Jump to content

Mazda 323 /Lantis) 0-100 km/h Hızlanma 17 Saniye Normal mi?

lantisman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar.Yaklaşık 3 sene evvel bende mazda famlia 1.8 almıştım.Ve 1 sene kullandım.Bende arkadaş gibi merak edip 0-100km amatör denemeler yaptım bı kac defa.Benım aracta 17-18sn gıbı degerlerde hızlanıyordu.(LPG 'de ıken).egzoz ve kat.ıptalı buji ve kabloları değişimleri sonucunda 11sn değerinin biraz altını yakaldım.(Yanlız aracın yağ yakma subap problemıde vardı) Bunun altına egımlı yol dısında ınemedım:)2.vites 115km'ye kadar cıkıyordu bendekı arac ama cok saglıklı bı aksiyon degıl tabıkı bu sonuçta bıraz yaşlı araç performans olsun diye kol çıkar,motor perişian olur fazla sıkıştırmamak gerekli diye düşünüyorum.Aracın eksisi turbocharger olmaması ve torkun biraz zayıf ve vites oranlarının uzun olması sebebi ile ara hızlanmalarda vites dusurmeden cabuk tepkı vermemesi...Herkese kazasız surusler

1500 Km de E250 CDİ Benz'in kol çıkarttığına şahidim, bu işin yaşla ilgisi yok. BP motorun yağı suyu tam olsun, kati suretle kol çıkartamazsınız en sıradışı yüklemede yatağı sardırırsınız.

Ayrıca, GPS ve bilumum iphone vs akıllı telefon uygulamalarıyla 0-100 ölçümü yapmak evde play station oynamaya benzer. Gerçek hayattan gerçek uygulamalar tavsiyemdir, aradaki farkı görmek şaşırtıcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• domestos

7

• alişemet

9

• ismail1903

4