Jump to content

1998 Model Mazda 323'ümde Eksimlerim Var Yardımcı Olursanız Sevinirim

Kenann
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar 10 gün önce 1998 model mazda 323 1.5 familia aldım . aracın bazı eksikleri var.

Trigerdan bi ses geliyordu ustaya götür açtı triger kayışı çok sıkıldığı içinses yapiyormuş o sorun çözüldü.

Diğer sorunlar

1) Dreksiyon pompasının olduğu yerden yağ akıtıyor (usta bozulmuş değişmesi lazım dedi tabi parça burda bulunmuyor )

2) araçta rolanti sorunu var kırmızı ışıkta devir 300 rpm e kadar düşüp tekrar çıkıyor çok sinir bozucu bir şey .(usta hava akışmetresinin değişmesi gerektiğini söyledi )

3) 110 km/h hızı geçince araba titriyor ( usta balans ayarı dedi )

Arkadaşlar sorunlar ve ustanın tespitlerini yazdım eğer ustanın tespitleri doğruysa bu parçaları nerden bulabilirim ?

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 nolu sorun sökülüp tamir edilebiliyor ama ankara istanbul gibi yerlerde yapıyorlar. Cok akıtmıyorsa sona saklayın yağ ekleyerek binin.

2 nolu sorun riskli akışmetre olur rolanti valfi olur tek ustaya güzenilmez. Sakın şipariş fln vermeyin denemeyle çözülür bence garantili iş yapan biyere götürün. Olmazsa boşa para gitmesin.

3 nolu sorun basit heryerde yaptırabilirsiniz alt takımdaki bozuk parça varsa tesbit ettirin yaptırın sonrada rotbalas ayarına girin. Ön takımda sıkıntılı parça yoksa sade balans ayarına girin.

EMY & MZD

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

distum kisa yoldan verecegim numarayi ara sorunlarinin cevabini al.ayrica parcalarinida alabilirsin guven sorunu yok.

forumdan hüseyin tavsiye etti dersen.rahat anlasirsiniz.

oto veysel

oner bey  05325443918

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

distum kisa yoldan verecegim numarayi ara sorunlarinin cevabini al.ayrica parcalarinida alabilirsin guven sorunu yok.

forumdan hüseyin tavsiye etti dersen.rahat anlasirsiniz.

oto veysel

oner bey  05325443918

o numarayı aradım gaz kelebeğindendir dedi . 350 tl fiyat verdi . çok değil mi bu fiyat bi de eskisini de istiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vallahi dostum birsey diyemeyecegim bende fiyatlari tam olarak bilmiyorum.ama ortalama dersen normal.birazda baska yerlere sor istersen.ama oto veysel sorunsuzdur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o numarayı aradım gaz kelebeğindendir dedi . 350 tl fiyat verdi . çok değil mi bu fiyat bi de eskisini de istiyor

Bence iyi ustalar gidip göster derim, fiyatları hakkında bilgim yok ama sonuçta pazarlık payı vardır :)

Bide yeri işi belli insanlar sonra sorun çıkarsa takibi kolay olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence iyi ustalar gidip göster derim, fiyatları hakkında bilgim yok ama sonuçta pazarlık payı vardır :)

Bide yeri işi belli insanlar sonra sorun çıkarsa takibi kolay olur.

Dostum Vandayım oraya gitmem biraz zor. Pazarlığa gelince son fiyat dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adem ustayı arayıp sor istersen ama arabayı görmeden bişey diyebilir mi bilmiyorum ama işinin gerçekten erbabıdır parça konusun da da yardımcı olabilir0535 315 57 19

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...