Jump to content

1. Nesil Mazda3 Farındaki Mercekli Kısım Hakkında

berkemurat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadaşlar; 2005 AT dynamic otomatik aracımın far kısmında mercekli bölüm var, bu kısım süsmü yoksa yanması mı gerekiyor. şimdiye kadar yandığını hiç görmedin. http://tr.aliexpress.com/item/CrazyTheGod-Mazda3-Mazda-3-4Dr-2003-2009-CCFL-Projector-R8-HEADLIGHT-w-LED-Amber-Black/1636888851.html resim örnektir. fotoğraftaki gibi sağ alandaki mercekli görüntü, benim farın orta kısında yer almaktadır.

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biri uzun biri kısadır onların . Süs olur mu naptınız üstad . Geçen benim farda yanmıyordu boşluğuma geldi serviste 45 itelediler, aman siz bi elektirikçiye götürün yanmıyorsa : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende uzunlar, kısa farla aynı ampülden yanıyor, bu işe bir anlam veremedim, mercekli kısım hiç yanmıyor. ilk söylediğim gibi sanki süs gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kısa ve uzunlar aynı mercekte olamaz ampul tipleri aynı değil  . Bence de bir yanlışınız var .  Mesela ben kısalara beyaz xenon takmıştım. Uzun çaktığımda sarı yanıyordu .  Bir merceğe 2 ampül mantıken olmayacağına göre ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mercekli her zaman kısadır ( bixenon olmadığı sürece) çanaklı olan kısım uzundur mercekli kısım yanmıyorsa sorun var demekki …

Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

videoyu koyan arkadaştan allah razı olsun, görünce rahatladım, hafta sonu elektrikçiye gidiyorum,  daha önce söylediğim gibi bende kısa ve uzunlar aynı yerden yanıyor,mercekli kısım yanmıyor, arabayı gece nasıl kullanabilirim yoksa, 5 watt lık park lambalarıda kısa far olarak kullanılamaz ki , neyse arkadaşlar elektrikçiden sonra işin aslını öğrenip yazacağım.

iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kisa ve uzun tek mercegin icinde sadece Bi-xenon farlarda yanar , onun haricinda baska turlu olamaz , olursa soyle olur oda H4 far ampulu kullanan bir araca sonradan mercek montaji veya angel far takilirsa kisa ve uzun ayni mercekten yanar ama orjinal degil tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

videoyu koyan arkadaştan allah razı olsun, görünce rahatladım, hafta sonu elektrikçiye gidiyorum,  daha önce söylediğim gibi bende kısa ve uzunlar aynı yerden yanıyor,mercekli kısım yanmıyor, arabayı gece nasıl kullanabilirim yoksa, 5 watt lık park lambalarıda kısa far olarak kullanılamaz ki , neyse arkadaşlar elektrikçiden sonra işin aslını öğrenip yazacağım.

iyi akşamlar

Sizden de razı olsun . Kazasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...