Jump to content

2014 Yeni Mazda3 Donanım ve Fiyat Listesi

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tasarımsa sıkıntı 78 bine al a serisi, al range Rover, al ınfiniti .... İkinci el az kullanılmış en azından havan olur

hocam sadece tasarım değil ama ilk sıraya onu koyuyorum ben diğerlerini sonra sıralıyorum demek istedim..bunun muhabbeti bu sayfalarda çok yapıldı aslında kimisi hayal kırıklığı yaşarken kimisi de benim gibi bu piyasa şartlarında gayet normal diyor..keşke dediğimiz noktalar elbette var ama hiç bir firma donanım-kalite-fiyat-tasarım konusunda dört dörtlük değil ki..bu kadar katı olmamak lazım bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 921
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

91

• domestos

64

• Onur

77

• Bikes44

58

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Evet aslında Mazda3 ün fiyatı Türkiye piyasasına göre normal belki ucuz. Anormal olan Türkiye'deki araba piyasası. Evet ÖTV arttı dolar euro arttı ama araba firmaları bunu suistimal ediyor gibime geliyor. Bahsettiğim artışlar araba fiyatlarını 20 30 bin TL arttıracak seviyede değil kanımca. Mazda sadece bu piyasaya ayak uydurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarınca eksi kasadan sadece dış görünüş ve motor farkı var donanım olarak çoğu övündüğü teknoloji yok. En Full paket 78 bin civarına geliyor. Oraya o ekranı koyuyorsan çokmu maliyetli Bi geri görüş koymak. Hyundai yıllardır bu özellikle müşteri topluyor veya start stop artık en dandik arabalara bile koyuyorlar. Bu yıl 1000 araç gelecekse 150 yıl sonuna kadar ancak satar sonra tutuşmaya başlarlar yılı zararla kapatıyoruz diye... Lancia Fiat çatısı altında olmasına rağmen yıllık 768 adet satış yaptığı için Türkiye den ve çoğu Avrupa ülkesinden çekildiğini açıkladı. Umarım mazdanın sonuda böyle olmaz. Uzun zamandır Mazda 3 u bekliyordum ama herhalde bir daha yola Mazda ile devam edemeyeceğim

Güzel gözlemlemişsiniz. Yalnız bu gözleminizden sanırım bir şey kaçırdınız. "Skyactiv Teknolojileri"

Yeni Mazda3 bu teknoloji ile üretildi. Kasası, motoru, şanzımanı, aracın iskeleti..kısacası tepeden tırnağa. Bu teknoloji başlığının altında üretildi.

Mevcut gelen motor Skyactiv motor. Forumda açılmış ilgili konular var, incelemenizi öneririm.

Yeni bir çığır açan "Skyactiv Motor" a sahip bir araçta. Çok övündüğü teknolojiler arasında geri görüş kamerasını örnek vermenizi doğru bulmuyorum. Mazda çok farklı teknolojileri ile övünüyor.

Burda geri görüş kamerası çok basit kalıyor.

Star/Stop konusunda kısmen katılıyorum. Olsaydı kesinlikle daha iyi olurdu. Lakin fiyatı da ona nazaran aratardı aracın. Yine maliyet konusuna geldik.

Mazda3 Power Sense de olan özellikler hangi marka model araçta var. Ve bu aracın fiyatı nedir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben o kadar sipariş olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Elbet pazarlıkla da o fiyatlar indirilir. Şimdi tok satıcı konumundalar.

Apple fanboyları var ya yeni bir ürün çıkınca dükkanın önünde bir gün önceden sıraya girerler duyanda mazda da böyle bir kuyruk var sanır.

Tamam çok güzel araba şu an ki araba fiyatlarına bakarsak ford fiestanın 55 bin olduğu bir pazardan bahsediyoruz makul fiyatlarda ama arkadaş bizde çakıl taşı vermiyoruz adamların eline.Pek çoğumuz banka kredisiyle alacak. Bin lira düşürsek kardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tasarımsa sıkıntı 78 bine al a serisi, al range Rover, al ınfiniti .... İkinci el az kullanılmış en azından havan olur

Bu mesajınızı diğer mesajımı yayınladıktan sonra gördüm.  Öncesinde görmüş olsaydım yayınlamazdım.

Bir önceki mesajımda yazdıklarımı dikkate almayın. Hükümsüzdür. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geri görüşü teknoloji olarak görmüyorum sadece ekran koyuyorsa Bi kamera takmakmı sıkıntı onu soyluyorum. Teknoloji olarak start stop i epool söylemek istedim. Ayrıca motor olaraktan Beygir ve tork değerleri okadar ahım şahım değil çoğu marka daha düşük motorlarla bu değerleri geçiyor. Teknoloji olarak Ford a bakalım 1.0 motorla bu değerlerde. Donanım olarak focus senseye ek güvenlik paketi olarak kendi kendine park etmede sunuyor. Mazda danda daha ucuz şu anda. Bu tür teknolojiler çoğu arabada var. Şahsen beni mazdaya bağlayan tek şey direksiyona geçinde hissettiğim duyguydu ve mazdanın mühendis firması olduğuydu. Ancak bir zamanlar Yahudi mercedesi denilen Mazda artık Japon voswogeni olma yoluna girmiş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maliyet açısından ve en önemlisi kullanılan motor hacminin. 1.5 cc hacminde olduğundan olabilir mi ?

Mevcut motor 2.0 cc hacminde olsaydı, bu özellik aranabilirdi ama. Şu haliyle zaten oldukça ekonomik değil mi ?

İşin birde maliyet yönü var. Şu anki fiyatları bile yüksek bulan var ki. Bu tip özelliklerin olduğu bir modelin fiyatı da ona göre yüksek olur.

motor hacmi ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.. çünkü ingiltere ve almanya da 2lt motor olmasına rağmen orada da yok..

abd'de ise 2.5lt motorun en üst donanımlarında var..

işin ekonomisiyle birlikte performansı da etkiliyor i-eloop.. motordan kaybedilen %10 performans araçta kalıyor..

ülkemiz gibi vergiden dolayı hacimli ve daha performanslı araç alamayan insanların araçlarındaki %10 ilave performans çok iyi olacaktı.. buna %10 da tasarruf ekleyince mükemmel sonuç ortaya çıkıyor..

dünyada en pahalı benzini kullanan ve 1,6lt ve altına mahkum bir ülkede i-eloop hayati bir teknik özellik oluyor.. ama malesef mahrum kaldık..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam; bu kadar arayı açarak, özletiyorsun kendini... :)

Veli bey haklısınız, arayı çok açtım. Normalde Mazdaclubtr'yi çok seviyorum. Düzeyli ve kaliteli bir forum sitesi. Ve bir o kadar da faydalı. Birçok şey öğrendim, aradığım firmalara ulaştım sayesinde. Ancak gelin görün ki işlerim çok yoğun ve fırsatım çok az oluyor. Herşey için teşekkürler. Fırsat buldukça takipteyim inş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada aracım 10 aylık oldu 17 binde. Araçtan çok memnunum. Tüplü s.içi ankara 30 kuruş yakıyor. Yeni kasası ve teknolojisi çok daha çok tanınacağını düşünüyorum. 55-76 tl bandını hak ediyor. Bence çok tutacak yazın herkez kırmızı power sedanlara dönüp dönüp bakacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli bey haklısınız, arayı çok açtım. Normalde Mazdaclubtr'yi çok seviyorum. Düzeyli ve kaliteli bir forum sitesi. Ve bir o kadar da faydalı. Birçok şey öğrendim, aradığım firmalara ulaştım sayesinde. Ancak gelin görün ki işlerim çok yoğun ve fırsatım çok az oluyor. Herşey için teşekkürler. Fırsat buldukça takipteyim inş..

Allah sağlık sıhhat versin, gerisi geliyor hocam... Sağlıcakla hayırlı işler... Kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu haberlede, "her bayiye 6 adet gelecek" haberi de fos çıkmış oluyor.

Fos değil dostum bana bu bilgiyi söyleyen kişi smb satış elemanı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fos değil dostum bana bu bilgiyi söyleyen kişi smb satış elemanı

smb nin Kutay Bey den sonra ki en yetkilisi Özgür Bey le dün konuştum hocam öyle dedi bana..belki hepsi aynı anda değil 3 gün 5 gün arayladır bilemem..ama 21 araç geldiğini kendisi söyledi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıkçası Mazda hakkında bir-iki haftadır edindiğim izlenim pek olumlu değil. Şimdi bu kadar nazlanıyolar birde liste fiyatından indirim gelmezse bu araba 1000 tane de satamaz kusura bakmasınlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada aracım 10 aylık oldu 17 binde. Araçtan çok memnunum. Tüplü s.içi ankara 30 kuruş yakıyor. Yeni kasası ve teknolojisi çok daha çok tanınacağını düşünüyorum. 55-76 tl bandını hak ediyor. Bence çok tutacak yazın herkez kırmızı power sedanlara dönüp dönüp bakacak :)

hocam lpg kiti markası nedir ? ne taktırdın ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benim kendimce şöyle bir fikrim aslında ..komik gelebilir belki size... ben diyorum ki inşallah mazda yine satış oranları , arz talep çizgisi yine eskisi gibi olurda fiyat aşağı düşer.. belki 2015 yılında sıfır 2014 model alırız.. fiyat burdan dolayı da biraz daha düşer 60-65 bin tl bandında 2015 yılında 2014 model olarak bineriz.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mocan Otogaz Brc

brc nin hangi kiti ? birde kaç km oldu sorunun sıkıntın var mı ?  benim 5500 km de sıkıntı olur mu taktırsam ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geri görüşü teknoloji olarak görmüyorum sadece ekran koyuyorsa Bi kamera takmakmı sıkıntı onu soyluyorum. Teknoloji olarak start stop i epool söylemek istedim. Ayrıca motor olaraktan Beygir ve tork değerleri okadar ahım şahım değil çoğu marka daha düşük motorlarla bu değerleri geçiyor. Teknoloji olarak Ford a bakalım 1.0 motorla bu değerlerde. Donanım olarak focus senseye ek güvenlik paketi olarak kendi kendine park etmede sunuyor. Mazda danda daha ucuz şu anda. Bu tür teknolojiler çoğu arabada var. Şahsen beni mazdaya bağlayan tek şey direksiyona geçinde hissettiğim duyguydu ve mazdanın mühendis firması olduğuydu. Ancak bir zamanlar ..... Yahudi mercedesi denilen Mazda artık Japon voswogeni olma yoluna girmiş

bu terimi ben ilk defa sizden duydum. Bu terim genelde Bir Fransız markası için kullanılıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...