Jump to content

Alınık 2007-2009 Mazda 3 / 99 Bora ile takas da olabilir

universitely76

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Uzun yıllar önce ailemde bulunan Mazda 323 ile araç kullanmaya başlamıştım  8:) O araçtan sonra bir çok araç değiştirdik, şu an elimizde 99 model VW Bora var.. Model yükseltmek amaçlı satılık ilanı verdim, yerine alacağımız araç seçimi noktasında da Mazdaseverliğim tuttu ki sormayın.. Bir süredir 2007-2009 model Mazda 3 bakmaktayım. Alacağım aracı uzun yıllar (en az 5-6 yıl) kullanmayı düşündüğüm için temiz, dosta gider bir araç arıyorum.. Sizlerin de araçlarınıza nasıl değer verdiğinizi son dönemde forumda gezindikçe gördüm.. Forumda konu açmak istememin sebebi de budur..

Bu dosta gider araç sedan olacak ve 100 bin km altı olursa daha iyi olur. Tercihen LPG olmamasını istiyorum. Ancak yeni takılmış bir LPG'ye de yok demem :)

Kriterlerden sonra gelelim işin güzel tarafına :) Kış fiyatlarını bilmiyorum ama son dönemdeki fiyatlar sanırsam tavan yapmış durumda. Acelem de yok açıkçası, önümüzdeki günlerde/aylarda fiyatların da düşeceğini tahmin ederek ayırdığım bütçe 30.000 TL gibi bir rakamdır..

Yukarıda elimizdeki aracı da satılığa çıkardığımı söylemiştim, aşağıda ilan linki bulunuyor. Takas düşünen arkadaşlarla bu araç üzerinden görüşebiliriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-temiz-aile-arabasi-176599045/detay/

Ayrıca örnek olabilmesi için denk geldiğim bir ilanı da göstermek istiyorum, çok bilgi/tecrübem yok o yüzden fiyatına göre alınabilecek bir araç mıdır, kısa bir değerlendirme alırsam çok memnun olurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-auto-n-den-cok-hesapli-2009-model-mazda-3-178903439/detay/

Herkese hayırlı forumlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abimin örnek gösterdiğiniz ilanın aynı kasası, 2009 Mazda Touring modeli aracı var. Üzerinde lpg var yalnız. Ve 147 Bin' de.

Boyasız düzeltilebileceğini düşündüğüm 2 parça eziği var, önümüzdeki hafta İzmir' de göstereceğim.

Satabilir diye düşünüyorum, biraz birikmişi var diye biliyorum. Arabası darbesiz boyasız ve hali hazırda dosta gidebilecek türde bir araç. Sıfır alınırken koltuklar deri döşeme yapılmış, abimde yurtdışından getirdiği bir navigasyon takmış. Geri görüş kamerası usb-ipod-aux girişi gibi ıvır zıvır pek çok özelliği var.

Satarsa, ki satar diye düşünüyorum, yeğenimizdeki 2012 model Mazda 3'ü almasını teklif edeceğim. Mazda' dan oldukça memnun çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem gönlünüze, hem de bütçenize göre. İnşallah uygun, güzel bir Mazda 3 bulursunuz. Fakat kolay kolay bir Mazda 3 sürücüsü. Satacağı otomobili, Bora ile takas etmez. Mazda 3'ünü satan kişi, ya model yükseltmek için satıyordur. Ya çıta-segment yükseltmek için satıyordur. Ya da paraya sıkışmıştır o yüzden satıyordur. Paraya sıkışıp satmaya kalkan kişi. Belki bir ihtimal alma ihtimali olabilir. Bu tip durumlarda bile kişiler Mazda 323, 626, Lantis gibi modellere yöneliyorlar.

Hayırlısı ne ise o olsun inşallah. Keyifli forumlar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

örnekteki ilan yanlış verilmiş.. Comfort aracı Dynamic diye vermiş ilana..

Tam ben yazıyordum, benden önce davrandın :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Belash, aracınız kilometre olarak düşündüğüm aralığın üstünde, temiz bir araç için bunu çok dert etmeyebiliriz ancak LPG'siz veya yeni takılmış olma şartından geçemeyeceğim.. LPG'nin kaç km'de takıldığı bilgisini verebilir misin..

Aracın resimleri var mı, varsa onları da yüklemeni isteyeceğim. 2009 eski kasa modellerde Touring donanım olanlar full olanlardı değil mi? Boyasız düzeltilebilecek 2 parça ezik aslında çok göze batmıyorsa benim dert edeceğim kusurlardan değil..

Aracın ilanı varsa ilan linki veya fiyatını da vermeni isteyeceğim, buradan veya kişisel mesaj ile gönderebilirsin :)

İlhan abi öncelikle iyi dilek için teşekkürler :)

Ciddi manada Mazda kullanımım olmadığı için Mazda kullanıcıların diğer markalara olan tutumlarını pek bilmiyorum ancak Bora'yı da yabana atmamak gerekir diye düşünüyorum, temiz bir Bora piyasadaki çoğu araçtan konforlu, sağlam ve seridir.. Takas olarak belirtmemin sebebi de elimizde böyle bir aracın olduğu bilinsin, olur ya düşünen birisi çıkarsa takas yoluyla tek işlemde araç sahibi oluruz :)

Mazda_Ozan, jantlardan başka dışarıdan Comfort olduğunu belli eden bir değişiklik var mı donanım paketleri arasında.. Sunroof belli olmuyordu, ona dikkat edemedim ben..

Bilgimi arttırayım bu şekilde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda_Ozan, jantlardan başka dışarıdan Comfort olduğunu belli eden bir değişiklik var mı donanım paketleri arasında.. Sunroof belli olmuyordu, ona dikkat edemedim ben..

Bilgimi arttırayım bu şekilde :)

Göğüslük ve direksiyon..Direksiyonda müzik sistemi ayar düğmeleri dinamicte vardır, comfortta yoktur. Göğüslükte klima düğmeleri dinamicte dijital otomatik klima vardır, comfortta manueldir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Göğüslük ve direksiyon..Direksiyonda müzik sistemi ayar düğmeleri dinamicte vardır, comfortta yoktur. Göğüslükte klima düğmeleri dinamicte dijital otomatik klima vardır, comfortta manueldir.

Teşekkürler Kürşat hocam.. dışarıdan da jantlar ve sunroof değişik diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Kürşat hocam.. dışarıdan da jantlar ve sunroof değişik diye biliyorum..

Aynen öyle...birinde 16 inç birinde 15 inç jantlar vardır ve comfortta sunroof yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat konusunda bende kuşkuluyum aynı arama aralığında 10000 tl fark olunca insan şüpheye düşüyor :)

Özür diliyorum ama anlamadım :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım minimumu 33-35000 tl olan araç için 30000 tl gibi bir fiyat limiti koymanızdan bahsediyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım minimumu 33-35000 tl olan araç için 30000 tl gibi bir fiyat limiti koymanızdan bahsediyor olabilir..

Galerici olduğunuz için tabi ki sizin kadar piyasayı bilemem, fiyatların yaz rehaveti ile yükseldiği bir zaman dilimi için dediğiniz doğru ancak benim de acele araç satın almak gibi bir niyetim yok, mevcut aracımızla bir problemimiz olmadığı ve gayet memnun olduğumuz için ağırdan alıyorum yeni araç alımını..

Kış fiyatları için bu limit hala yüksekse biz de güncelleme yaparız ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Galerici olduğunuz için tabi ki sizin kadar piyasayı bilemem, fiyatların yaz rehaveti ile yükseldiği bir zaman dilimi için dediğiniz doğru ancak benim de acele araç satın almak gibi bir niyetim yok, mevcut aracımızla bir problemimiz olmadığı ve gayet memnun olduğumuz için ağırdan alıyorum yeni araç alımını..

Kış fiyatları için bu limit hala yüksekse biz de güncelleme yaparız ;)

Yanlış anlamayın fakat bu bilgiyi genel olarak vermeliyim ; araçlar kış ve yaz arasında maksimum sadece 1000 bilemediniz 1500 tl iner.. Çünkü alım ve satım tamamen bitmez yazın araç alamayan kışn da alabiliyor. Sonuçta bu çilek gibi mevsimlik bir meyve değil. :) Bu seneki farklılık tamamen farklı bir nedenden dolayı oldu bu da Amerikan doları ve Euro'nun bir anda %25 pahalanması , piyasaya direkt %15 -20 yansıması oldu.. Zaten ithal gelen araçların Türkiye'ye giriş fiyatı da %20-25 artmış oldu otomatikman.. Ocak ve Şubat ayında ne olduğunu anlayamayanların tabii kardan zararı oldu, fakat sonrasında sıfır araçlar 40 dan 50 ye 55 e çıkınca ikinci el araçlar kıymete biner gibi oldu çünkü sıfır araçların yanında ucuz kaldılar. 38.000 tl'ye 2011 impressive vardı piyasada kimse inkar edemez, şu anda da aynı araç 41-42-43 ... fakat kıymet ikinci el araçların sıfırlara yaklaşmasıyla durdu ... Ve şartlar eşitlendi.. Aradaki makas normale döndü.. Artık buradan sonrası tamamen ülkenin ekonomik istikrarı, kredi şartları, talep ; bunlara endeksli... Yani dolar böyle artmaya devam ederse biraz zor düşer...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Estağfurullah, teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için..

Dediğiniz doğru, bu sene ki artış organik bir artış oldu, kurun yükselmesi sıfır piyasasını uçurdu, sıfırlar yükselince ikinci el de onu takip etti.. Kış fiyatlarını bekliyorum derken tabiki 4-5 bin TL gibi bir değer kaybı beklemiyorum ancak en azından kış fiyatlarını da görmüş olurum ve eğerki istediğim temizlikte ve beni cezbetmiş bir araç bulabilirsem limit olarak belirlediğim miktarda güncelleme yapabilirim..

Sanırsam rahat olmamın sebebi memnun olduğum bir aracımın var olması.. araç değiştirme sebebim tamamen model yükseltme üzerine, e almışken VW'den farklı olsun diye arayışlardayken de Mazdaseverliğim tuttu ve bu markaya yöneldim..

Önümüzdeki aylarda baktık ki gerçekten istediğim kriterlerdeki araçlar 30+5 bir aralıkta geziyor biz de fiyatımızda bir güncelleme yaparız.. Ayrıca İstanbul'a uğramışken yanınıza uğrayıp birebir araç ile tanışma fırsatı da oluşturabiliriz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Estağfurullah, teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için..

Dediğiniz doğru, bu sene ki artış organik bir artış oldu, kurun yükselmesi sıfır piyasasını uçurdu, sıfırlar yükselince ikinci el de onu takip etti.. Kış fiyatlarını bekliyorum derken tabiki 4-5 bin TL gibi bir değer kaybı beklemiyorum ancak en azından kış fiyatlarını da görmüş olurum ve eğerki istediğim temizlikte ve beni cezbetmiş bir araç bulabilirsem limit olarak belirlediğim miktarda güncelleme yapabilirim..

Sanırsam rahat olmamın sebebi memnun olduğum bir aracımın var olması.. araç değiştirme sebebim tamamen model yükseltme üzerine, e almışken VW'den farklı olsun diye arayışlardayken de Mazdaseverliğim tuttu ve bu markaya yöneldim..

Önümüzdeki aylarda baktık ki gerçekten istediğim kriterlerdeki araçlar 30+5 bir aralıkta geziyor biz de fiyatımızda bir güncelleme yaparız.. Ayrıca İstanbul'a uğramışken yanınıza uğrayıp birebir araç ile tanışma fırsatı da oluşturabiliriz..

Sizin kendi yerinizmiş gibi canınızın istediği zaman gelip uğrayabilirsiniz bundan memnuniyet duyarım :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin kendi yerinizmiş gibi canınızın istediği zaman gelip uğrayabilirsiniz bundan memnuniyet duyarım :)

Sağolun :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...