yerlerde yapmak lazım, belirli müşterilere  test sürüşü yaptırarak sonrasında bu ürün kendini satar zaten uğraşmaya gerek yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 77
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

21

• Fotifoti

5

• emregc

6

• İlhan

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Tanıtım yapılan Kemer Country bölgeside çok yerinde bir seçimdi, bu aracın reklamını buralarda, Kırkpınar(Sapanca), Kartepe, Uludağ gibi yerlerde yapmak lazım, belirli müşterilere  test sürüşü yaptırarak sonrasında bu ürün kendini satar zaten uğraşmaya gerek yok :)

Buna ben de katılıyorum. Potansiyel alıcıların fazlasıyla bulunduğu alanlarda tanıtımlar gerçekleştirilir ve sürüş imkanı bulur yani müşteriler araca dokunurlarsa eminim daha fazla satış imkanı olur.

Yaz geliyor, Susurluk - Bandırma civarları herkesin geçiş yolları olacak.. Oralarda da güzel fırsatlar yakalanabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında senin bulunduğun kısımda Mert Bey ile skyactiv şasinin ticari yönünü konuştuk. Ama sen yokken Nurkan Bey ile teknik yönüne derinlemesine girdik. Sanırım Nurkan Bey'in de hoşuna gitti ki, gidip bir CX-5 broşürü aldı, geldi ve bunun üzerinde anlat dedi...

Skyactiv şasi, sadece imalat maliyetinin düşürülmesi veya ağırlığı azaltıp, tüketimi düşürmesi ile değil, içinde kaza geçiren insanları koruması açısından da üstünlüklere sahip. Sadece bu şasi üzerine saatlerce konuşulabilir. ben olsam o gün test sürüşünden önce, bir şasi sunumu ve bir de motor/şanzıman/yürür sunumu yapardım. Sadece internette görülebilecek videoları izleterek değil, bunun ne anlama geldiğini ve nasıl çalıştığını, başka görsel materyallerle de destekleyerek.

Biz eğitim mekezinde bir sunum yaptığımız zaman en komiği ne oluyor biliyor musun? İnsanlar kurs konusunu bırakıp, hocam hangi aracı almalıyız diye soruyorlar! Çünkü gördükleri görsel materyaller onları sarsıyor, hayatla ölüm arasındaki çizginin ne kadar ince olduğunu ve yarım metre ötede o çizginin durduğunu görüyorlar...

Zaten test sürüşü yaptığıma mı sevineyim, tam Nurkan Bey'in de dahil olduğu o sohbeti kaçırdığıma mı üzüleyim bilemedim :D

Sonuç olarak buluştuğumuz ortak payda SKYACTIV teknolojilerinin muhakkak çok güzel bir şekilde tanıtılması gerekliliği.

Mesela eminim sen, ben ve Mert Bey'in konuştuğu şase konusu ( SKYACTIV Şasenin uzunlamasına ve genişlemesine büyütülüp küçültülebildiği ) birçok kişi tarafından bilinmiyor. Ben de bunu orada öğrendim.

Yani eskiden olduğu gibi Mazda artık başkaları ile platform paylaşmayıp SKYACTIV şase için hazırladığı platformu tüm araçları için kullanmaya başlayacak.

Doğru ifade edebildim değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın testi bir yana ,bu toplantıya katılamayan arkadaşlar müthiş keyifli bir sohbeti kaçırdı. Mustafa'ya  genel araçların şaseleri ve skyactive şase hakkında bilgilendirmeleri için ayrıca teşekkür ederim :)

Tamam mekan seçimi güzel olabilir ama kendi adıma aracın gerçek performansını yeterince test edemedim. Kısa ve dar bir parkurda çok az bir sürede test turu tamamlandı.Farklı  bir parkurda aracın özelliklerini çok daha iyi test edebilirdik diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim, benim için sizlerle tanışmak ve sohbet etmek bir keyifti. Umarım tekrarı da olsun.

Aracın testi bir yana ,bu toplantıya katılamayan arkadaşlar müthiş keyifli bir sohbeti kaçırdı. Mustafa'ya  genel araçların şaseleri ve skyactive şase hakkında bilgilendirmeleri için ayrıca teşekkür ederim :)

Tamam mekan seçimi güzel olabilir ama kendi adıma aracın gerçek performansını yeterince test edemedim. Kısa ve dar bir parkurda çok az bir sürede test turu tamamlandı.Farklı  bir parkurda aracın özelliklerini çok daha iyi test edebilirdik diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi ki! Çünkü vermezsem hemen benim tesisatı 10'luk olanla değiştirirsin. Senden korkulur!

Mustafa Abi, bu gidişle bize birgün şase üzerine eğitim vermeni isteyebiliriz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi ki! Çünkü vermezsem hemen benim tesisatı 10'luk olanla değiştirirsin. Senden korkulur!

Şirket içinde olsan belki ama şirket dışındakilerin sadece yayınlarını kesebilirim :geyik::D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar da daha önce bahsettiğim SKYACTIV şapka. Etkinliğe katılmayanların temin edip edemeyeceğini öğrenmeye çalışıyorum.

[smg id=7322]

[smg id=7321]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç aklıma gelmedi. Stand görevlileri istediğiniz kadar alabilirsiniz dediler, bende koliyi alayım demiştim :)

Keşke alsaymışım satardım :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar da daha önce bahsettiğim SKYACTIV şapka. Etkinliğe katılmayanların temin edip edemeyeceğini öğrenmeye çalışıyorum.

Şapkalar çok şık, temin etmek için imkan varsa süper olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29.04.2012 at 09:12, Burak :

Bir soru sormak istiyorum. İ-stop diğer markalarda bazı kısıtlar içerir. Mesela klima açık iken, direksiyon belirli bir acıda ise felan devreye girmez. Mazda da hangi durumlarda devre dışı kalıyor acaba.

Aradığım sorunun cevabı sitemizde varmış ;

Alıntı
Öte yandan, etkinliğin artırılması iki yerine tek akünün yeterli olması anlamına gelmektedir; bu da alandan tasarruf edilmesini sağlar ve ağırlığı azaltır. Akünün durumunu yakından takip eden start-stop sistemi daha önceki versiyonlara göre sıklığı ve kapatma süresini iyileştirir, bu da kilometre performansını daha da artırır.

Aynı zamanda CX-5’in sürücü ve yolcularının elektrikli sistemler olmadan yolculuk etmelerine gerek kalmaz. Tam ısıtma ve soğutma gücüne ihtiyaç duyulmadığı sürece klima kontrolü bile çalışmaya devam eder. Böyle bir güce ihtiyaç duyulduğunda, start-stop sistemi bunu tespit eder ve motoru yeniden çalıştırır.

Mazda’nın çevreye verilen zararı hiçbir ödün vermeden minimuma indirmek konusundaki kararlılığı, Sürdürülebilir Zoom-Zoom felsefesinin bir başka unsurudur.

Kaynak

Klima kontrollerinin çalışmaya devam etmesi çok büyük bir avantaj. Özellikle de yaza girdiğimiz şu günlerde havalandırma veya i-stop'tan taviz vermek zorunda kalmamak sevindirici.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gerçekten Mustafa abi sayesinde SkyActive şasi ile ilgili çok şey öğrendim çok güzel anlattı bilgilerini bizimle paylaştığı için teşekkür ederim umarım sonraki buluşmalarda da olur da bizimle farklı bilgilerini paylaşır yada sırf bu teknik sohbetler için bi buluşma ayarlarız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vay arkadaş! ortam süper muhabbet süper allah bozmasın, İzmir'lileri de düşünün bu kadar nispet yapmayın  :geyik:

Mekan da süper ayrıyetten  gelebilseydim google felan uğraştırmadan direk götürürdüm sizi çok takılmışlığım var o sosyetik yerlerde :D:P

Kemercountry'de kaldığım bir sırada Orman evinde Range Rover Eveque'nin tanıtımı vardı kendi kendime ee tabi mekan böyle olunca tanıtımı yapılan araçlarda böyle oluyor diye düşünmüştüm, Mazda'nın da aynı mekanda tanıtım yapması aklımda marka için farklı bir imaj yarattı :) Çok güzel hareketler bunlar, devamını bekliyoruz  :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...