Jump to content

Mazda3, Ford Focus Parça Benzerliği Var mı?

garfield
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar,

ilk kez mazda sahibi olduğum için cehaletimi bağışlayın, internetten parça-aksesuar araştırırken bazılarında mazda3-focus-cmax gibi ifadeler kullanılmış.

özellikler 2004 sonrası için aynı parçayı mı kullanıyorlar, öyleyse nelerdir.

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir de yurt dışında mazda3 axela olarak satılıyormuş, türkiyede birisinde görmüştüm hoş görünüyor. nerede yazdırılır, nasıl yapıştırılır?

post-9818-141695296113_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir de yurt dışında mazda3 axela olarak satılıyormuş, türkiyede birisinde görmüştüm hoş görünüyor. nerede yazdırılır, nasıl yapıştırılır?

Alttaki zımbırtıyı da yaptırcam deme de !!

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yetkili servisim bugün ford kutusundan çıkardığı hava filtresini taktı. Eve gidince foto paylaşırım :D

aynı durum bende de oldu.hava filtresi kutusunda ford genuine parts yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

2010+ dizel olanlarının motoru, şanzımanı, diğer aktarma organları, yürüyen aksamı, fren balataları diskleri vs... herşeyi aynı arkadaş. kendimi doğan görünümlü şahine biniyormuş gibi hissediyorum  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010+ dizel olanlarının motoru, şanzımanı, diğer aktarma organları, yürüyen aksamı, fren balataları diskleri vs... herşeyi aynı arkadaş. kendimi doğan görünümlü şahine biniyormuş gibi hissediyorum  ;D

Evet dizeller neredeyse ayni hatta çoğu parça birebir.Ancak benzinlilerin hava filtrelerini karsilastirdim alakasi yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araştırdığım kadarıyla alt düzen ford focus ile aynı hatta ben şuan ön amortisörlerimi focus amortisörleri taktırmıştım.Ordan biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi yanı aşınma parçalarınu bulmada sıkıntı olmaması, fiyatların uygun olması ancak insan japon arabasına bindiğinde melez de istemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araştırdığım kadarıyla alt düzen ford focus ile aynı hatta ben şuan ön amortisörlerimi focus amortisörleri taktırmıştım.Ordan biliyorum :)

Forumda bir arkadas amortisorlerin uymadigini kısa oldugunu yazmıştı siz eminmisiniz focus amortisoru taktiklarina benim amortisorde patlak ta o yüzden merak içindeyim uyarsa şayet burada focus amortisoru bulabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben taktırdım şuana kadar bir sıkıntı sorun yaşamadım. Ben ön amortisörleri değiştirdim arkalarada takoz taktırrmıştım sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben taktırdım şuana kadar bir sıkıntı sorun yaşamadım. Ben ön amortisörleri değiştirdim arkalarada takoz taktırrmıştım sorun yok.

Focus ön amortisorlerin fiyatini hatırlıyor musunuz ne zaman degistirmistiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Focus ön amortisorlerin fiyatini hatırlıyor musunuz ne zaman degistirmistiniz.

mart ayında  55 veya 65 tl olması lazımdı sadece parça ücreti bide işçilik oluyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mart ayında  55 veya 65 tl olması lazımdı sadece parça ücreti bide işçilik oluyor

Teşekkürler bugün gidip bir bakayim dediğiniz fiyatlar çok uygun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...