Jump to content

2009 Model Mazda6'ımla Sorunlarım Var

Brkcn54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sorunda bu işte abi bakımları nerede yapılmış bilmiyorum. Mazda servisine de dedimki bakımları nerde yapılmış bana söylerseniz orasıyla irtibata geçelim sorunu söyleyelim ona göre bi yol bulalım dedim ama . Hiç birşey paylaşmadılar. E doğal olarak bana da beklemekten başka çare kalmıyor anca 10 bin bakımı geldiğinde aracın herşeyi belli olucak.

çözerim ben o işi ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ooooo Allah hayırlı ve anneli babalı bi evlat olmayı nasip etsin inşallah abi çok sevindim. Burak ismi güzeldir. İnşallah sağlıklı olur :)

teşekkür ederim, amin inşallah :hi: darısı olmayanların başına :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım Sakaryada ki Mazda servisinin çok dandik olmasından dolayı. Beni resmen arabadan soğuttular. Ulan Mazda buysa almasamıydım dedim. Tabi diğer servislerle kıyaslamamak lazım imkan oldukça çevre illerdeki servislere gidicem nasipse :)

benim arabanın şanzıman yağına atf-320 koyan servistir kendileri :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arabanın şanzıman yağına atf-320 koyan servistir kendileri :sopa:

Aaaaa öyle deme abi çok iyi servistir kendileri :P Mazda adını taşıdıkları için bile şanslılar bence ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw arkadaslar neyin mucadelesini veriyorsunuz yok adamlar rapor vermek zorunda degilmis yok onlardan daha once islem yapmak gerekiyormus..boyle saçma seymi olur..sanki adama baska bir marka arac goturmus arkadas..bir kere tüm araclarin servislerde kayitlari vardir..hangi tarihte kac km de hangi islem yapilmis bilgisayardan 1 tusa basarak sorgulanabiliyor.mazda resmi sitesinde bu kayitlara ulasim icin yeni bir sistem gelistirdik diye reklam bile yapiliyordu..yetkili servisin boyle bir talebi reddetme hakki yoktur..Tuketici haklari denen bisey var..Mazda Turkiyeden cekilse bile en az 10 sene yedek parca destegi vermek zorundadir..bunlarin bankalarda teminatlari vardir..muz cumhuriyetimi burasi..hem ekspertiz yapacak olan sahislar bu isler icin egitim alan belgeli ustalar..bu sorumlulugu alirken bilimsel teknikleri kullanarak teknolojik cihazlarla bu isi yapiyor..aracin karsisina gecip sigara yakarak telepati kurarak tespit yapmayacakki neyin sorumlulugundan kaciyor..ustelik bu iside babasinin hayrina yapmiyor, 250-300 tl gibi para alıyor..tamamen is güzarlik yapmis..yerinizde olsam bu isin pesini birakmaz, bulbul gibi öttürürdum Bülbulleri

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınızın arızası elektrikli direksiyon motorundan kaynaklamıyor...öyle olsaydı direksiyon hep sert olurdu.....arıza direksiyon açı sensöründe.....değişince sorun düzelecek...2oo tl civarı olması lazım.....o kadar büyütmeyin...servis aracı pc ye bağladığı anda arıza çıkıyor zaten...tecrübeyle sabit....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınızın arızası elektrikli direksiyon motorundan kaynaklamıyor...öyle olsaydı direksiyon hep sert olurdu.....arıza direksiyon açı sensöründe.....değişince sorun düzelecek...2oo tl civarı olması lazım.....o kadar büyütmeyin...servis aracı pc ye bağladığı anda arıza çıkıyor zaten...tecrübeyle sabit....

İyi olacak hasta, doktorun ayağına gidermiş... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw arkadaslar neyin mucadelesini veriyorsunuz yok adamlar rapor vermek zorunda degilmis yok onlardan daha once islem yapmak gerekiyormus..boyle saçma seymi olur..sanki adama baska bir marka arac goturmus arkadas..bir kere tüm araclarin servislerde kayitlari vardir..hangi tarihte kac km de hangi islem yapilmis bilgisayardan 1 tusa basarak sorgulanabiliyor.mazda resmi sitesinde bu kayitlara ulasim icin yeni bir sistem gelistirdik diye reklam bile yapiliyordu..yetkili servisin boyle bir talebi reddetme hakki yoktur..Tuketici haklari denen bisey var..Mazda Turkiyeden cekilse bile en az 10 sene yedek parca destegi vermek zorundadir..bunlarin bankalarda teminatlari vardir..muz cumhuriyetimi burasi..hem ekspertiz yapacak olan sahislar bu isler icin egitim alan belgeli ustalar..bu sorumlulugu alirken bilimsel teknikleri kullanarak teknolojik cihazlarla bu isi yapiyor..aracin karsisina gecip sigara yakarak telepati kurarak tespit yapmayacakki neyin sorumlulugundan kaciyor..ustelik bu iside babasinin hayrina yapmiyor, 250-300 tl gibi para alıyor..tamamen is güzarlik yapmis..yerinizde olsam bu isin pesini birakmaz, bulbul gibi öttürürdum Bülbulleri

Doğru söylüyorsunuz her markanın servislerinde gelen araçların hangi tarihte kaç km de ne kadar tutarlık işlem gördüğüne sair belgeleri mevcut VW de sadece plakamı vererek aracın tüm geçmişini öğrendiğim için Mazda servisine de aynısını söyledim fakat bana serviste işlem görmesi lazım ancak o zaman kayıtları paylaşabiliriz dediler. Ve ekspertiz ücretinide 850 TL gibi bir fiyat istediler. Yani gel ben senden biraz para kazanayım işini öyle halledelim gibi birşey oldu. Tabi onlarda haklı yerine göre ama daha sonradan Haldız servisinin yardımcı olabilir dediğini öğrenince Bülbüller gözümde bitti. İsterse dünyanın tek Mazda servisi olsun daha da gitmem durumu oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak kardeşimizin sorunlarının yarısı şimdiden çözüldü anlaşılan...

iyiki varsın ''mazdaclubtr''

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun yarıydı zaten... Bir tarafa çevirince direksiyon sertleşiyordu... Diğer tarafa normal... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce bu forumda direksiyonu kitlenen birinin sorununu okumuştum. Elektrikli direksiyon yüzünden otobanda giderken birden kitlenmiş sebebide akünün yeterli gelmemesi sonucu elektrik motorunun yanması olarak bulunmuş. Belkide aynı sorun bende vardır endişesiyle servise giittiğimde değişmesi lazım cevabını aldım ama sizin dediğiniz gibi madem elektrik motoru gitti hep sert olması lazım. Sola döndürürken ciddi derecede ağırlaşıyor ve çukurlara girdiğimde direksiyon aniden sağa dalma yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun yarıydı zaten... Bir tarafa çevirince direksiyon sertleşiyordu... Diğer tarafa normal... :D

İlahi Veli abiii... :D

Sende iyiki varsın... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyki varsın mazdaclubtr :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi ki; sende davetime icabet ederek foruma gelmişsin... :)

Bigün yanına gelmekte, çay çorba içmekte nasip olur inşallah abi :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasipse o da olur inşallah... İstemeyenin kedisi ölsün... :D

veli abimin çayı içilir.. yolu aydına düşüpte veli abinin çayını içmeden dönene yazık..  :)

ama veli abi kedinin günahı ne?  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

veli abimin çayı içilir.. yolu aydına düşüpte veli abinin çayını içmeden dönene yazık..  :)

ama veli abi kedinin günahı ne?  :D

Çok nankör yahu !!

:D

Nasip olan için başımın üstünde yeri var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar. Malum son sınıf öğrencisi olduğum için mezun olma dertleriyle uğraştık ve forumdan uzak kaldım. Allaha şükür mezun olduktan sonra burada olmaya devam ederiz inşallah. Daha önceden bu başlık altında aracım hakkında sorunlarımı yazmıştım özellikle ağır bakımları konusunda. Konuya yazı yazan yazmayan herkese mazdaclubtr ailesine bana yardım ettikleri ve bilgi verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Aracım 2009 Mazda 6 ve şuan 111.000 km içerisindeyim imkanlardan dolayı araca biraz haddinden fazla bakımsız bindim ve imkanlar el verdi aracımı bu hafta 100.000 ve 10.000 km bakımlarına servise götürdüm. Önce aracın yağını değiştirdiler Castrol tam sentetik 5-30 yağ koyuldu daha sonra bujilerimden şüpheleniyordum çünkü aracım 45 LT lik LPG tankıyla depo full olduğunda 250 km anca gidebiliyorduk benzinle denedik full depo benzinle de 500 km yol yaptı zaten 60.000 km değişmesi gereken aracın bujilerini serviste değiştirdik eski bujileri daha önce fazla duymadığım FoMoCo marka bujiydi ve ustada bujilerin bitik olduğunu söyledi. Orjinal Mazda  bujisi takıldı.Aracın ağır bakımlarında şanzıman yağı ve yağ filtesi de değişti. Servise gitmeden 1 gün önce aracımı triptonik viteste kesiciye sokmadan 150-160 km hıza kadar denedim ama araçtan çok garip bir koku çıkmaya başladı zorlamadım ve ertesi gün servise girdiğimizde sebebi anlaşıldı. Şanzıman yağını boşaltmaya başladıkların andan itibaren o koku tüm servisi kapladı ve yağ neredeyse su kıvamını almış çamur karışımı gibi birşey olmuştu . Tabi eski sahibini çok güzel andım :) Neyse yağ tamamen süzüldükten sonra Castrol Transmax Dex III 4 LT yağ koyuldu. Daha sonra polen filtesi kötü durumdaydı bunu da değiştidik klima kendine geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu işlemlerden bir hafta sonra önümüzde ki Pazartesi günü aracın v kayışı ve bilyaları gergileri falan değişicek ve ayarlanıcak. Serviste malzeme olmadığı için malzeme bekleyeceğim. Sol arka kapımda sürtünmeden dolayı ezikler var ve pasta cilayla geçecek şekilde değil kapının komple boyanması lazım . Servis sadece aracın göçüklerini ve çekme işlemini yapıcak boyasını daha sonra yaptıracağım. Toplam fiyat 1900 TL . Babam sağolsun ustalara 100 TL de bahşiş bıraktı . Bu saydıklarım ve yakında takılacak olan malzeme ve işçilikle birlikte 2000 TL masrafla inşallah daha keyifli zaman geçiririm arabamla :) Yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...