Jump to content

2014 Yeni Mazda3 Donanım ve Fiyat Listesi

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

16 yıldır bilfiil araba kullanıyorum ve hep sıfır Full araçlara bindim. 2010 yılından beri Mazda 3 kullanıyorum ve her sabah direksiyona oturduğumda tarifsiz bir duygu yaşıyorum. Herhalde çoğumuzda bu aşk vardır. Kaç aydır bekliyorum ve şimdi şu ikilemi yaşıyorum bu aşk 76000 Tl eder mi. Mazda öncelikle kullanıcı kitlesinin orta sınıf olduğunu Türkiye de kavraması gerekiyor ve fiyat politikasını buna göre değerlendirmeli. Neticede o para verildikten sonra ikinci elde çok lüks be iyi durumda araba alınabilir, o paraya seçenek çok fazla

İnşallah Türkiye'de C sınıfı araçlara kimse bu paraları vermez de mecburen fiyatları eski seviyesine çekmek zorunda kalırlar, ilk 2 ayda bu yapıldı, inş. kalan 10 ayda da milletimiz bu sabrı gösterirse fiyatlar tekrar alınabilir seviyelere iner.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 921
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

91

• domestos

64

• Onur

77

• Bikes44

58

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Olumlu dunya abi onu mu dusuneyim :))

sen değil biz düşüneceğiz zaten :D Mazda sağlam ama. Çocukken 626'yi öyle kullanıyordum 300bin gitti . Yarısını da Lpg ile gitti
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıkçası bu fiyatları görünce aklım 2005 model range Rover veya infiniti ye kaymıyor değil

Mazda 3 piyasasının uçması ile mazda 6 ya mı yönelsem diye düşündüğüm gibi...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sen değil biz düşüneceğiz zaten :D Mazda sağlam ama. Çocukken 626'yi öyle kullanıyordum 300bin gitti . Yarısını da Lpg ile gitti

Fiat sienayi 7200 devirde degistiriyordum abi ona bise olmadiysa buna hic birsey olmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda bile  2010-2011 impresive mazda sını 40.000 é satıpda yeni mazda ya 70.000 verecek bir elin parmaklarını geçmez diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda bile  2010-2011 impresive mazda sını 40.000 é satıpda yeni mazda ya 70.000 verecek bir elin parmaklarını geçmez diye düşünüyorum.

Haklısın geçmez, çünki forumda impressive veya touring sahipleri zannettiğin kadar çok değil... Neden değil, çoğu mazda sahibi burayı sorun giderme merkezi olarak gördüğü için çok değil.

Herkes forumu aile ortamı gibi görürse belki sayımız daha çok artar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesef kullanıc kitlesini değiştirdi Mazda. ucuz araba satmayacağız ve Premiuma oynayacağız dediler. Sözlerinde durdular :) Ama fiyat aslında piyasa şartlarında yüksek değil. Artık b kasalar 40'dan, c kasalar 60'dan başlar oldu. bize bunu alıştırıyorlar. kar marjları, yüksek vergi, kur farkı bu noktaya getirdi. Bu Mazda'nın elinde olan bir değil durum sanıyorum. 79'a corolla oluyorsa, 83'e golf oluyorsa 76'ya mazda 3 hayli hayli olur :)

Kullanıcı kitlesini değiştirdimi yoksa her yerde bu fiyatlar aynı mı karşılaştırıp bakalım

Bunun için birde Avrupadaki fiyatları karşılaştıralım, orda Mazda Kaç para , BMW , Mercedes kaç para mesela...

İtalyada Mazda3 hb 1.5 100 hp orta donanım  Euro 20.000

BMW 116i benzinli manuel 102 hp                    Euro 23.900

Mercedes A180 122 hp                                    Euro 23.630

Bizde ise

Mazda3 hb 1.5 120 hp  reflex                        67.000 TL

BMW 116i benzinli manuel 136 hp                  86.822 TL

Mercedes A180 122 hp                                  76.900 TL

Oranlama yapınca Mazda ve Mercedes için fiyatları İltalya ile aynı görünüyor, BMW ülkemizde daha pahalı İtalya'dan, bu nedenle BMW için bir pahalılık söz konusu olabilir...

Mazda fiyatlandırması mantıklı görünüyor ama tabiki orta sınıf bir otomobil bir daire fiyatı olmamalı....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu fiyatlara bence çok normal fiyatlar 50000 tl babaya toyota corolla baz model aldigimizi dusunursek çok çok iyi ah benim araçla change edebilecek kenarda nakit olsa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanıcı kitlesini değiştirdimi yoksa her yerde bu fiyatlar aynı mı karşılaştırıp bakalım

Bunun için birde Avrupadaki fiyatları karşılaştıralım, orda Mazda Kaç para , BMW , Mercedes kaç para mesela...

İtalyada Mazda3 hb 1.5 100 hp orta donanım  Euro 20.000

BMW 116i benzinli manuel 102 hp                    Euro 23.900

Mercedes A180 122 hp                                    Euro 23.630

Bizde ise

Mazda3 hb 1.5 120 hp  reflex                        67.000 TL

BMW 116i benzinli manuel 136 hp                  86.822 TL

Mercedes A180 122 hp                                  76.900 TL

Oranlama yapınca Mazda ve Mercedes için fiyatları İltalya ile aynı görünüyor, BMW ülkemizde daha pahalı İtalya'dan, bu nedenle BMW için bir pahalılık söz konusu olabilir...

Mazda fiyatlandırması mantıklı görünüyor ama tabiki orta sınıf bir otomobil bir daire fiyatı olmamalı....

emrecan Mazda 3'ün karşılığı c kasa. Hazumi A kasanın karşısına geçecek.

Demek ki şuan için Mazda 3 ucuz denebilir.

Ayrıca 70'e daire kalmadı artık. Onlar da uçtu :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@murat2580 ve @rüzgar23

sanırım ikinizde Ankara dasınız. Bende Ankara dan alabilirim eğer ortak hareket edip iyi bir indirim alırsak bayiden. tabi yinede en iyi fiyatları İstanbul bayilerinden alırız gibime geliyor. İstanbul dan kimse yok mu alıcı :))

Evet Ankaradayım. İyi bir indirim alabilirsek neden olmasın beraber gideriz.  Ankara'ya yakın illerdeki bayilere de soralım. En iyi fiyatı kim verirse ondan almak mantıklı olur.

Sorduğumuz bayiyi ve donanım fiyat miktarını buradan paylaşalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi yoksa arabalar şuan TR sınırları içerisinde mi? 8)

degil :) Okan Abi'n de diğer bayilerle beraber Almanya'daydı. Denemiş demek hayınlar :(

Buraya gelir yakında test ederim uzun uzun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fn2 type r ozaman ekonomik.240 hp hondata eculu sadece şehir içindeki kullanımda ortalama 14 litreydi ki araba vtec açmadan çoğu zaman vites değiştirmezdim.otomatik şanzumandan dolayı olabilir mi acaba.bu ortalama 3 5 bin kmlikti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...