Jump to content

FL22 Yerine Ne Kullanabilirim ?

Karsiyakaliozi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

FL 22 değiştirme prosedürü nedir komple değiştirmek mi gerekir eksik kısım tamamlansa olur mu aşağıda örnek video koydum ama sanırım yanlış bir örnek su ile tamamlıyor .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sevgili kardeşim . fl22 saf olarak kullanmalısın . değiştirme prosüdürüne gelince. 

sistem içindeki havayı kolay yoldan dışarı atabilmesi için...

* kelebek ünitesinin üzerine giren soğutma sıvısı hortumu var, onu çıkart

* aracın göğsünde , cam suyu deposunun sağında , kalorifer giriş hortumu var , (metal olarak aracın sağından doğru gelir ve siyah hortuma kelepçelidir) onuda sök

* bloktaki su tapasını sök

* redyatörün altındaki ,tahliye tapasını sök

* tahliye tamamlanınca,doldurma işlemin taki söktüğün hortumlardan taşıncaya kadar devam et,mümkünse biraz taşır.

* yedek depo ağzına kadar dolunca ,hortumları tekrar yerine tak ,yaklaşık 8 lt civarında sıvı alıyor

* aracını çalıştır motor ısınsın termostat açınca yedek depodaki sıvıyı çekecektir,tekrar tamamla

* fanlar açana kadar bekle ,gerekirse biraz gaz ver ,bu arada yedek sıvı depo kapağı açık kalmalı

* kaloriferi aç ve en sıcak konuma al

* artık kalorifer yeterince sıcak üflüyorsa ve fanlar bir kaç kez açıp kapattıysa ,sorun yok demektir. sistemdeki havayı yeterince atmış anlamına gelir. kapağı kapat ve yola devamO0

belki bilmeyenler olabilir diye ,bir kaç görsel attım,yardımı dokunur umarım                                                                                                                       http://www.armagarage.com/urunler

047-25.jpg

DSCN0672.JPG

DSCN0681.JPG

DSCN0685.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ekrem usta anlatım için teşekkür ederim 8 lt sıvı demişşiniz o zaman 5 lt 2 bidon almak gerekiyor sanırım  .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tabiki  iki bidon 5+5 lt      yaklaşık 1,5 - 2,0 lt artıyor. oda yedek olaki bi sızıntı olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm .sayfaya biraz renk katalım . arkadaşlar belki görmeyenler vardır diye bi kaç resim atıyorum.motorunuzun içi 

DSCN0896.JPG

DSCN0899.JPG

DSCN0900.JPG

DSCN0903.JPG

DSCN0905.JPG

DSCN0909.JPG

DSCN0910.JPG

DSCN0913.JPG

DSCN0915.JPG

DSCN0930.JPG

DSCN0942.JPG

DSCN0943.JPG