Jump to content

Kapıların Otomatik Kilitlenmesi

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

Bugün arabama kapıların otomatik kapanması için bir röle taktırdım.

Sistem %100 istediğim gibi çalışmıyor (yani araç hareket edince kitlensin istiyordum ama  almadan önce de biliyordum bu şekilde çalışmadığını) Çalışma prensibi çok basit.

Kontağı çeviriyorsunuz 10 sn sonra kapılar kilitleniyor. 10 sn içinde kapı açılıp kapanırsa (siz araç dışında iken kapıların otomatik kapanmasını engellemek amacı ile) sistem devre dışı kalıyor. Sonra kontağı kapattığınızda da kapılar otomatik açılıyor.

Halil Usta Mazda 6 ya sistemi takmaya çalışırken biraz zorlandığını ama Mazda 3'e çok daha rahat uygulanabildiğini söyledi.

Daha önce soranlar olduğu için sizleri de bilgilendirme gereği hissettim.

Maaliyetine gelince montaj dahil 70 YTL..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

18

• okkko

8

• honuuu

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Evet güzel sistemmiş, gerçi ben 10 saniyeye bırakmadan anında kendim kilitliyorum ama yine de bazen unuttuğum oluyor... Acaba aynı röleyi farlar için de uygulayabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun sen bayağı bir bakım yaptın bu arada guzuya  :nazar: çocuklu aile için gerekli bir uygulama bence ve sende eminim Selimi düşünerek yapmışındır,bende çocuklar varken ilk iş olarak mandaldan kilitlerim kapıları

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Hayırlı olsun sen bayağı bir bakım yaptın bu arada guzuya  :nazar: çocuklu aile için gerekli bir uygulama bence ve sende eminim Selimi düşünerek yapmışındır,bende çocuklar varken ilk iş olarak mandaldan kilitlerim kapıları

istanbulda lazım abi burası kapkaç cenneti kaşla göz arasında alıp kaçılar trafikte durup kimi kovalıcan
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolun arkadaşlar, daha çok yeni olduğu için sistem çok iyi çalışıyormu veya ne tür sorunlar çıkarabilir yorum yapamayacağım ama  yaptırmamın iki sebebi var. Biri eşimin arabayı kullanması, diğeri Selim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya şimdi ben babamı bi türlü ikna edemedim aracı sürerken kapıları kilitlemeyi. Beni bi doldurun da sizden öğrendiklerimi babama satiyim ;D Neden kilitlemek lazım kapıları yoldayken :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Sağolun arkadaşlar, daha çok yeni olduğu için sistem çok iyi çalışıyormu veya ne tür sorunlar çıkarabilir yorum yapamayacağım ama  yaptırmamın iki sebebi var. Biri eşimin arabayı kullanması, diğeri Selim..

Burak güle güle kullan kapılarla birlikte bagajda kilitleniyormu???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun sen bayağı bir bakım yaptın bu arada guzuya  :nazar:

Abi serviste iyi bir yönledirme olunca insan elinden geleni yapmaya çalışıyor. Dediğin gibi 2-3 gün içinde bayaa bir değişiklik yapıldı ama sonuç olarak hem harcadığım zamana hem de paraya değdiğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak güle güle kullan kapılarla birlikte bagajda kilitleniyormu???

Evet.. Bunu da tesadüfen fark ettim. Ustalardan biri araç ile uğraşırken ben bagajdan birşey almayı istedim ama kilitliydi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Evet.. Bunu da tesadüfen fark ettim. Ustalardan biri araç ile uğraşırken ben bagajdan birşey almayı istedim ama kilitliydi :)

tamam müsait bi zamanda gidelim bende istiorum bu sistemden hem sende bu zaman içinde test etmiş olursun
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamdır.. Bir sorun veya eksiklik hissedersem bildiririm. Aslında araç hareket ettikten sonra kilitlese süper olurdu ama o yapılamıyormuş ya da şimdiye kadar yapılmamış.. (yapılamıyormuş demek çok doğru değil sanırım)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Tamamdır.. Bir sorun veya eksiklik hissedersem bildiririm. Aslında araç hareket ettikten sonra kilitlese süper olurdu ama o yapılamıyormuş ya da şimdiye kadar yapılmamış.. (yapılamıyormuş demek çok doğru değil sanırım)

bazı alarmlarda var o hareket edince kapatıyor gerci çalıştırdıktan sonra 10 sn kimseyide beklemem hareket ederim genelde
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bazı alarmlarda var o hareket edince kapatıyor gerci çalıştırdıktan sonra 10 sn kimseyide beklemem hareket ederim genelde

Bülent eğer istenirse kontakt çevirir çevirmez de kilitlenebiliyormuş ama kısa süre sonra çıkmak gerekirse araç kilit kapa kilit aç yapmış olacak.

Yalnız şu andaki durumda da 10 sn içinde aracın kapısını açarsanız bir daha kapattığınızda kapatmıyor..Onu da kabullendim artık.. %90 oranında kapatsa benim için yine yapıldığına değer..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bülent eğer istenirse kontakt çevirir çevirmez de kilitlenebiliyormuş ama kısa süre sonra çıkmak gerekirse araç kilit kapa kilit aç yapmış olacak.

Yalnız şu andaki durumda da 10 sn içinde aracın kapısını açarsanız bir daha kapattığınızda kapatmıyor..Onu da kabullendim artık.. %90 oranında kapatsa benim için yine yapıldığına değer..

aracın delinen deişen bi yeri varmı bu işlem için???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabanın kapısını acıp içine oturup kapıyı kapattıktan sonraki ilk işim kapıları kilitlemek 2si de emniyet kemerini takmak_o yüzden geregi yok benim için, kolumu 10cm kaldırıp kilitlerim kapıyı nolcak yahu amma paşasınız haa :D o kadar zahmete gerek yok kanımca 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bugüne kadar kapıyı kilitlediğimi hatırlamıyorum valla,benim için gayet gereksiz bişey...ama anahtara basınca camları ve sunroof u kapatacak bi sistem bulunursa,ilk ben yaptırırım heralde  8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben bugüne kadar kapıyı kilitlediğimi hatırlamıyorum valla,benim için gayet gereksiz bişey...ama anahtara basınca camları ve sunroof u kapatacak bi sistem bulunursa,ilk ben yaptırırım heralde  8:)

ehe satim benim guzunun parcalarını sana :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...