Jump to content

Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

lucasthehacker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 dakika önce, emekli :

selam @İlhan cok teşekkür ederim kusura bakmayın teknoloji özürlüyüm özür dilerim

Estağfurullah abi şimdi oldu. Bu arada etiketlediğin kişiye bildirim gidiyor direk. Aynı şekilde mesajını alıntıladığında da. Tabi kişi bildirim ayarlarından bunları kaldırmadıysa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, alpqla :

Güncelledilerse olabilir diyorum başka bişey demiyorum.. aracı aldıgımda 6 kmde idi 7.2 gezdim 1000 km ye kadar sonra bi güncelleme format vs 10.2 lerdeyim.. Dün fulledim yarın bida fullüycem bi 100-150 km yapıp bakıp yazarım..

Bu güncellemeyle ilgisi var mı gerçekten merak ettim. Forumda bildiğim kadarıyla serviste çalışan arkadaşlar da var bilgilendirirlerse iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın @xanatoliax Benim aklıma hava filtresi üzerinde şeffaf jelatin vb. bir şeyin kalmış olabileceği? yani hava filtresi değişmezse dahi bu kadar fark olmazdı, hava filtresi kompile tıkalı gibi geliyor, yada güncellemede bir hata oluştu fikri de mantıklı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, EMRbrc2144 :

sayın @xanatoliax Benim aklıma hava filtresi üzerinde şeffaf jelatin vb. bir şeyin kalmış olabileceği? yani hava filtresi değişmezse dahi bu kadar fark olmazdı, hava filtresi kompile tıkalı gibi geliyor, yada güncellemede bir hata oluştu fikri de mantıklı olabilir.

Bende güncellemeden şüpheleniyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar.. Ankara bilkent shellin benzini iyi dediler gittim ordan fulledim arabayı litresi 4.33kuruştan sonra çıktım ordan ev iş iş ev vs derken 2. gün yine gittim aynı pompaya yanaştım fulluyelim dedim ( ilk fullemede ağzına kadar doldurduk kapağı kapattık salladık açtik 1-2 liralık daha koyduk ağzına kadar boşluksuz doldurduk yani...2 fullemedede aynı şekilde oldu)... 94.3km yapmıştım ve 24.20 kuruşluk benzin aldı.. 24.20tl : 94.3km = 0.256kuruş.. Yani kmde 26kuruş yaktı araba yolun 4de1 trafikliydi ama parmak ucunda kullandım hızlanmalarda bile hiç hiç acele etmedim bayağı yavaş yumuşak kullandım zor oldu ama oldu :) araç 1200kmde henüz.. yol bilgisayarıda 5.9 lt diyodu ortalamama ve doğruda söylemiş ( 5.9lt x 4.33tl = 25.54tllik benzin 100km için benim 94.3kmye 24.20 tl lik aldı). Çok mutlu oldum benzinli arabaya lpgli yada dizel gibi yaktığı ve yaktırabildiğim için..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen hafta 40 tl lik (Shell marka litresib2.52) 101 km de gaz bitti diye sinyal verdi benzine geçtim aynı gün yine 40 tl (güvenalgaz marka litresi 2.39) aldım 180 km oldu hala gidiyorum  arıza yada kaçak olsaydı şimdiye çoktan bitmişti bu nasıl iş anlayamadım arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, emekli :

geçen hafta 40 tl lik (Shell marka litresib2.52) 101 km de gaz bitti diye sinyal verdi benzine geçtim aynı gün yine 40 tl (güvenalgaz marka litresi 2.39) aldım 180 km oldu hala gidiyorum  arıza yada kaçak olsaydı şimdiye çoktan bitmişti bu nasıl iş anlayamadım arkadaşlar

Şamandıra felan takılmıştır abi yada kimsenin günahını almıyalım ama pompacı gazabı olabilir... Nedendir bilmem lpg de bu tarz sorunlar yada sıkıntılar çok yaşanıyor ilginç :-

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, alpqla :

Selam arkadaşlar.. Ankara bilkent shellin benzini iyi dediler gittim ordan fulledim arabayı litresi 4.33kuruştan sonra çıktım ordan ev iş iş ev vs derken 2. gün yine gittim aynı pompaya yanaştım fulluyelim dedim ( ilk fullemede ağzına kadar doldurduk kapağı kapattık salladık açtik 1-2 liralık daha koyduk ağzına kadar boşluksuz doldurduk yani...2 fullemedede aynı şekilde oldu)... 94.3km yapmıştım ve 24.20 kuruşluk benzin aldı.. 24.20tl : 94.3km = 0.256kuruş.. Yani kmde 26kuruş yaktı araba yolun 4de1 trafikliydi ama parmak ucunda kullandım hızlanmalarda bile hiç hiç acele etmedim bayağı yavaş yumuşak kullandım zor oldu ama oldu :) araç 1200kmde henüz.. yol bilgisayarıda 5.9 lt diyodu ortalamama ve doğruda söylemiş ( 5.9lt x 4.33tl = 25.54tllik benzin 100km için benim 94.3kmye 24.20 tl lik aldı). Çok mutlu oldum benzinli arabaya lpgli yada dizel gibi yaktığı ve yaktırabildiğim için..

Ben nasıl 10.5 lt yakıyorum hala çözemedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, emekli :

Ani gaz ihtiyacı olmadığı sürece (uzun yolda sabit gitmek gibi) tanktan daha fazla gaz çekilmeyecektir. Çünkü ani gaz tepkileri vermediğiniz sürece tanktaki lpg basıncı aniden düşmez. Şehiriçi gibi gaza orantısız basılan durumlarda da lpg tankında yeterli gaz olsa da basıncı çok düşürecektir ve bunu da sistem basınç çok düştüğü için gaz bitti olarak değerlendirecektir. 40 tl ile 101 km gitmenizin sebebi de budur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, xanatoliax :

Ben nasıl 10.5 lt yakıyorum hala çözemedim :)

Senin evi taşıman lazım abi yada pedalın altına yumurta koymak lazım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün 2000km'yi devirdim. İlk 2000km'deki yol bilgisayarı verisi 8.2lt/100km. Yer İstanbul. Trafik malum =) Mazda 3 HB Power Benzinli Otomatik...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, karantina :

dün 2000km'yi devirdim. İlk 2000km'deki yol bilgisayarı verisi 8.2lt/100km. Yer İstanbul. Trafik malum =) Mazda 3 HB Power Benzinli Otomatik...

bende kesin bir sıkıntı var , bakımda yağın ya değişmediğini yada yanlış malzeme kullanıldığını düşünmeye başladım .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı çok büyük çoğunlukla eşim kullanıyor. Dün akşam saat 21:00'de Batıkent-Keçiören arası gidip geldim.Ne kadar az yaktırabilirim diye denemek için çok uğraştım, ortalama bir trafik vardı, ışıklar vardı  ve 5,5 lt/100 km değerini yakaladım. Aracımda şu an genel ortalama 8,4 lt/100 km. Dikkatli kullanımda araç gerçekten az yakıyor. Benim aracın  yakıt tüketiminin fazla olmasının sebebi özensiz kullanım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, anilcanatan :

Aracı çok büyük çoğunlukla eşim kullanıyor. Dün akşam saat 21:00'de Batıkent-Keçiören arası gidip geldim.Ne kadar az yaktırabilirim diye denemek için çok uğraştım, ortalama bir trafik vardı, ışıklar vardı  ve 5,5 lt/100 km değerini yakaladım. Aracımda şu an genel ortalama 8,4 lt/100 km. Dikkatli kullanımda araç gerçekten az yakıyor. Benim aracın  yakıt tüketiminin fazla olmasının sebebi özensiz kullanım.

benim araç 10.5 yakıyor ve özenli kullanılıyor !!!! ve bu artış 10.000 bakımından sonra ortaya çıktı . yağın yanlış kullanıldığını düşünmeye başladım ve çok canım sıkıldı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@xanatoliax, ortalamaya değil de, düz yolda giderken anlık tüketimi takip eder misiniz?

Örneğin düz olduğundan emin olduğunuz bir yolda 70 ile giderken (şu an emin değilim ama) 4-5 litreden fazla olmamalı. Yani aşağısı olabilir ama yukarısı olmamalı. Bu şekilde bir gözlem yapın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• keser
      Yazan: keser
      Herkese merhaba. aracım 2011 impressive otomatik. Yaklaşık 2-3 ay önce aldım.
      yol bilgisayarında Av. yakıt tüketimi 15, 16 lt iken şu sıralarda 17 lt' yi aştık normali 8-10 lt sanırım. Açıkçası 10 bin km bakımı benden önceki sahibi ne zaman yaptı tam olarak bilmemekle beraber şu sıralar bakımı geldi sayılır öyle hatırlıyorum. iki haftaya bakıma sokacağım. LPG(Landirenzo) tüketimi de başlarda 40 krş iken 50 krş ardından 60 krş' u gördü. Ankara Şaşmaz OLgun LPG'de gaz ayarı yaptırdım. ayarın darmaduman bir halde olduğunu söyledi. gaz ayarından sonra yol bilgisayarı yakıt tüketimini sıfırladım. 8 -9 lt lere düştü. ama bu sadece bir gün sürdü şuan 17 lt.  sebebini bilmiyorum.
      Sizden ricam bakıma gitmeden önce beni yönlendireceğiniz hususlar varsa hazır bakıma gitmişken sizinde önerilerinizi gerçekleştirmek olacak. şimdiden çok teşekkür ederim.
    • Jamiryo
      Yazan: Jamiryo
      Herkese Merhaba, 
      Sanırım Mazdaclub'ın en yeni üyesiyim. Burada sizin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak ve ilerde aynı konu başlığı altında kafasında benim gibi soru işaretleri bulunan insanlara bir fikir vermek için oktanlarla ilgili bir sorum var.
      Soru 1: MAZDA 3 1.5 Skyactiv'e önerilen benzin 95 mi, yoksa 98 oktan mıdır? Bu sorunun cevabını yabancını sitelere bakıp bulamadım. Broşür ve manual kitabında da rastlamadım. Malum yurtdışında halen 87,91 ve 95  oktan satılıyor (nadiren de 98 oktan mevcut) o yüzden adamlar 95/98 oktanlardan hiç bahsetmemişler bile.
      Soru 2: Ek bir sorum daha var. Eğer her ikisini de kullandıysanız aralarında performansa ve ekonomik kullanamaya dayalı bir fark gördünüz mü? Her iki soruyu birlikte cevaplandırırsanız çok sevinirim. 
      Bilse bilse yurdum insanı bilir diyerek sorumu üstadlara yöneltip, cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    • sporenes
      Yazan: sporenes
      Ben mazda3 HB A/T alalı 3 hafta oldu. Yakıttaki belirsizlik dışında aracımdan çok memnunum. 2010 model İmprsv. HB kullananan arkadaşlarıma şunu sormak istiyorum. Bir depo ile kaç km gidiyorsunuz. bu arada aranıza yeni katışdığım için çok mutluyum. Mesleğim basın mensubu. 

• Yeni Oluştur...