Jump to content

Gelen sesler, değişen sesler

gomodoejderi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1-) Sağ koltukta oturan olmadığı zaman emniyet kemerinin takıldığı kısım zınggg, zıngg diye sallanıyoır. Özellikle denemek için park halinde iken sağ kapıyı açıp koltuğa tokat attım ve onayladım.

2-) Sağ koltukta oturan yokken, oturma kısmının altından dolaşan plastik ile yaslanma kısmının yan taraflarını kapatan plastiğin yakınlaştığı kuyruk sokumu kısmı ve çevresinde bu iki plastik birbirinin içine geçiyor ve koltuğu arka plastiğinden tokatladığım zaman birleşme kısmından zınggg diye ses geliyor.

1 ve 2 yolda ilerlerken sürekli ses yapıyorlar. Bu yüzden eşim olmadan gezemiyorum :D

3-) 3. vites ve sonrasında motor 1800 devir üzerinde iken  gaz kestiğimde (compresyonda) motor bölgesinden şöyle bir ses geliyor, hani çimen sularken etrafa dönerek su fışkırtan fıskiyeler vardır, çıt çıt çıt çıt yapar sonra alan bitince tırt tırt tırt diye hızlıca başa geri dönder. İşte o tırt tırt sesine benzer ses geliyor. Debriyaja basınca veya gaza basınca veya 1800 devir altına inince bu ses kesiliyor. 1. ve 2. vitesde bu ses asla çıkmıyor. Tam deneyim yapamadım ama yağmurlu havalarda da bu ses gelmiyor gibi. Yağmur kısmında tam emin değilim.

4-) Kırmızı ışıkta beklerken, otorparkta iken vs yani durur pozisyonda iken motor sıcak soğuk farketmez, debriyaja basılı olarak beklerken 2-3 sn sonra 3. kısımda beklettiğim sesin aynısı geliyor.

5-) durur vaziyette iken tam kombinasyonunu çözemedim, frene basılı beklerken veya fren debriyaja basarken vs motor bölgesinden yükselerek gelen bir ses oluyor, pedallara basmayı bırakınca ses hemen kesiliyor.

Sizlerde de buna benzer sesler var mı?

Diesel 2012 impressive sedan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece 3. maddede dediğiniz sesler var. başka yok.3.maddedeki sesleri sadece 3 de saydığınız koşullarda duyuyorum.sizin araçta rölantide uğultu sesi yok mu...çok tuhaf sesleri olan bi araç bu mazda dizeller.sırf ses yüzünden huylandım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Plastik sesi olan yerlere Würth veya benzeri silikon sprey sıkarsanız ses kesilebilir.. Bu tip plastik sürtünmerinden oluşan sesleri kesmek için üretilen spreyler bunlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kabinden gelenleri çözmek ve susturmak kolay.İş kaputun altından gelen sesler.Gökyüzündeki uçak sesi gibi ses, gz kesince gelen tıkırtı.bir takım cızıltılar.tamam ses olsun da bari her dizel gibi sadece dizel motor sesi olsun.Yakışmıyor mazda 3'ün namına.yan koltukda oturan birileri bir gün ne abi bu sesle rfalan derse rezil olacaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taban halısının altınaekstradan ses izolasyon malzemeside serdirin , 150-200 tl gibi bir maliyete , ses azalınca aracın konforu daha da artar...Fazla bir ağırlık ve kalınlık da yapmıyor , keçe türünden bu malzemeler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanayilerde izolasyoncu diye yerler mi oluyor? Nasıl bir yeri önerirsiniz? Benim sorunları çözecek birşey değil ama izolasyon da aracın hissiyatını etkileyen birşey olduğu için daha çekici hale getirecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genelde bizim burada döşemeciler yapıyor o işi sizin orada sanayi bir hayli gelişmiş sırf bu işi yapan esnaflar vardır bence biraz araştırmayla bulabilirsiniz bursadan arkadaşlarım var isterseniz onlara bi sorayım ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanayilerde izolasyoncu diye yerler mi oluyor? Nasıl bir yeri önerirsiniz? Benim sorunları çözecek birşey değil ama izolasyon da aracın hissiyatını etkileyen birşey olduğu için daha çekici hale getirecektir.

İzolasyoncu değil de; döşemeciler oluyor... İşinin ehli ustalar bu işi rahatlıkla yapabilirler...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lüks araçların Skyactiv öncesi Mazdalara oranla en büyük üstünlükleri çok iyi ses izolasyonları, sizde bunlara yakın izolasyon yaparsanız , lüks araçları aramazsınız kolay kolay...

Yol/trafik, motor sesleri, amortisör sertliğinden ziyade, kabin konforunu daha çok etkileyen , insanı daha çok yoran bir etken...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya da; aynı sesi hepsi de sorun zannediyor...

:D

Abicim birde otomobili çok dinlemeyeceksin. Ondan sonra işin sonu şizofreniye doğru gider. :)

Çok dinlersen Bmw, Mercedes, Porche vs...hepsinden de akustik sesler duyarsın. Bizim mevcut yollarımıza göre yine iyi sessizler bizim araçlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim birde otomobili çok dinlemeyeceksin. Ondan sonra işin sonu şizofreniye doğru gider. :)

Çok dinlersen Bmw, Mercedes, Porche vs...hepsinden de akustik sesler duyarsın. Bizim mevcut yollarımıza göre yine iyi sessizler bizim araçlar.

Aynen öyle canım kardeşim...  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...