Jump to content

Mazda 2 Kasislerde ve Bozuk Yollarda Gelen Yay Sesi

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hah o dediğinden :D Viraj demir lastikleri :D Önde sökmek için traversi falan sarkıtıyorlar yeri çok sakat. O yüzden sökmeden önce wd40 sıkıp gıcırtının kesilip kesilmediğini denemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evo Mazda servisten İsmail ustaya sorunu anlattım. Ön tarafta egzos halka contası var bu ses ondan geliyor olabilir dedi. Parçayı değiştirttim ve ses kesildi.  

Bu arada motor kulağının lastiği de gitmeye başlamış. Tak tak diye ses yapmaya başlayınca onun da değiştirilmesi gerekecekmiş. 

Herkese teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sorun bende de var. Ama gıcırtı şeklinde. Kasisten geçerken ön taraftan gacır gucur ses geliyor. Salıncak bağlantılarını yağladım ama kesilmedi. Oradan değil. Ses yine geldi. Bildiğin gacır gucur ses geliyor. Kasisten başka duymuyorum

BBBA40D6-BE6B-4EDC-BA0B-46EDFACCB440.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam işte benim sorunla aynı gibi. 

egzoz halka contası olabilir. ön tarafta zaten. böyle konsolun altından gibi geliyordu ses benim arabada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Radioactive :

tamam işte benim sorunla aynı gibi. 

egzoz halka contası olabilir. ön tarafta zaten. böyle konsolun altından gibi geliyordu ses benim arabada. 

Müsait olduğumda lifte alıp baktıracam. Tşkler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, zoptrik :

Viraj demir bağlantı lastiklerini yağlayın bakalım kesilecek mi? Z rotuna bağlanan demirin devamı fotoğrafta görünüyor. @tansu87

Sırayla deneyeyim. Egzoz lastiği kesmezse onu denerim. Tşkler 

19 dakika önce, zoptrik :

Viraj demir bağlantı lastiklerini yağlayın bakalım kesilecek mi? Z rotuna bağlanan demirin devamı fotoğrafta görünüyor. @tansu87

Burası değil mi?

9877AA25-7F2C-4C52-88F1-127BBBDEF250.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

568168542_EkranAlnts.JPG.b9868bbb46e48960abd96dad1226b0b0.JPG

Kırmızı ile çizdiğim viraj denge çubuğu, ok ile gösterdiğim yerde de denge bağlantıları var. Yandan bakarsanız görürsünüz. Tam olarak ayak altı göğüs arkasına geliyor. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, zoptrik :

568168542_EkranAlnts.JPG.b9868bbb46e48960abd96dad1226b0b0.JPG

Kırmızı ile çizdiğim viraj denge çubuğu, ok ile gösterdiğim yerde de denge bağlantıları var. Yandan bakarsanız görürsünüz. Tam olarak ayak altı göğüs arkasına geliyor. 

Tamamdır tşkler 👍🏼

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar bu spring buffer/cushion hakkında fikri olan var mı? pazarcı mode on - seslere kasislere darbelere ülsere böbreklere iyi gelir mi- mode off. 

https://www.google.com/search?q=apring+buffer&oq=apring+buffer&aqs=chrome..69i57j0l3.3679j1j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=m0-4KNBopE5WQM:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhabalar, benim aracımdan da aldığımdan beri garip bir gıcırtı geliyor. Zamanla bu gıcırtı arttı. UStalar şanzuman takozundan dediler, değiştirdim fakat ses hala devam ediyor. Genellikle araç sarsıldığında geliyor. Bazen kalkışlarda, araç çok yavaşlamışken 2.viteste gaz verdiğimde, çoğunlukla da kasisten sert geçişlerde bu ses geliyor. Ama her zaman gelmiyor. Geçen gün ise bu sesin el frenini indirip kaldırdığımda da geldiğini farkettim. Fren pedalına bastığımda gelmiyor sadece el freninden geliyor. Sesi duyabileceğiniz video bağlantısı aşağıdadır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.06.2019 at 00:04, Attiwolf :

Merhabalar, benim aracımdan da aldığımdan beri garip bir gıcırtı geliyor. Zamanla bu gıcırtı arttı. UStalar şanzuman takozundan dediler, değiştirdim fakat ses hala devam ediyor. Genellikle araç sarsıldığında geliyor. Bazen kalkışlarda, araç çok yavaşlamışken 2.viteste gaz verdiğimde, çoğunlukla da kasisten sert geçişlerde bu ses geliyor. Ama her zaman gelmiyor. Geçen gün ise bu sesin el frenini indirip kaldırdığımda da geldiğini farkettim. Fren pedalına bastığımda gelmiyor sadece el freninden geliyor. Sesi duyabileceğiniz video bağlantısı aşağıdadır. 

yıllarca mazda 2 kullandım bu sesi duymadım. benim bahsini ettiğimden faklı bir ses.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...
19.02.2019 at 18:07, Mutlu Tekir :

Aracımı arka tekerlerinden iterek lastiği sallamaya çalıştığımda, tavandan ittirdiğimden gıcırtı sesi gelirdi, denge kolları değişti ses mes kalmadı.

Motor kulağı ise kasislerde tangırtı gibi ses yapardı, hızlı geçersem hatta birşey kopuyor gibi hissettirirdi.

sen mazda'da denge kollarını mı değiştin mutlu? bu arada arkada 2 denge kolu var. biri düz diğeri hilal şeklinde. bir de kocaman bir salıncak var. buradan ses gelme ihtimali var. çünkü içinde burçlar kauçuklar var sanırım. ama yansanayi alıp 3-5 ayda malı elime almaktan korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

sen mazda'da denge kollarını mı değiştin mutlu? bu arada arkada 2 denge kolu var. biri düz diğeri hilal şeklinde. bir de kocaman bir salıncak var. buradan ses gelme ihtimali var. çünkü içinde burçlar kauçuklar var sanırım. ama yansanayi alıp 3-5 ayda malı elime almaktan korkuyorum.

Adem usta fark edip değişmişti. Orijinalin f/p uygun olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Mutlu Tekir :

Adem usta fark edip değişmişti. Orijinalin f/p uygun olmaz.

Anladım. Ya ben aloparça’dan monroe aldım. Kutularda barkod bilgi var ama amortisör üstünde bi tane yapıştırma etiket var monroe yazan. Bir de birkaç harf rakamdan oluşan yazı var. Metale baskı şeklinde monroe yazmıyor. Ürüb kodu yazmıyor. Bunun sahtesi oluyor mu ki? @quiteguide

6AD1DEF8-298B-4181-AEAC-42BB05648947.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...