Jump to content

Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

lucasthehacker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

90 km hız dersek 4,1  ltr çok ideal bir tükerim, birde lpg attınmı , daha ne olsun :D :D :D lpg nin ltrsini 30 krş tan bile alsan 12 krş takmış olur. :D :D

Gazın Çanakkale'de litre fiyatı 315 ile 328 Kr oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En son  3.25 ten aldım geçen gün, lpg çok pahalandı, pekte cazipliği kalmadı, az tüketen bir benzinli aracın bu şartlarda lpg kullanması çok gereksiz olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

http://youtu.be/zG5C4TAxofE

Eveet mazda3 1.5 At 100 hp 0-100 videosu gelmiştir :D pek iç açıcı değil ama bizdeki +20 hp bir fark yaratır umarım...

Üstteki videodaki gösterge paneliyle benim eklediğim videodaki gösterge paneli arasındaki fark neden kaynaklanıyor? birinde devir saati varken diğerinde km/h saati var ortada :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alttaki dijital kadranlı gösterge üst model mazda3lerde bulunuyor. Benim yolladığım 1.5 araçta bulunan alt modellerde bulunan gösterge tipi. Tıpkı eski mazda3lerde ki mor-kırmızı göstergeler ve beyaz göstergeler gibi..

Motor seçeneklerine bağlı olarak benzinlide 8K devir varken dizelde 6K devir var :D

Ama analog gösterge ve dijital gösterge farkının olmasının sebebi donanım farkı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikiside dizel lakin göstergeler farklı, farklı opsiyon olabilir, dikkat ederseniz iki araçtada devir saati 6000 de son buluyor, genellikle dizellerde devir saati böle olur, benzinlilerde 8000 dir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pardon ben dikkat etmemişim 1.5 olanı benzinli zannettim .  Ozaman donanıma bağlı olarak değişiyor . km\h olan verisyonda head up display de yok sanırım. En azından bu videoda yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pardon ben dikkat etmemişim 1.5 olanı benzinli zannettim .  Ozaman donanıma bağlı olarak değişiyor . km\h olan verisyonda head up display de yok sanırım. En azından bu videoda yok :)

ustteki araba benzinli zaten dizel degil ikinci olan dizel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Mazda Türkiye sitesinde yeni Mazda 3 sayfası şu an hazır ama fiyatlar,özellikler daha siteye eklenmemiş tam olarak,

http://www.mazda-tr.com/modeller/yeni-mazda3-sedan/ozellikler/dis-kisim/

adresinden erişebilirsiniz.

Öroyu kaçtan yazacaklarını bilemediler heralde :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üstteki videodaki gösterge paneliyle benim eklediğim videodaki gösterge paneli arasındaki fark neden kaynaklanıyor? birinde devir saati varken diğerinde km/h saati var ortada :krrsz:

Amerika ve Avrupa için farklı yapmışlar..

KM göstergesi gördüğüm kadarıyla sadece Amerika pazarına özel üretilmiş.

Bizde ise devir göstergesi olacak..Sanırım opsiyon olarak bile hız göstergesi alınamayacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• keser
      Yazan: keser
      Herkese merhaba. aracım 2011 impressive otomatik. Yaklaşık 2-3 ay önce aldım.
      yol bilgisayarında Av. yakıt tüketimi 15, 16 lt iken şu sıralarda 17 lt' yi aştık normali 8-10 lt sanırım. Açıkçası 10 bin km bakımı benden önceki sahibi ne zaman yaptı tam olarak bilmemekle beraber şu sıralar bakımı geldi sayılır öyle hatırlıyorum. iki haftaya bakıma sokacağım. LPG(Landirenzo) tüketimi de başlarda 40 krş iken 50 krş ardından 60 krş' u gördü. Ankara Şaşmaz OLgun LPG'de gaz ayarı yaptırdım. ayarın darmaduman bir halde olduğunu söyledi. gaz ayarından sonra yol bilgisayarı yakıt tüketimini sıfırladım. 8 -9 lt lere düştü. ama bu sadece bir gün sürdü şuan 17 lt.  sebebini bilmiyorum.
      Sizden ricam bakıma gitmeden önce beni yönlendireceğiniz hususlar varsa hazır bakıma gitmişken sizinde önerilerinizi gerçekleştirmek olacak. şimdiden çok teşekkür ederim.
    • Jamiryo
      Yazan: Jamiryo
      Herkese Merhaba, 
      Sanırım Mazdaclub'ın en yeni üyesiyim. Burada sizin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak ve ilerde aynı konu başlığı altında kafasında benim gibi soru işaretleri bulunan insanlara bir fikir vermek için oktanlarla ilgili bir sorum var.
      Soru 1: MAZDA 3 1.5 Skyactiv'e önerilen benzin 95 mi, yoksa 98 oktan mıdır? Bu sorunun cevabını yabancını sitelere bakıp bulamadım. Broşür ve manual kitabında da rastlamadım. Malum yurtdışında halen 87,91 ve 95  oktan satılıyor (nadiren de 98 oktan mevcut) o yüzden adamlar 95/98 oktanlardan hiç bahsetmemişler bile.
      Soru 2: Ek bir sorum daha var. Eğer her ikisini de kullandıysanız aralarında performansa ve ekonomik kullanamaya dayalı bir fark gördünüz mü? Her iki soruyu birlikte cevaplandırırsanız çok sevinirim. 
      Bilse bilse yurdum insanı bilir diyerek sorumu üstadlara yöneltip, cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    • sporenes
      Yazan: sporenes
      Ben mazda3 HB A/T alalı 3 hafta oldu. Yakıttaki belirsizlik dışında aracımdan çok memnunum. 2010 model İmprsv. HB kullananan arkadaşlarıma şunu sormak istiyorum. Bir depo ile kaç km gidiyorsunuz. bu arada aranıza yeni katışdığım için çok mutluyum. Mesleğim basın mensubu. 

• Yeni Oluştur...