Jump to content

Lütfen Yardım! Aracımın Anahtarını Kaybettim

wyopeq
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Araç Mazda 3 2005 Dynamic, normal kullandığım anahtarı kaybettim gibi umarım bulurum. Yedek anahtar ise kapıları açıyor fakat motoru çalıştırmıyor.

(Immobilizerdan dolayı herhalde bilemiyorum)

Yedek anahtarı nasıl çalışır hale getirebilirim, olmuyor ise ne yapılabilir. İki anahtarın biri kayıp diğeri işlevsiz şu anda. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yedek anahtar da motoru çalıştırması lazım benimkinde çalışıyor ... iki anahtarda aynı özellikte olması lazım sizinki neden öyle değil anlamadım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka bir mazda 3 kullanıcısı arkadaş, bizim araçlarda bir kere kitlemeye basınca normal kitliyor, ikinci defa basarsan immobilizerı devreye alıyor demişti. Ben de hep iki kez basıyorum bu yüzden kilitlerken.. Böyle olduğu için yedek anahtar motoru çalıştıramıyor olabilir mi? Yani immobilizer devrede olmasa yedek anahtar motoru çalıştırır mıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

arkadaşlar ben mazda 3 aracımı ikinci el olarak yeni almıştım.Aldığım kişi bana 2 orjinal 1 de yedek anahtar verdi 3 ü de arabayı çalıştırıyordu. orjinal anahtarlarımdan birini kaybettim bu konuyla alakalı zaten 1 orjinal 1 de yedek anahtarım şuanda mevcut. İmmobilizer kodunu  içim rahat etsin diye değiştirmek istiyorum daha önce başına gelen ve ücret bilgisi olan arkadaş var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, yakomoz :

arkadaşlar ben mazda 3 aracımı ikinci el olarak yeni almıştım.Aldığım kişi bana 2 orjinal 1 de yedek anahtar verdi 3 ü de arabayı çalıştırıyordu. orjinal anahtarlarımdan birini kaybettim bu konuyla alakalı zaten 1 orjinal 1 de yedek anahtarım şuanda mevcut. İmmobilizer kodunu  içim rahat etsin diye değiştirmek istiyorum daha önce başına gelen ve ücret bilgisi olan arkadaş var mı?

Merhaba geçmiş olsun öncelikli olarak.

Aynı konuyu tam 5 kere açtınız.. Diğer dördünü sildim, bu mesajınızıda ortak bir konuyla birleştirdim.

Birde forumda benzer şu konular var. Göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen ay kardeşimin VW'sinin anahtarı bir AVM'deki oto kuaföründe kayboldu, kuaför sahibi yeni anahtar için 800TL nakit ödemişti, ancak kaybolan anahtarın arabayı çalıştırmaması için verici sistemin değişimi de +800TL tutuyordu onu ödemedi. Mazda'da bu rakamlar daha da yüksektir.

Denize düşen anahtar gibi kesin giden anahtar olsa, yeni anahtarı ucuza yapmanın yolu var, (ebay'de immobilizer chip'leri $10-20den satılıyor), Mazda kullanım kitapçığı yeni anahtar tanıtmayla ilgili kısım  var ancak calınan veya nerde olduğu belli olmayan anahtar arabayı calıştırmasın diye verici seti resetlemenin ucuz yolu var mı, yok gibi, Internette immobilzer reset, change code gibi kelimelerle bir arama yaptım tatmin edici sonuç pek yok. Bu anahtarı hiç kaybetmemek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servisle görüştüm immobilizer kodunu değiştirebileceklerini ve 100 tl masraf olacağını söyledi.bende zaten 1 adet orjinal anahtar var bende sorunu bu yöntemle çözeceğim .Ayrıyeten orjinal anahtarı tek olan ve kaybedenler içinde aslında ucuz yol var.şöyle anlatayım yedek anahtarla servise gidersiniz ve immobilizer kodunuzu değiştirtirsiniz (100 tl) daha sonra işin ehli büyük bir anahtarcı dükkanına gider yedek anahtarı klonlatırsınız ve çakı şeklindeki yeni anahtar klonlama fiyatıda 100 tl kendi cihazları var yedek anahtardaki çipi başka anahtara kodlayarak çözüyorlar toplam 200 tl ye iş çözülür. anahtarı bulan adamda aracınızı açabilir fakat hareket ettiremez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce toyotaclubtr den alıntı paylaşmıştım. Yaris aracımın uzaktan kumandasını bozmuştum denize girip. 2. El satılan parça nosu aynı olan anahtarı ebayden aldım. Bozulan uzaktan kumanda modülünün içindeki immobilizer ı da yeni anahtarın modülünün içine koymuştum. Uzaktan kumanda tuşlarının çalışması için de tanıtmayı yapmıştım. Yeni orjinal kumandam olmuştu.  

Eğer immobilizer chipi yoksa yeni gelen chipi toyotada araca toyota programıyla tanıtabiliyorsunuz. Mazdanın programını servis harici bulamayacağınızdan serviste yaptırmak gerekir, o programla araca bağlandıklarında da malesef ücret alıyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...