Jump to content

Araç Yıkama

akif can
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Fabrikasyon olanı mı kalır Hakan 20 küsur yılda, imitasyon olarak piyasada çok bulabilirsen tabiki de ama tuzluya gelir diye tahmin ediyorum...

Benim guzunun böyleydi jant kapakları, sonradan alınma ve göbeğine mazda amblemi yapıştırma... Belki bi fikir verir...

Olmadı; sana alaşım jant için fırsat doğmuş demektir... Hadi hayırlısı... Pamuk eller cebe... :D

Abi senin kapaklarda benim pervane fanınıda anımsatmıyo değil yani  :D güzelmiş

Benim kapaklar fabrikasyon değildir ama nerden ne zaman taktılarsa çok yeni ve parlak duruyodu abi. Olmadı gören oto okan abiye bi sorayım bakalım. Alaşım jantları uygun fiyata veriyodu benim kapaklarıda uygun fiyata verir belki  :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O değil de bende gaza geldim :) 2 hafta sonra köyde olacağım ve benim eski araca yaptığım gibi gara guzumu önce güzelce bir yıkayayım bu cilalı şampuanla..sonrada üstüpüyü ele alıp pasta cila atayım :) 2 sene evvel yapmıştım uzun sürmüştü ama değmişti :) heveslendim valla :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi senin kapaklarda benim pervane fanınıda anımsatmıyo değil yani  :D güzelmiş

Benim kapaklar fabrikasyon değildir ama nerden ne zaman taktılarsa çok yeni ve parlak duruyodu abi. Olmadı gören oto okan abiye bi sorayım bakalım. Alaşım jantları uygun fiyata veriyodu benim kapaklarıda uygun fiyata verir belki  :D :D

Okan'ın bulamayacağı şey yok bence, geniş stok yelpazesi var, şansın varsa elinde 626 kapağı vardır... Getirtme işine girersen dediğim gibi 1211 sayılı kanunla düzenlenmiş evraklardan bolca gerekebilir... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan'ın bulamayacağı şey yok bence, geniş stok yelpazesi var, şansın varsa elinde 626 kapağı vardır... Getirtme işine girersen dediğim gibi 1211 sayılı kanunla düzenlenmiş evraklardan bolca gerekebilir... :P

Abi Sentia'nın bile her parçasını 1 hafta içinde temin ederim diyo valla  :)

1211 sayılı kanun ne ki abi anlamadım  8:) Sentia'nın triger setini sordum 2500 TL'nin üstünde 1211 de böyle bişey mi abi  :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi Sentia'nın bile her parçasını 1 hafta içinde temin ederim diyo valla  :)

1211 sayılı kanun ne ki abi anlamadım  8:) Sentia'nın triger setini sordum 2500 TL'nin üstünde 1211 de böyle bişey mi abi  :D :D

Eder...

1211 sayılı kanunla düzenlenmiş evrak, cebindeki banknot Hakan... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapak tamir edilir güzelce boyanır neden bu kadar büyüdü olay anlamadım :D

Hacı senin durum iyi değil söyleyim :D

Farkındayım ilaç da kullanmıyorum neyin etkisindeyim anlam veremedim :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada Veli abi senin uygulamanın üzerinden biraz zaman geçsin duruma göre bir miktar gaz talebim olabilir :D

Vercem zaten, kap ayarladım da, ağzı dar huni bulamadım... Veya ağzı geniş kap bulacam... Ya da her neyse, neticede vercem merak etme... :D

Zaman neden geçecek onu anlamadım... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne güzel abi hayırlı olsun keşke benim de üstü kapalı garajım olsa belki komik ve abartılı gelecek ama dün hava aniden soğuyup da şiddetli gök gürlemesi olunca evden battaniyeyi kaptığım gibi guzunun içinde dolu nöbeti tuttum  :D

Senin şampuanda mı sonax ?

Arap sabunu neyinize yetmiyor yahu. Eskiden Sonax mı vardı :D

Bizim yıkamacı arkadaşta arap sabunu varmış geçen arabayı arap sabunu ile yıkadık. Hele lastikleri nasıl parlatıyor. Araba yaldır yaldır parladı.  ;D  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arap sabunu lastik parlatma da bir numaradır  ;)

Oto şampuanı veya parlatıcısı vs BİM de var mı? Burnumun dibinde varken uzaklarda aramayım. Mikrofiber bez 5 tanesi 4,75 tl satılan yer var buralarda, benim stokta 10 tane var. Camlar için ayrı, torpido için ayrı, kaporta için ayrı, jantlar için ayrı kullanıyorum. Bir tane gazlı halde duran var, bir tane de gazlı ama kurutulmuş halde duran  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim hala kuşkularım var çunku abi :D

Kuşkuların olmasın...

Gaz yağı, boya kaporta ve jant üzerinde biriken ve yıkama ile çıkmayan, zift, ağaç akması, kimyasal atıkları çıkartmak için kullanılıyor...

Sen yeni pasta cila yaptığın için, jantları da yeni bakımdan çıkarttığın için sana gerekli değil zaten.

Jantlarda balata tozu ve zift oluşmaya başladıkça çok işe yaradığını göreceksin... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

merhaba,

kullandığım arabalarımı hep kendim yıkarım,kullandığım şampuanları özel olarak seçer ve kullanırım.Bundan önce hep Turtelwax ve sonrası Sonaxın cilalı şampuanları ile yıkardım.bu hafta arabımı yıkamak için meguiars'ın cilalı şampuanını aldım.Arabayı yıkarken hiç bukadar keyif almamıştım.yıkama bittikten sonra arabanızı izlemek bile ayrı birkeyif veriyor.Aracı özellikle kırmızı olanlara şiddetle tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba,

kullandığım arabalarımı hep kendim yıkarım,kullandığım şampuanları özel olarak seçer ve kullanırım.Bundan önce hep Turtelwax ve sonrası Sonaxın cilalı şampuanları ile yıkardım.bu hafta arabımı yıkamak için meguiars'ın cilalı şampuanını aldım.Arabayı yıkarken hiç bukadar keyif almamıştım.yıkama bittikten sonra arabanızı izlemek bile ayrı birkeyif veriyor.Aracı özellikle kırmızı olanlara şiddetle tavsiye ederim.

Nerden aldınız acaba?fiyatı ne kadardır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bundan tam 30 yıl önce arabaları kendimiz yıkarken bir adet kova , su kaynağına bağlı yeterli uzunlukta hortum, iyi bir sünger ve iyi bir kurulama bezi kullanırdık. Şimdiki sabun , köpük muhabbeti olmaksızın da araçlar tertemiz olurdu. Nozzle dan çıkan basınçlı su gücü değilde bilek gücü iş görürdü. Detaylı bir iç dış temizlik 1-2 saat sürerdi. 

Biraz nostalji olsun dedik :)

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bundan tam 30 yıl önce arabaları kendimiz yıkarken bir adet kova , su kaynağına bağlı yeterli uzunlukta hortum, iyi bir sünger ve iyi bir kurulama bezi kullanırdık. Şimdiki sabun , köpük muhabbeti olmaksızın da araçlar tertemiz olurdu. Nozzle dan çıkan basınçlı su gücü değilde bilek gücü iş görürdü. Detaylı bir iç dış temizlik 1-2 saat sürerdi. 

Biraz nostalji olsun dedik :)

Selamlar.

Falanca Wax , filanca Clean , üçem , mekuaris derken herkes çok çabuk alıştı bu araç bakım markalı ürünlerine, hatta araç severler arasında bu ürünler ve markalar bir anda virüs gibi yayıldı.

Birde yok boya koruma, yok boya zırhlama, yok boya ışınlama vs. milyon tane uygulama ismi türedi.

En kaliteli yıkama şampuanın, evdeki mutfak lavabosunun yanında duran bulaşık deterjanı, en iyi boya koruma ürününde araba yıkandıktan sonra üzerine örtülen örtü olduğu yılları unutmayalım unutturmayalım :) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...