Jump to content

Nerden Geldiği Belli Olmayan Ses (Lantis)

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sistempro

Merhaba beyler,

nerden geldiğini tahmin edemediğim bir ses çıkıyor önden. sorun genelde

hız yavaş iken yüksek vitesde ilerlemeye çalıştığım zaman şıngır şıngır bir ses geliyor önden.

ama araç hızlanıp vites ile hızını dengeleyince ses kesiliyor. genelde yokuşlarda yapıyor.

birde nerden geldiğini çözemediğim başka bir ses, sanki arabanın içinde damacana su var ve hareket ettikce sağa sola yuvarlanıyormuş gibi bir ses.

genelde bu tarz problemlerde ustaya git denilir ama ben interneti, sanayideki ustalara değişmem. motordaki titreme problemini de internet vesilesi ile çözmüştüm 5 kuruş ödemeden  ;D

evet, yorumlarınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. ses avans vuruntusu (avans ayarı gerekebilir)

2. ses depodaki benzinin sağa sola hareket etmesi (yeni modellerde, depo içine dalgakıran benzeri bölümler yapılarak bu sorunlar çözüldü)

Tabi ki, bu kadar uzaktan sizin tarifinizle yaptığım sadece bir tahmin. En iyisi servise, ya da bir ustaya danışmak...

Merhaba beyler,

nerden geldiğini tahmin edemediğim bir ses çıkıyor önden. sorun genelde

hız yavaş iken yüksek vitesde ilerlemeye çalıştığım zaman şıngır şıngır bir ses geliyor önden.

ama araç hızlanıp vites ile hızını dengeleyince ses kesiliyor. genelde yokuşlarda yapıyor.

birde nerden geldiğini çözemediğim başka bir ses, sanki arabanın içinde damacana su var ve hareket ettikce sağa sola yuvarlanıyormuş gibi bir ses.

genelde bu tarz problemlerde ustaya git denilir ama ben interneti, sanayideki ustalara değişmem. motordaki titreme problemini de internet vesilesi ile çözmüştüm 5 kuruş ödemeden  ;D

evet, yorumlarınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

1. ses avans vuruntusu (avans ayarı gerekebilir)

2. ses depodaki benzinin sağa sola hareket etmesi (yeni modellerde, depo içine dalgakıran benzeri bölümler yapılarak bu sorunlar çözüldü)

Tabi ki, bu kadar uzaktan sizin tarifinizle yaptığım sadece bir tahmin. En iyisi servise, ya da bir ustaya danışmak...

teşekkürler hocam. bu iki yorumunu ustama gittiğim zaman değerlendireceğim. inşALLah parça değişmesi gerekmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sistempro abi aynı şıngırtı benim arabada da vardı.avans vuruntusuymuş usta avansını ayarladı.ses gitti.avansı yükselince şıkır şıkır ses yapıyor onuda gazda iken  iyi gitsin diye yapıyolarmış usta söyle ayarı normale getirdi.sendekide kesinlikle odur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

sistempro abi aynı şıngırtı benim arabada da vardı.avans vuruntusuymuş usta avansını ayarladı.ses gitti.avansı yükselince şıkır şıkır ses yapıyor onuda gazda iken  iyi gitsin diye yapıyolarmış usta söyle ayarı normale getirdi.sendekide kesinlikle odur.

efk teşekkürler yorum için, gider gitmez ustama belirteceğim.

diğer bir ses o da langur lungur bir ses. üstte arkadaş onunla ilgili bir yorum yaptı. onu da düzeltirsek süper olacak inşALLah

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu hafta bakıma gittim ve dönerken önden bi ses gelmeye başladı vuruntu şeklinde hemen ustayı aradım sesi tarif ettim ve acaba bijonlarımı sıkmadılar gibi bi yorum yaptı eve döndüm bijonları kontrol ettim bı sıkıntı göremedim tekrar aradım söyledim ertesi gün usta geldi ve sesi dinledi avans ayarında dedi çekişi düzelsin diye açtım dedi sesin oradan geldiğini söyledi. ben rahatsız oluyorum o sesten en kısa zamanda avans ayarı yaptıracam tekrar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Arkadaşlar bu hafta bakıma gittim ve dönerken önden bi ses gelmeye başladı vuruntu şeklinde hemen ustayı aradım sesi tarif ettim ve acaba bijonlarımı sıkmadılar gibi bi yorum yaptı eve döndüm bijonları kontrol ettim bı sıkıntı göremedim tekrar aradım söyledim ertesi gün usta geldi ve sesi dinledi avans ayarında dedi çekişi düzelsin diye açtım dedi sesin oradan geldiğini söyledi. ben rahatsız oluyorum o sesten en kısa zamanda avans ayarı yaptıracam tekrar.

gelen ses şıngır şıngır bir ses mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

aracınız gazlı heralde gazda çekişi yükselsin diye yapıyorlar fakat benzine alınca ses yapıyor.

herhangibir arıza olmasında.

performans peşinde değiliz. ayarını yaptırsak, yakıt olayı düzelir mi? km 20 krş yakıyordu şimdi 30 yakmaya başladı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...