Jump to content

Türkiye'de bir ilk!!! Rx-8 LPG Montajı!

onurum41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet arkadaşlar Türkiye de bir ilk gerçekleşti. BRC marka lpg montajı Rx-8 e yapıldı ve araç 40.000km yi geçmiş durumda.uygulamayı forumda da zaman zaman yazılarını okuduğumuz Faruk Sevgili Bey tarafından yapıldı.10 günlük yoğun uğraşlar sonucu başarılı bir montajla sonuca ulaşıldı.yerel gazeteler ve medyada da yoğun ilgi gördü.bende kendisiyle görüştüm ve tebrik ettim.ve sizinlede paylaşmak istedim.

http://forum.donanimhaber.com/m_61809796/mpage_1/key_/tm.htm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şaka gibi vallahi. Diğer forum bağlantısını ve satılık ilanı görmemiş olsaydım, inanmakta zorlanırdım.  RX-8 ve LPG çok tezat bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de RX-8'in tüketimini %10 düşürecek bir proje üzerinde çalışıyorum. Üstelik hiçbir delik, yan etki vb yok...

Şaka gibi vallahi. Diğer forum bağlantısını ve satılık ilanı görmemiş olsaydım, inanmakta zorlanırdım.  RX-8 ve LPG çok tezat bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Madem satacaktın ne diye Lpg takarsın demezler mı adama :)

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Demezler Fatih'çim...RX-8'e Lpg takılırmı diye sorulmadığı gibi, bu soruyu da sormazlar. Ama bizim guzuyu satmaya kalkalım. Bir parça boya olsun misal..Niye boyattın, kazamı yaptın, taklamı attın, pertmi oldu, yok tramer kaydı vs....

Lpg'li RX-8 baş tacı, boyalı guzu pert....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de RX-8'in tüketimini %10 düşürecek bir proje üzerinde çalışıyorum. Üstelik hiçbir delik, yan etki vb yok...

Abi heyecanla ve dört gözle bekliyoruz projeni :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı proje değil ama farklı bir projeyi benim Subaru'da uyguladım, artık %50 daha az tüketiyorum. Bir hocam'ın dediği gibi, en iyi başarılı projeler, aslında en basit olanlardır.

Abi heyecanla ve dört gözle bekliyoruz projeni :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar satılık muhabbetinide konuştuk orada konunun devamını okuduysanız neden satılık olduğu hakkında bi fikir oluşabilirdi.bu işlemi yaptıran arkadaş yaptığı yatırımdan dolayı nakit ihtiyacı doğduğundan satıyor.satmak işlemin başarısız olduğu anlamına gelmez.yerel medyada bile yankı uyandırdı bu olay.aynı muhitte yaşadığım içinde ilgili gazete yazısını falan okudum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı proje değil ama farklı bir projeyi benim Subaru'da uyguladım, artık %50 daha az tüketiyorum. Bir hocam'ın dediği gibi, en iyi başarılı projeler, aslında en basit olanlardır.

Abi söyle de bizde uygulayalım :) Şuan mazda 3 16- 17 lt civarında tüketiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16?? Çok çok soğukta 11.5 gördüm, şuan 9.5 yakıyor . Kar lastiği 1 Lt bindiriyor üzerine . Sen paletle mı kullanıyorsun :)

Mustafa Abi'nin sistem peygamber vitesiyle alakalı olabilir mı acaba ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar satılık muhabbetinide konuştuk orada konunun devamını okuduysanız neden satılık olduğu hakkında bi fikir oluşabilirdi.bu işlemi yaptıran arkadaş yaptığı yatırımdan dolayı nakit ihtiyacı doğduğundan satıyor.satmak işlemin başarısız olduğu anlamına gelmez.yerel medyada bile yankı uyandırdı bu olay.aynı muhitte yaşadığım içinde ilgili gazete yazısını falan okudum.

okumadım Onur, sistem sorunsuzsa tadını çıkarmadan satmış demektir. Yazık olmuş demek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16?? Çok çok soğukta 11.5 gördüm, şuan 9.5 yakıyor . Kar lastiği 1 Lt bindiriyor üzerine . Sen paletle mı kullanıyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakıt yönünden eski mazda 3 ü çok arıyorum. Onu da yüksek devirde kullanırdım ama 11-12 litre yakardı. Bu çok fazla yakıyor. LPG sisteminde bir sıkıntı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok basıyorsan yakar ama yine de 16 yakmaz . Ben hic görmedim öyle bir rakam. En fazla 12.5.

he bir de 99.9 vardı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuyla ilgili çoğu kişi şunu ıskalıyor sanırım...

Çalışma prensibi farklı bir motora lpg uygulaması ilk defa yapılıyor. !!

Burada önemli olan faktör bence bu.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg ve rx8

Ferrari ve lpg gibi olmuş bence.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Gayet haklı ve bence güzel bir yorum.

Edit: Domestos üyemizin yaptığı yorum da haklı, uygulamayı yapan kişi için başarı. Ama benim RX8 im olsa böyle bir uygulamaya gitmezdim. Eski aracım 2003 model Jeep Cherokee 3.7 idi onda bile asla kullanmadım. Bu kişisel tercih meselesi. Saygı duymak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...