Jump to content

Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

lucasthehacker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bende konfiguratörlerinden bir hb otomatik model oluşturdum

Standart 1.6 lt 104 hp auto 790 kayme (48,269 tl)

Skyactiv  1.5 lt 120 hp auto 845 kayme (51,629 tl ) ye geldi , sadece motor farkıyla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herhalde ülkedeki talebe skyativ motorlar yetişmediğinden bunu yaptılar :)

Ya da; yeni motorun ne olduğu konusunda tereddütü olanların talebini karşılamak için...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya da; yeni motorun ne olduğu konusunda tereddütü olanların talebini karşılamak için...

8:)

ben yeni 3lerin rusya piyasası için mazdanın rusyada üretim yapan fabrikasında üretim yapacağı gibi birşey duydum. belki  o fabrikaya has birşeydir tabi doğru bilgiyse..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size bir müjdem var...

Anladığım kadarı ile bizim efsanevi 1.6  MZR motor yeni mazda3te de devam ediyor :D

Mazda Rusyanın sitesine bakıyordum broşürden motor seçeneklerini indirdim bir de ne göreyim ! :ohmy:

Bizim 1.6 mzr 104hp olarak satışa devam ediyor :D Hemde hala 4 ileri otm vites ile !! :D 1.6MZR'nin lanetinden kurtulamadık :D

renk seçenekleri çok mu kısıtlı bana mı ole geldi . Gözlerim maviyi aradı . Umarım gelir yine o renk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim 1.6 mzr 104hp olarak satışa devam ediyor :D Hemde hala 4 ileri otm vites ile !! :D 1.6MZR'nin lanetinden kurtulamadık :D

Motor iyi de 4 ileri yakıtta sıkıntı çıkarıyor . Düz vitesi zaten uçuyor,çok iyi performans/yakıt oranları var . Yine de sky varken kullanmanın tek anlamı stokta motor kaldı demektir:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor iyi de 4 ileri yakıtta sıkıntı çıkarıyor . Düz vitesi zaten uçuyor,çok iyi performans/yakıt oranları var . Yine de sky varken kullanmanın tek anlamı stokta motor kaldı demektir:)

lanet malet diyorum da ben de çok severdim onu :D bizde 4otm olanı vardı motor sesi çok iyiydi. Hele o marş sesi. Yok o ses hiçbir arabada :D

Yanlız 4ileri activematic ile bir uyum sorunu vardı bence. Uzun yolda yokuş yukarı yüksek süratte ne yapacağına karar veremeyip en sonunda 3e takıp full devir gitme hastalığı vardı biz manuelden değiştirirdik :D

Ama mazda6 ile activematic uyumu muhteşem orası ayrı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu veriler benim için uygundur. Çünkü şu anda 12.2lt ile gidiyorum . sürekli şehir içi kısa mesafe tabi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu veriler benim için uygundur. Çünkü şu anda 12.2lt ile gidiyorum . sürekli şehir içi kısa mesafe tabi ;)

eskisehirde normal . Benim de aynı :)

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Mazdanın italya sitesinden broşürü indirebilirsiniz.Orada yakıt tüketim değerleri var.1.5 100 bg olanı. Ş.içi 6.5 ş.arası 4.3 ort 5.1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdanın italya sitesinden broşürü indirebilirsiniz.Orada yakıt tüketim değerleri var.1.5 100 bg olanı. Ş.içi 6.5 ş.arası 4.3 ort 5.1

Türkiye'ye gelecek olan araç 1.5 120 hp. Ama çok farklı olmaz yakıt değerleri. Tabi 1-2 litre fazla yakar bu değerlerden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gercektende gelsin artik anlayalım ne yakıyor . 6.5 şehiriçi yakıt tüketimi düz viteste vermiş. Otomatik 8 civarı diyelim biz ona. Kimse kızmasın ama 60000 tl ortalama 8 lt benzin yakan araca çok :nea: . 2. Elinide beklersek  hazirana belki haziranda alabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni kasa 2014 ler çok güzel...4*4 lük.diğer kasalarda olan eksikliklerin hepsini gidermişler ve resmen bir tasarım harikası üretmişler. merakla bekliyorum valla. 1. ellere değilde 2. ellere ancak güç yeter gibi duruyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni kasanın Türkiye'ye ne zaman geleceği belli mi arkadaşlar?

şubat ayında gelecek diye okumuştum forumda. Kesin bilgi değil tabi belli bi tarih yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

60000 tl falan deniyorda bence en full olanı 70000 tl den aşağı olmaz ..geçende seata gitmiştim.ibiza üst donanım olanı 39.5 k  hyundai i20 40k civarı  idi.yeni kasa mazda 3 yurt dışı fiyatlarıda 17000 avro baz donanım almanya fiyatı.47,5 yapıyor .orası buradan 5-6 milyar ucuz yani 55 bin tl falan olacak demekki en düşüğü .O zaman ful olanıda 65 70 arası olur. Hesaplar doğruysa.  Demekki 70 den asağı olmaz değil 70 i geçmezmiş. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• keser
      Yazan: keser
      Herkese merhaba. aracım 2011 impressive otomatik. Yaklaşık 2-3 ay önce aldım.
      yol bilgisayarında Av. yakıt tüketimi 15, 16 lt iken şu sıralarda 17 lt' yi aştık normali 8-10 lt sanırım. Açıkçası 10 bin km bakımı benden önceki sahibi ne zaman yaptı tam olarak bilmemekle beraber şu sıralar bakımı geldi sayılır öyle hatırlıyorum. iki haftaya bakıma sokacağım. LPG(Landirenzo) tüketimi de başlarda 40 krş iken 50 krş ardından 60 krş' u gördü. Ankara Şaşmaz OLgun LPG'de gaz ayarı yaptırdım. ayarın darmaduman bir halde olduğunu söyledi. gaz ayarından sonra yol bilgisayarı yakıt tüketimini sıfırladım. 8 -9 lt lere düştü. ama bu sadece bir gün sürdü şuan 17 lt.  sebebini bilmiyorum.
      Sizden ricam bakıma gitmeden önce beni yönlendireceğiniz hususlar varsa hazır bakıma gitmişken sizinde önerilerinizi gerçekleştirmek olacak. şimdiden çok teşekkür ederim.
    • Jamiryo
      Yazan: Jamiryo
      Herkese Merhaba, 
      Sanırım Mazdaclub'ın en yeni üyesiyim. Burada sizin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak ve ilerde aynı konu başlığı altında kafasında benim gibi soru işaretleri bulunan insanlara bir fikir vermek için oktanlarla ilgili bir sorum var.
      Soru 1: MAZDA 3 1.5 Skyactiv'e önerilen benzin 95 mi, yoksa 98 oktan mıdır? Bu sorunun cevabını yabancını sitelere bakıp bulamadım. Broşür ve manual kitabında da rastlamadım. Malum yurtdışında halen 87,91 ve 95  oktan satılıyor (nadiren de 98 oktan mevcut) o yüzden adamlar 95/98 oktanlardan hiç bahsetmemişler bile.
      Soru 2: Ek bir sorum daha var. Eğer her ikisini de kullandıysanız aralarında performansa ve ekonomik kullanamaya dayalı bir fark gördünüz mü? Her iki soruyu birlikte cevaplandırırsanız çok sevinirim. 
      Bilse bilse yurdum insanı bilir diyerek sorumu üstadlara yöneltip, cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    • sporenes
      Yazan: sporenes
      Ben mazda3 HB A/T alalı 3 hafta oldu. Yakıttaki belirsizlik dışında aracımdan çok memnunum. 2010 model İmprsv. HB kullananan arkadaşlarıma şunu sormak istiyorum. Bir depo ile kaç km gidiyorsunuz. bu arada aranıza yeni katışdığım için çok mutluyum. Mesleğim basın mensubu. 

• Yeni Oluştur...